„Huawei Mate 30“ ir „Huawei Mate 30 Pro“ debiutas
„Huawei“ Miunchene priešais didelę gerbėjų ir žurnalistų armiją pristatė „Huawei Mate 30“ seriją. Tai maksimalistams ir technikos naujovių mėgėjams skirti prietaisai, kurių pagalba įmonė bandys „nušluoti“ konkurentus.
Gamintojas liko ištikimas sau ir pasiūlė „įprastą“ flagmaną „Huawei Mate 30“ bei jo ypač modernią versiją su prefiksu Pro. Pastarasis modelis pristatomas kaip technologijų avangardas, kuris sukels šurmulį „AnTuTu“ ir „DxOMark“ reitinguose.
Dizainas
„Mate“ serija visada išsiskyrė įrenginiais, turinčiais didelius ekranus ir įdomias funkcijas. Kompanija toliau eina sėkmingą pramintu keliu ir nuolat sugalvoja naujų galimybių. Šiuo atveju tai yra, visų pirma, keturių kamerų sistema, dėl kurios nauji produktai konkurentams tampa nepasiekiami fotografijos lygio atžvilgiu. Šį kartą su mažu priedu – pagrindinės kameros moduliai įtaisyti apvalioje platformoje.
„Huawei Mate 30“ ir „Mate 30 Pro“ iš savo pirmtakų perėmė dizaino koncepciją ir suspindėjo stikliniais korpusais. Naujienos tapo labiausiai „berėmiais“ bendrovės išmaniaisiais telefonais, tačiau tuo pat metu buvo išsaugota populiarumą prarandanti masyvios ekrano išpjovos forma.
Šiuo atveju toks erzinantis „menas“ bent jau pateisinamas poreikiu užtikrinti 3D veido skenavimo sistemos veikimą ir jutikliu, atsakingu už valdymą gestais. „Pro“ versija neturi 3,5 mm ausinių lizdo, o „paprastas“ flagmanas šio atributo neprarado. Kinai nepamiršo ir apie apsaugą nuo vandens: maksimalią apsaugą pagal IP68 standartą gavo „Pro“ versija, o „jaunesnis“ išmanusis pasirengęs atlaikyti tik purslus – IP53.
Tam, kad „Huawei Mate 30 Pro“ išsiskirtų ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės, jo OLED ekranas kraštuose išlenktas 88 laipsnių kampu, o šoninių rėmelių iš aplamai nėra. Norėdami tai padaryti, inžinieriai stengėsi kuo labiau „užtraukti“ matricą ant šoninių paviršių. Panašiu būdu jau „linksminasi“ „Vivo NEX 3“ kūrėjai, o ekrano lankstymą padaryti kiek įmanoma radikalesniu ketinama dar tik kuriamame įrenginyje „Xiaomi Mi 9 Pro 5G“. Tokio spendimo dėka turime beveik beribį ekraną, kuriam rinkodaros specialistai jau sugalvojo pavadinimą „krioklys“.
Tiesa, visas entuziazmas ir susižavėjimas gali dingti pirmą kartą išmaniąjam telefonui nukritus ant grindų. Trapumo faktorius naudojant šį ekrano dizainą yra labai didelis. Yra ir tokių, kurie naujame gaminyje mato „muilo“ efektą. Tačiau tai yra skonio dalykas. Mums „Huawei Mate 30 Pro“ pasirodė plonas, efektingas ir stilingas.
Kas nemėgsta tokio dizaino gali pažiūrėti į „Huawei Mate 30“, kur yra šoniniai rėmai, o kraštai pasiūlė mažą kreivumo kampą.
Ekrano užlenkimas šoniniuose paviršiuose privertė atsisakyti garso reguliavimo mygtuko, o vietoj jo buvo pasiūlyta liečiamoji sritis. Tuo pačiu metu fizinio maitinimo mygtukas likos įprastoje vietoje. Lenktos briaunos gali būti įtrauktos į valdymą žaidimo proceso metu arba jas galima tiesiog išjungti.
Ekranai ir aparatinė įranga
„Huawei Mate 30“ ekranas užima apie 90% priekinio skydelio, jo įstrižainė siekia 6,62 colio, kraštinių santykis yra 19,5:9, o skiriamoji geba – 2340 × 1080 taškų. „Tikram“ flagmanui su prefiksu „Pro“ gamintojas paruošė 6,53 colių matricą su kraštinių santykiu 18,4:9 ir 2400×1176 taškų skiriamąja geba. Abiem atvejais buvo panaudotos OLED matricos ir tai leido į jas integruoti optinį pirštų atspaudų skaitytuvą.
Nūnai reikia daugiau energijos, todėl „Huawei Mate 30“ ir „Mate 30 Pro“ gavo naujausią 7nm „Kirin 990“ procesorių, kuriam pavyko aplenkti „Qualcomm“ geriausius sprendimus. Šis jėgų išsidėstymas jau tapo įprastu ne sezono metu ir amerikiečių lustų gamintojas be abejo atgaus „Android“ išmaniųjų telefonų galingiausios aparatinės įrangos gamintojo titulą, pasirodžius „Snapdragon 865“.
Ir iki kitų metų „Kirin 990“ bus „Huawei“ pasididžiavimas, kuris ypač geras dirbtinio intelekto atžvilgiu ir turėtų puikiai pasirodyti žaidimuose. „Huawei Mate 30“ galima rasti su 6 GB arba 8 GB RAM, 128 GB kaupikliu, o „Pro“ versijai kūrėjai suteikė 8 RAM bet kurioje modifikacijoje ir 128/256 GB nuolatinės atminties.
Nelabai tikėtina, kad turint tokią ROM talpą jums reikės atminties kortelės. Bet jei taip atsitiks, teks pirkti „NM Card“ kortelę.
Programinė įranga
Naujienos yra pirmieji gamintojo išmanieji telefonai, pristatyti su naujausia operacinės sistemos versija – „Android 10.“. Bendrovė nepaliko programinės įrangos „plikos“ ir papildė ją firmine sąsaja „EMUI 10“. Kaip buvo prognozuojama, išmanieji telefonai negavo prieigos prie „Google“ paslaugų. Čia savo vietą rado atvirojo kodo „Android Open Source Project“ (AOSP) versija.
Aišku, kad Kinijoje išmaniuosius telefonus pirks be „Google“ paslaugų, o techniškai „pasikaustę“ vartotojai patys įdiegs „Google“ paslaugas ir miegos ramiai. O kaip su likusiaisiais, kurie nesiims programėlių diegimo iš Apk failų? Teks naudoti brangų flagmaną be įprastų paslaugų?
Pristatymo pabaigoje „Huawei“ mobiliųjų prietaisų padalinio vadovas Richardas Yu surengė spaudos konferenciją, kurioje patvirtino, kad įmonė buvo priversta atsisakyti „Google Mobile Services“ (GMS) licencijos „Mate 30“ šeimos prietaisuose.
Jis pareiškė, kad dėl JAV sankcijų jie negali naudotis „Google Mobile Services“ branduoliu. Todėl jie yra priversti rinktis „Huawei Mobile Services“ (HMS) su „AppGallery“ programų parduotuve.
Kaip išeitį iš šios situacijos „Huawei“ mato „Google Play Store“ ir susijusių paslaugų alternatyvos sukūrimą. Todėl įmonė investuoja milijardą dolerių į „Huawei“ mobiliųjų paslaugų plėtrą. „Huawei Mate 30“ serijos išmanieji telefonai gavo prieigą prie firminės parduotuvės „AppGallery“, kurioje jau yra daugiau nei 45 tūkstančiai programų. Pasak „Huawei“, ateityje jų skaičius tik augs.
Baterija
Autonomija visada buvo „Mate“ serijos išmaniųjų telefonų privalumas, todėl kompanija nepagailėjo akumuliatoriaus talpos, įmontuodama 4500 mAh bateriją į „Mate 30 Pro“ ir 4200 mAh į „Mate 30“. Tiesa, mažai tikėtina, kad naujienos sumuš autonomijos rekordus, nes daug vaizdo elementų turintys ekranai gali pasirodyti laibai reiklūs energijai. Kita vertus, bus galima net tik greitai (40 W) papildyti akumuliatoriaus energiją, bet ir įkrauti be laidų (27 W). „Huawei Mate 30 Pro“ taip pat yra pasirengęs dalintis energija su kitais prietaisais, nes palaiko atvirkštinį įkrovimą, kurio sparta, pasak bendrovės atstovų, išaugo trigubai.
Kameros
Svarbiausias dalykas naujienose yra kameros. „Huawei Mate 30“ pagrindinė kamera yra triguba, sudarytas iš 40 megapikselių jutiklio su f/1.8 diafragma, plačiakampio 16 MP modulio su f/2.2 diafragma ir 8 megapikselių teleobjektyvo (f/2.4). Prieinamas 3x optinis priartinimas ir optinis stabilizavimas.
„Huawei Mate 30 Pro“ kamera pasirodė šiek tiek įdomesnė. Pagrindinis modulis ir teleobjektyvas pasižymi tokia pat skiriamąja geba, kaip ir paprastesniame modelyje, tačiau pagrindinis modulis gavo f/1.6 diafragmą. „Pro“ modifikacijos kamera taip pat skiriasi 3D gylio jutiklio ir dvigubos optinio vaizdo stabilizavimo sistemos buvimu. Naujojo flagmano savininkai galės rašyti vaizdo įrašą ypač lėtai – 7680 kadrų per sekundę sparta 720p raiška arba „FullHD“ formatu 960 kadrų per sekundę dažniu.
Priekinės kameros taip pat skiriasi: 24 megapikselių pagrindinėje flagmano versijoje ir 32 MP „Pro“ modifikacijoje.
Kaina
„Huawei Mate 30 Pro“ 8/256 GB versija kainuos 1099 eurus. Tiems, kurie yra pasirengę permokėti dar daugiau ir gauti prieigą prie 5G, siūloma atitinkama modifikacija už 1199 eurus.
„Huawei Mate 30“ su 8/128 GB atminties buvo įvertintas 799 eurais. Už 2095 eurų kainą vartotojas gauna „Huawei Mate 30 Pro Porsche Design RS“ su 12/512 GB atminties ir odine galinio dangtelio apdaila.