Hibridiniai kietieji diskai

Hibridiniai kietieji diskai tai kompromisinis sprendimas norintiems pagreitinti sistemos darbą ir nenorintiems daug išlaidauti perkant SSD. Nors SSD kietieji diskai nuolat pinga, didesnės talpos jie vis dar labai brangūs. Įprasti HDD kietieji diskai nėra brangūs bet jų našumas labai ribotas, negalima peršokti tam tikros ribos.

Šiai problemai išpresti yra sukurti hibridiniai kietieji diskai SSHD. Prieš keletą SSHD buvo egzotika  į kurią nedaug kas žiūrėjo rimtai ir aplamai žinojo juos egzistuojant. Pagrindinis SSHD disko privalumas – bendras sistemos kurioje jis instaliuotas našumo padidinimas naudojant vieną diską, o ne du SSD ir HDD kartu. Dabar pasirodė nedidelių matmenų „hibridų”, pvz. 7mm storio Seagate ST500LM000, kas leidžia šiuos diskus montuoti į nešiojamus kompiuterius.

SSHD
SSHD

 

SSHD darbo principas paremtas dažniausiai naudojamų duomenų kešavimu flash atmintyje, t.y. hibrido SSD dalyje. Pirmą kartą paleidžiant operacinę sistemą į energetiškai nepriklausomą disko atminties dalį įrašomi failai reikalingi OS krovimuisi, ko pasekoje krovimosi laikas žymiai sumažėja.

Jei lyginti SSHD ir HDD failų perdavimo greitį tai skirtumo beveik nepajusime, bet skirtumas yra palyginus priėjimo prie failų greitį (Access Time). Pvz. 500 gigabaitų HDD Seagate ST500LT032 palyginus su hibridiniu analogiškos talpos ST500LM000 priėjimo greitis yra 24,2 ir 0,3 ms. Jungties greičio riba skiriasi 15% – 101 mb/s ir 115 mb/s atitinkamai.

Šie diskai trūkumų taip pat turi. Pirmiausia tai nėra galimybės sutalpinti visus būtinus duomenis į flash atmintį. Paprastai SSHD turi 8GB flash atminties, brangesni medeliai turi 32GB.

Hibridinių diskų kaina nedaug didesnė už HDD. Vėl palyginsime jau minėtus modelius: Seagate Laptop Thin SSHD ST500LM000 – 75 USD, įprastas kietasis diskas Seagate ST500LT032 – 50 USD.

Žinoma, jei nesate suvaržyti biudžeto trūkumu daug didesnį našumą pasieksite įsigiję kompiuterį su SSD ir HDD diskais kartu, bet norintiems sutaupyti ir turėti našesnį kompiuterį SSHD yra puikus pasirinkimas.