ICO „Benebit“ organizatoriai dingo su 2,7-4 mln. investuotojų dolerių

ICO projekto “Benebit” organizatoriai dingo su ne mažiau kaip 2,7 milijonais investuotojų lėšų. Remiantis kitais šaltiniais, jų pritrauktų ir pavogtų lėšų suma siekia 4 milijonus JAV dolerių.

Buvo manoma, kad “Benebit” sukurs naują platformą klientų lojalumo palaikymui. Sukčiavimo projekto komanda per metus aktyviai jį reklamavo socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, „Telegram“ svetainėje „Benebit“ turėjo daugiau kaip 9 tūkst. sekėjų. Be to, ICO rinkodaros palaikymui, įskaitant užsakomųjų straipsnių talpinimą gerą reputaciją turinčiose ir naujienų svetainėse, taip pat ICO apžvalgų tinklapiuose, buvo išleista apie 500 tūkst. dolerių.

Komandos nuotraukos, pateiktos sukčiavimo projekte, buvo paimtos iš britų berniukų mokyklos. Patikrinimas parodė, kad organizatorių skelbti paso duomenys taip pat pasirodė padirbti.

Užbaigus ICO projektą, svetainė ir jo profiliai socialiniuose tinkluose nustojo veikti. Toliau dirbo tik “Telegram” kanalas, kurią prižiūri administratoriai, kurie tikina  taip pat tapę aukomis sukčių,  įsikūrusių, ko gero, Indijoje. Daugelis kanalo naudotojų skundžiasi dėl patirtų finansinių nuostolių, o kai kurie juokais kalba apie savižudybę.

Prisiminsime, kad prieš keletą dienų pasaulinė vertybinių popierių rinkos reguliavimo tarnyba IOSCO pareiškė, kad ICO yra labai spekuliacinis ir paragino investuotojus būti labai atsargiems prieš nusprendžiant investuoti pinigus į panašius projektus. Anksčiau Japonijos, JAV, Singapūro, Honkongo, Kanados, Malaizijos, Didžiosios Britanijos ir Dubajaus reguliuotojai paskelbė apie savo susirūpinimą dėl ICO ir išsakė savo įspėjimus investuotojams.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau