Huawei serverių įranga buvo amerikos specialiųjų tarnybų taikinyje

Edwardo Snowdeno (Edvardo Snaudeno) paviešinta informacija ko gero dar ilgai tarnaus įvairių internetinių portalų straipsnių temoms, nors viena iš suteikimo prieglobsčio Rusijoje sąlygų buvo jų “amerikos partnerių” interesų pažeidimų nutraukimas.  The New York Times ir Der Spiegel vėl nutraukė neilgai trukusią tylą apie amerikiečių sieimą prasikverbti į svetimas paslaptis.

Pranešama kad nuo 2010 metų amerkiečių žvalgyba tikslingai sekė kinijos vyriausybę ir kompanijos klientus visama pasaulyje per Huawei serverinę įrangą, kurią dabar naudoja trečdalis planetos vartotojų. Operacija “Shotgiant” turėjo tikslą gauti priėjimą prie Huawei įrangos apdorojamų duomenų ir taip pat numatė šios įrangos atakos galimybę esant reikalui. Tuo pačiu amerikiečių spectarnybos perimdavo Kinijos valdininkų susirašinėjimą motyvuodami sekimą būtinybe nustatyti ryšį tarp Huawei ir Kinijos gynynos žinybų. Įdomu kad JAV ilgai įtarinėjo Huawei šnipinėjant Kinijos valdžios naudai, bet patys įsipainiuojo į “veidrodinį” skandalą.

Huawei atstovai šaltiniui Reuters komentuodami incidentą pasmerkė amerikos spectarnybų veiksmus, bet pripažino kad šiuolaikiniame pasaulyje šis reiškinys neišvengiamas. Pati kompanija teigia kad niekada nebendradarbiavo su valdžios struktūromis suteikdama jiems priėjimą prie įrandos turint tikslą rinkti duomenis. Net gavusi tokį prašymą kompanija atsisakytų tame dalyvauti.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau