Europa rengiasi DOCSIS 3.1 standarto įdiegimui

Nepaisant interneto teikėjų galutiniams naudotojams siūlomų sprendimų didėjančio populiarumo, paremtų optinėmis technologijomis, tokių kaip GPON, Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose išlieka populiarus ir vadinamasis „kabelinis” ryšys. Jis naudoja infrastruktūrą, anksčiau tarnavusią analoginės kabelinės televizijos tinklams ir yra aprašomas DOCSIS (Data Over Cable Service Interface Specification) standartuose. Šiuo metu plačiausiai naudojama 3.0 standarto versija, bet Vokietija jau pradėjo diegti 3.1.

DOCSIS potencialas
DOCSIS potencialas

EuroDOCSIS 3.0 standartas, esant 16/4 kanalų konfigūracijai, vartotojui suteikia iki 800 Mbit/s pralaidumą, o iš vartotojo – iki 108 Mb/s. GPON klasės sprendimai yra simetriški ir jų greitis abiem kryptimis gali siekti iki 1 Gbit/s. Bet DOCSIS 3.1 versija, pirmą kartą pristatyta 2013 metų spalį, gali pašalinti šį atsilikimą. Naudojant 4096QUAM moduliacijas ji gali vartotojo kryptimi užtikrinti daugiau nei 10 Gb/s pralaidumą, o iš vartotojo – 1 Gb/s spartą.

Vienas iš Vokietijos teikėjų, bendrovė „Unitymedia“, aktyviai dirba ruošdama savo tinklus DOCSIS 3.1 įdiegimui. Pagrindinis atitikimo naujajam standartui bandymas yra suplanuotas atlikti nuo šių metų rugsėjo 14 iki 25 d. laikotarpiui. Dabartinė realizacija naudoja 192 MHz ryšio žemyn ir 96 MHz ryšio aukštyn dažnių ruožus, su jų plėtimo galimybe. Pasak Vokietijos šaltinio Golem.de, platus komercinis DOCSIS 3.1 naudojimas prasidės 2016 m. Po Vokietijos naują standartą, be abejo, palaipsniui įdiegs ir kitos Europos šalys.