Geriausi 2014 m vaizdo įrašai, nufilmuoti su dronų pagalba

Šių metų naujausia mada – fotografijos ir filmavimas iš dronų.

Kvadrokopteriai su įrengtais fotoaparatais tapo geresniir pigesni ir vis daugiau žmonių renkasi juos kaip hobį, o kai kurie net tapma profesionaliais aerofotografavimo operatoriais. Dronai buso naudojami filmuoti miesto kraštovaizdį, gamtos pasivaikščiojimus, koncertus, nekilnojamojo turto reklamą, stichines nelaimes, olimpines žaidynes – ir, žinoma, savęs filmavimą (kuris tapo žinomas kaip „Droni“ ).

Tokių vaizdo įrašų populiarumas iš dalies paaiškinamas jų naujumu. Bet sėkmingai susiklosčius aplinkybėms, vaizdo įrašai gaunasi kvapą gniaužiančiais ir atveria naują kūrybos kryptį žurnalistikoje ir kine. Iš tokiu didelio vaizdo įrašo kiekio sunku išrinkti geriausius. Vaizdo įrašai gali išsiskirti įdomia filmavimo vieta, požiūriu ar įvykiu. Taip atrodo geriausi filmai gauti naudojant dronus pagal tinklaraščio Quartz versiją.

Neteisėtas Pekino filmavimas

Virš daug Pekino sričių dronų skrydžiai draudžiami. Ne paskutinėje vietoje – Uždraustasis miestas. operatorius Trey Ratcliff buvo suimtas po to, kai jo aparatas priskrido per arti valdžios pastatų. Laimei, jam buvo leista pasilikti vaizdo įrašus, kuriuos jis filmavo penkias dienas ir pateikti pasauliui retus Pekino vaizdus.

Griūties šiaurės Italijoje pasekmės

Šių metų pradžioje, mažame Pietų Tirolio miestelyje Tramin įvyko kalnų griūtis ir įvairių dydžių akmenys pradėjo riedėti žemyn į laukus. Vienas ypač didelis 300 metų akmuo pataikė į svirną. Vaizdo įraše parodyta šio incidento pasekmių apžvalgą. Vaizdo medžiaga buvo dalis kampanijos, kuria siekiama pritraukti lėšų aukoms.

Apleistas miestas netoli Černobylio

Pripetė, Ukrainos miestas, kuris buvo evakuotas 1986 metais po Černobylio avarijos. Danny Kukas nufilmavo vaizdo įrašą CBS programai „60 Minučių”, kuri skaitė pranešimą apie radiaciją šioje zonoje.

Skrendant virš Taya bangų

Philip Bloom nufilmavo vaizdo įrašą Koh Yao Noi saloje Tailande (netoli Phuket). Vaizds atrodo užburiančiai, daugiausia dėl mažo filmavimo aukščio.

Banginių stebėjimas Havajuose

Ramiojo vandenyno pietuose esančio ugnikalnio vidus

Degantis žmogus, vaizdas iš oro

Skrendant virš Dubajaus

Virš Nyderlandų debesų

Tower House Utrechte – aukščiausia bažnyčia Nyderlanduose. Jos viršūnė yra virš debesų, kai likusi miesto dalis paslėpta po jais. Anonimas operatorius nufilmavo šį video po dešimt mėnesių tinkamo oro laukimo.

Arkties ledas kol kas neištirpo