„Google“ savo programėlių parduotuvę išvalys nuo pasenusios programinės įrangos

Elektroninė parduotuvė „Google Play“ šuo metu turi daugiau nei 2,6 mln. programėlių, kurių dalis jau amžinai pamiršta jos kūrėjų, o kitos programos yra klasifikuojamos kaip trečiosios rūšies programinė įranga su reklamos ir klaidų gausa. Norėdama visa tai sutvarkyti ir išvalyti visą šlamštą „Google“ komanda visiems programinės įrangos kūrėjams pradėjo siuntinėti pranešimus apie privatumo politikos pakeitimus.

Paskelbtame dokumente nurodoma, kad programos, reikalaujančios prieigos prie kameros, mikrofono, kontaktų sąrašo ir kitų mobiliojo prietaiso funkcijų, privalės pridėti įspėjimą apie dabartinę privatumo politiką. Įdiegęs programą vartotojas pamatys pranešimą ekrane apie tai, kaip ir kokiu tikslu programinė įranga pradės naudoti jo asmeninius duomenis.

Kiekvienas kūrėjas, kurio produktai yra pateikiami „Google Play“, iki 2017 kovo 15 d. privalo atlikti reikiamus pakeitimus, taip pat dubliuoti atitinkamą perspėjimą asmeniniame parduotuvės puslapyje. Pasibaigus nurodytam terminui programėlės ar žaidimo bus neįmanoma atsisiųsti arba administracija jį visiškai ištrins.

Šis gana paprastas žingsnis leis atnaujinti „Google Play“ archyvą, o „Android“ vartotojai galės mėgautis aukštesnės kokybės turiniu, kurio populiarumu yra suinteresuoti jo kūrėjai.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau