Google savo platformose uždraus kriptovaliutų ir ICO reklamą

Nuo birželio mėnesio „Google“ savo valdomose platformose uždraus reklamuoti kriptovaliutas ir ICO (pradinius kritovaliutų pasiūlymus). Apie tai bendrovė pranešė kovo 13 d. vakare. Šis žingsnis yra dalis platesnės iniciatyvos, skirtos sugriežtinti taisykles, kurios taikomos reklamuojant didelės rizikos finansinius produktus.

Paieškos gigantas taip pat apribos ir kitų finansinių produktų reklamą, pavyzdžiui, binarinių opcionų ir rizikingų išvestinių instrumentų su mokėjimais pagal principą „viskas arba nieko“. Šiuo metu „Google“ paieškos rezultatuose įvedus užklausas „binariniai opcionai“  ir „pirkti bitcoinus“ Lietuvoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose vis dar teberodomi reklaminiai skelbimai. Tačiau tokia situacija nėra pastebima visose šalyse.

Prisiminsime, kad „Facebook“, pagrindinis „Google“ konkurentas dėl reklamuotojų dolerių, sausio mėnesį uždraudė reklamuoti kriptovaliutas, ICO ir binarinius opcionus. Tačiau kai kurie „auksarankiai“ rado kelių apeiti šį draudimą: jie pakeičia atskiras raidės žodyje „bitcoin“ ir sistema praleidžia tokius skelbimus. „Google“ atstovas spaudai teigė, kad bendrovė stengsis numatyti tokius veiksmus, kad būtų išvengta nesąžiningų reklamuotojų bandymų manipuliuoti.

Atkreipsime dėmesį, kad 2017 m. „Google“ iš reklamos uždirbo 95,4 mlrd. Eurų – 20% daugiau nei 2016 m. Ekspertai mano,  kad mažai tikėtina, jog naujų taisyklių įvedimas turės įtakos bendrovės pajamoms.

Tuo tarpu kriptovaliutų kursams ši naujiena jau padarė pakenkė – daugumos jų kaina per parą sumažėjo apie 10 proc. Dar vienas smūgis kripto rinkos laukia kovo 20-21 dienomis, kuomet pasaulio galingųjų susitikime  G20 bankininkai ir politikai diskutuos apie kriptovaliutų reguliavimą. Dauguma pastarųjų vieningai sutaria, kad reikia uždrausti anoniminius kritovaliutų sandorius ir apmokestinti gautą pelną. Tai jau prieš keletą mėnesių deklaravo ne vienas bankų ir vyriausybių atstovų, tačiau kiekvienas šios žinios pakartojimas sukelia lengvą panikos priepuolį tarp nepatyrusių investuotojų ir verčiau juos atsisakyti savo aktyvų.

Kita vertus, kiti tame mato puikią galimybę už mažesnę kainą padidinti savo turimų kriptovaliutų kiekį.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau