Google su partneriais pristatė „Project Tango“ išmaniuosius telefonus

Elektronikos parodoje CES 2016 Lenovo kartu su Google pristatė su „Project Tango“ susijusį įrenginį. Projektas „Tango“ sukurtas siekiant sukurti techninę ir programinę įrangą, kuri mobiliesiems įrenginiams leis sugeneruoti skaitmeninį aplinkos vaizdą. Tikimasi, kad prietaisai galės įvertinti ir suprasti savo padėtį bei judėjimą, kaip tai daro žmonės. Tam turėtų padėti išsamių trimačių žemėlapių formavimas ir jų atnaujinimas realiu laiku.

Pranešama, kad Lenovo ir Google sukurtas pirmasis vartotojams skirtas „Project Tango“ išmanusis telefonas bus prieinamas jau šią vasarą. Prietaisas naudos „Qualcomm Snapdragon“ procesorių, tačiau konkretus modelis nebuvo įvardintas. Pažangias kompiuterinės „regos“ funkcijas, vaizdo gylio įvertinimą ir judėjimo sekimą atlieka specialių kamerų sistema. Kitos specifikacijos neatskleidžiamos, tik paminėta, kad įtaisas turės nemažesnę nei 6,5 colių įstrižainę, o jo kaina bus mažesnė nei 500 $.

tango1

Praėjusių metų rugpjūtį, Google ir Intel paskelbė apie bendradarbiavimą, kartu pristatydami, projektui „Tango” skirtą, išmanųjį telefoną. Nuo šiandien „RealSense Smartphone Developer Kit“ galima iš anksto užsisakyti. Prietaisas sujungia Google ir Intel technologijas, įskaitant platformą RealSense, kuri yra skirta papildytosios realybės 3D objektų sukūrimui. Šis išmanusis telefonas programuotojams padės kuriant trimačius aplinkos ir patalpų žemėlapius.

RealSense Smartphone Developer Kit
RealSense Smartphone Developer Kit

Prietaisas turi gylio jutiklį ZR300 ir kamerų masyvą, kurie naudojami kurti objektų 3D modelius. Išmanusis naudoja 6 colių ekraną su 2560 × 1440 pikselių rezoliucija, procesorių „Intel Atom X7-z8700“, 8 pagrindinę ir 2 megapikselių priekinę kameras. Be to, įrenginys, vaizdo perdavimui į didelį ekraną, turi HDMI jungtį. „RealSense Smartphone Developer Kit“ kainuos 399 $, tačiau šiuo metu jį gali užsisakyti tik JAV gyventojai ir ne daugiau kaip vieną vienetą.

Google, prie projekto „Tango“ norintiems prisijungti programuotojams, taip pat sukūrė planšetinį kompiuterį. Jis yra aprūpintas procesoriumi „NVIDIA Tegra K1“ su keturiais 2.3 GHz branduoliais, 4 GB RAM, 128 GB vidinės atminties, 7 colių (1920 × 1200 pikselių) ekranu ir gausiu jutiklių rinkiniu.