Geriausi fotoaparatai 2020-2021

Penkiasdešimt penkis specializuotus leidinius iš 29 valstybių vienijanti Europos vaizdo ir garso asociacija (EISA) kasmet renka geriausius produktus įvairiose elektronikos srityse. Šiame straipsnyje parašysime kokius Europoje pardavinėjamus fotoaparatus ekspertai šiemet nusprendė pavadinti geriausiais ir tokio pasirinkimo argumentus.

Geriausias fotoaparatas 2020-2021: „FUJIFILM X-T4“

Anot EISA žiuri, „Fujifilm’s X-T4“ yra puikus neveidrodinis fotoaparatas su 26 milijonų pikselių „X-Trans CMOS“ jutikliu. Šis modelis derina kompaktišką dydį su labai aukšta vaizdo kokybe, įspūdingu greičiu (iki 20 kadrų per sekundę esant pilnai raiškai) ir profesionalioms vaizdo galimybėms, tokioms kaip 4K 60 kadrų per sekundę įrašymas. Viena iš svarbiausių naujųjų savybių yra 5 ašių vaizdo stabilizavimas, kuris kompensuoja nuo 5 iki 6,5 sustojimų, priklausomai nuo objektyvo, užtikrinant aštrius kadrus net ir pasirinkus ilgą ekspozicijos laiką. Ekraną dabar galima pasukti į šoną, kad būtų galima lengvai įrašyti video su savimi. Komisija nusprendė, kad „Fujifilm“ sukūrė kol kas geriausią APS-C fotoaparatą be veidrodžio.

Geriausias kainos ir kokybės santykis 2020-2021: „Nikon Z 50“

Dėl savo konkurencingos kainos (straipsnio rašymo metu apie 780€) ir puikios kokybės „Nikon Z 50“ pripažintas „EISA Best Buy 2020–2021“ fotoaparatu. Ši kompaktiška kamera be veidrodžių su APS-C (DX) jutikliu yra lengvai valdoma ir puikiai tinka kelionėms, naudojant gerai suprojektuotą ir atsparų oro sąlygoms korpusą. Fotoaparatas užtikrina puikią vaizdo kokybę ir gerą dinaminį diapazoną, kuris leidžia atkurti detales tiek apšviestose vietose, tiek ir giliuose šešėliuose. „Z 50“ naudojamas tas pats „EXPEED 6“ procesorius, kaip ir „Nikon“ viso kadro modeliuose. Tai leidžia filmuoti 4K vaizdus 30 kadrų per sekundę dažniu arba iki 120 fps „Full HD“ raiška. Automatinis fokusavimas yra greitas ir tikslus su labai naudinga akių aptikimo AF funkcija ir dėl programinės įrangos atnaujinimo gyvūnus taip pat aptinka.

Geriausias APS-C fotoaparatas 2020-2021: „Canon EOS 90D“

„Canon EOS 90D“ parodė, kad DSLR progresas dar nėra baigtas. Jo 32,5 milijono pikselių jutiklis nustato naują APS-C skiriamosios gebos įrašą, o „Dual Pixel CMOS AF“ užtikrina greitą ir tikslų fokusavimą tiesioginiame vaizde ir vaizdo įraše. Kitos patobulintos funkcijos yra tylus elektroninis užraktas, kuris leidžia ypač trumpą ekspozicijos laiką – iki 1/16 000 sek. „EOS 90D“ išsaugo 4K vaizdo įrašą be apkarpymo, o „Full HD“ leidžia sulėtinti judesį iki 120 kadrų per sekundę. Jutiklinio ekrano monitorius, kurį galima pasukti ir atlenkti į šoną, užbaigia šio DSLR fotoaparato privalumų sąrašą.

Geriausias viso kadro fotoaparatas 2020-2021: „Nikon D780“

„Nikon D780“ yra viso kadro DSLR su 24 milijonų pikselių CMOS jutikliu. Kartu su greitu nuotraukų procesoriumi EXPEED 6 jis suteikia jautrumą iki ISO 51 200, atverdamas daugiau galimybių kūrybingai fotografuoti. Jo pakreipiamas skystųjų kristalų jutiklinis ekranas padeda fotografams ir vaizdo operatoriams gauti norimą kadrą net iš didelio ar žemo kampo. Šis „Nikon D750“ įpėdinis pristato daugybę patobulinimų, tokių kaip puikus vaizdo apdorojimas, geresnės video galimybės (iki 4K UHD 30 fps su „N-Log“), lėtas judesys ir laiko tarpas. Be to, nepaprastai patobulinta hibridinė AF sistema užtikrina greitą automatinį fokusavimą fotografuojant ir filmuojant.

Geriausias pažangus viso kadro fotoaparatas 2020-2021: „Sony Alpha 7R IV“

„Sony Alpha 7R IV“ yra pirmasis neveidrodinis viso kadro fotoaparatas, galintis pasigirti nepaprasta 61 milijono pikselių skiriamąja geba. Jame taip pat įmontuota viena geriausių pramonėje fokusavimo sistemų, įskaitant dirbtinio intelekto (AI) valdomą realaus laiko stebėjimą ir realaus laiko akių AF. Galima fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę sparta naudojant AF ir AE. Be to, integruotas 5 ašių stabilizavimas neryškių nuotraukų kiekį dėl fotoaparato drebėjimo sumažina iki minimumo. Šis fotoaparatas, turintis ryškų elektroninį vaizdo ieškiklį ir ypač greitą „BIONZ X“ procesorių, yra labai patikimas ir pajėgus įrankis, suteikiantis universalumo praktiškai bet kurioje fotografavimo situacijoje, siekiant aukščiausio lygio.

Geriausias profesionalus fotoaparatas 2020-2021: „Canon EOS-1D X Mark III“

„Canon“ labai stengėsi atnaujinti savo aukščiausio lygio profesionalų DSLR, kuris yra skirtas naujienų agentūroms, sporto ir laukinių gyvūnų fotografams. „Canon EOS-1D X Mark III“ siūlo pažangiausias technologijas, įskaitant naujai sukurtą 191 taškų automatinio fokusavimo sistemą, kuri patenkina profesionalių sporto fotografų poreikius dėl skustuvo aštrumo veiksmo vaizdų. Vaizdo įrašo funkcijos taip pat labai patobulintos, 5,5K raiška užfiksuojamos vidinėje atmintyje 12 bitų „Raw“ formatu. Su integruotomis jungiamumo galimybėmis, „EOS-1D X Mark III“ taip pat yra pritaikytas tiesioginiam vaizdų pristatymui į žiniasklaidą.

Geriausias foto/video fotoaparatas 2020-2021: „PANASONIC LUMIX DC-S1H“

Sukurtas naudojant tokią pačią techninę architektūrą kaip „Lumix S1“, viso kadro „Lumix DC-S1H“ hibridas yra stipriai orientuotas į vaizdo įrašus – 6K įrašymas 24 kadrais per sekundę, kartu su 4K@60 fps sparta. Modelis siūlo puikią vaizdo kokybę, ypač esant silpnam apšvietimui, ir jūs galite filmuoti naudodamiesi žurnalo režimu, kad būtų galima lengvai pataisyti spalvas ir išplėsti dinaminį diapazoną. Fotoaparatas taip pat siūlo patrauklų 4K anamorfinį režimą – puikią savybę filmuojant dideliame ekrane rodomus filmus. Be to, jis turi puikų elektroninį vaizdo ieškiklį, integruotą vaizdo stabilizavimą ir gražų jutiklinį ekraną tvirtame ir universaliame korpuse.

Geriausias kompaktiškas fotoaparatas 2020-2021: „Fujifilm X100V“

„Fujifilm X100V“ atrodo panašus į ankstesnius „X100“ serijos modelius, tačiau iš tikrųjų tai yra visiškai naujas dizainas, kuris paprasčiausiai atspindi šiuolaikinius kompaktiškų fotoaparatų moderniausias galimybes. Modelis aprūpintas tuo pačiu jutikliu ir puikiu hibridiniu optiniu / elektroniniu vaizdo ieškikliu kaip ir sudėtingas „Fujifilm X-Pro3“, o jo našumas taip pat yra toje pačioje lygoje. „Fujifilm X100V“ gali pasigirti nauju ir patobulintu 23 mm f/2 objektyvu, taip pat pakreipiamu ekranu, kuris nepadidina jo dydžio, tuo pačiu leidžia visiškai užsandarinti korpusą. Visa tai mažame fotoaparate, kuris telpa į striukės kišenę, todėl jis idealiai tinka kelionėms ir gatvės fotografijai.

Geriausias fotoaparatas video blogeriams 2020-2021: „Sony ZV-1“

Ši naujoviška kompaktiška kamera skirta turinio kūrėjams ir vloggeriams, siūlo tokias puikias vaizdo galimybes, kaip 4K įrašymas ir „S-Log“ gama. Jo aukštos kokybės įmontuotas mikrofonas aprūpintas apsauga nuo vėjo, kad būtų patogiau filmuoti lauke, o išorinis mikrofonas gali būti naudojamas per garso įvestį arba multi sąsajos dėka. „ZV-1“ yra labai geras fotoaparatas su greita AF sistema ir universaliu įvairiu kampu pasukamu ekranu. Kartu su pasirenkama rankena, kuri turi įmontuotą belaidį nuotolinio valdymo pultą ir gali atlikti trikojo vaidmenį, „Sony ZV-1“ yra puikus gamybos įrankis, leidžiantis vlogeriams lengvai kurti ir dalintis turiniu.

Geriausia fotoaparato inovacija 2020-2021: „Canon EOS R5“

Kaip pirmoji be veidrodžio kamera, galinti įrašyti 8K video, „Canon EOS R5“ buvo puikus kandidatas į šių metų fotoaparato inovacijų apdovanojimą. Šis nepaprastas nuotraukų / vaizdo įrašų hibridas gali įrašyti 4K filmuotą medžiagą nepaprastu 120 kadrų per sekundę greičiu, o 45 milijonų taškų vaizdus fiksuoti iki 20 fps sparta. EISA ekspertai taip pat teigia, kad čia įdiegtas efektyviausias pasaulyje vaizdo stabilizavimas. Didelės skyros elektroninis vaizdo ieškiklis, šarnyrinis galinis ekranas ir profesionalaus lygio valdikliai, taip pat pasirenkama rankena, apimanti profesionalų „Wi-Fi“ ir „Ethernet“ ryšį, žada, kad tai bus visas universalus paketas reikliems fotografams ir videografams.