HP nupirks „Samsung“ spausdintuvų verslą už 1 mlrd dolerių

HP pranešė, kad pasiekė susitarimą su „Samsung Electronics“ dėl spausdinimo įrangos gamybos padalinio įsigijimo. Nurodyta 1,05 mlrd dolerių sandorio suma. Pasak HP atstovų, sandoris bendrovei leis, 55 mlrd. dolerių vertinamoje, kopijavimo aparatų gamybos srityje sukelti tikrą revoliuciją, biurų kopijavimo aparatus keičiant daugiafunkciniais spausdintuvais.

Bendrovė pažymi, kad šiam sektoriui reikia naujovių, o šiuo metu rinkoje esantys kopijavimo įrenginiai daugiausia atstovauja senus ir sudėtingus prietaisus su dešimtimis keičiamų detalių, reikalaujančių neefektyvių susitarimų dėl aptarnavimo ir palaikymo.

hp

HP tikisi, kad susitarimas sustiprins jų lyderystę lazerinių spausdintuvų srityje, kurioje įmonė jau daugelį metų bendradarbiauja su „Canon“. Kartu su šiuo pirkiniu HP gaus daugiau nei 6500 spausdinimo srities patentų ir 6 tūkst. naujų darbuotojų, įskaitant 1300 mokslininkų ir inžinierių. Įsigijusi „Samsung“ padalinį, HP tikisi susidoroti su sudėtinga padėtimi šioje srityse: namų spausdintuvų pardavimas nenumaldomai mažėja. Beje, 2015 metais spausdintuvų padalinys „Samsung“ atnešė apie 1,8 $ milijardus pajamų, tačiau ne pelno.

samsung-printer

Maždaug prieš dešimt mėnesių buvo užbaigtas „Hewlett-Packard“ padalijimo į dvi bendroves procesas: „HP Enterprise“ sutelkė savo pastangas į įrangos pardavimą verslo klientams, o HP  dabar orientuota į asmeninius kompiuterius ir spausdintuvus. Prieš kelias dienas „HP Enterprise“  už 8,8 mlrd. dolerių dalį savo sukurtos programinės įrangos sutiko parduoti britų kompanijai „Micro Focus“.

Pietų Korėjos „Samsung“ atsikrato nepelningo verslo naštos ir koncentruojasi į aukšto pelningumo sritis. „Spausdintuvų padalinio pardavimas – pateisinamas sprendimas, juk popieriaus laikai jau baigiasi, – mano „Sanford C. Bernstein“ analitikas Markas Niumanas. – Spausdintuvai neturi ypatingos ateities. Viskas persikelia į ekranus, o „Samsung“ yra didžiausia pasaulyje ekranų gamintoja.“

HP ir „Samsung“ sandoris, po privalomų reguliavimo institucijų patvirtinimų, turėtų būti baigtas maždaug per metus. „Samsung“ sutiko po padalinio pardavimo investuoti nuo 100 mln. iki 300 mln. dolerių sumą, atviroje rinkoje įsigydami HP akcijų.