ESET pristatė išmaniųjų televizorių apsaugos sprendimą „ESET Smart TV Security“

IT saugumo sprendimų ir antivirusinių programų kūrėja ESET šiandien pristatė naują produktą, skirtą išmaniųjų televizorių vartotojams – „ESET Smart TV Security“. Tai – pažangus apsaugos sprendimas, skirtas užkirsti kelią tikslinėms išmaniųjų televizorių ir kitų įrenginių, naudojančių operacinę sistemą „Android TV“, atakoms.

Remiantis statistika, iki 2020 m. pasaulyje bus per 30 milijardų prie interneto prisijungusių įrenginių. Be namų ūkiams teikiamų privalumų šie įrenginiai kelia grėsmę vartotojų privatumui ir duomenų saugumui. Pasak saugumo ekspertų, išmanieji televizoriai, aprūpinti mikrofonais, kameromis ir USB jungtimis, vis dažniau tampa kenksmingų programų taikiniu. Programišiai, perėmę išmaniojo televizoriaus valdymą gali ne tik atakuoti kitus, tame pačiame namų tinkle esančius įrenginius, bet ir šnipinėti vartotojus, rinkdami jautrius ir asmeninius duomenis.

„Atsižvelgiant į saugumo ir privatumo rizikas, vartotojams verta pagalvoti apie išmaniųjų namų įrenginių apsaugą, kaip kad jau saugome savo kompiuterius, planšetes ar mobiliuosius telefonus. Mes jau nebegalime šių įrenginių traktuoti kaip paprasto televizoriaus ar laikrodžio“, – komentuoja ESET mobiliosios apsaugos produktų vadovas Branislav Orlik.

Saugumo ekspertai neabejoja, kad išmanieji televizoriai su operacine sistema „Android TV“ prisidės prie „Android“ išpirkos reikalaujančių kenkėjų, jau ne vienerius metus atakuojančių populiariausios platformos įrenginius, plitimo. Tą įrodo ir paskutinės naujienos apie incidentus, kurių metu užrakinami išmaniųjų televizorių ekranai ir vartotojų prašoma mokėti išpirką.

Apsaugos programa „ESET Smart TV Security“ apsaugo vartotojus su tokiomis funkcijomis, kaip antivirusinė apsauga, kuri užkerta kelią „Android“ kenksmingoms programoms. Apsaugos nuo išpirkos reikalaujančių kenkėjų modulis įspėja vartotojus apie aptiktą kenksmingą programą ir ragina ją išdiegti, o nustačius išpirkos reikalaujantį kenkėją imasi atitinkamų veiksmų, kad jį pašalintų. Multi-įrenginių nuskaitymas tikrina visus įrenginius ir USB atmintines, prijungtas prie išmaniojo televizoriaus. Apsaugos nuo duomenų vagysčių sukčiaujant modulis, prieinamas tik „Premium“ produkto versijoje, apsaugo vartotojus nuo bandymų pasisavinti jų jautrius, asmeninius duomenis.

„Kiekvienas mūsų yra apsuptas daugybės skirtingų, dažniausiai prisijungusių prie interneto ar tarpusavyje susietų įrenginių, ir šių įrenginių tik daugėja. Jiems skirtų grėsmių, deja, taip pat. Kai žiūrime mėgiamą laidą per televizorių ar naršome internete su savo išmaniuoju telefonu, norime jaustis saugiai ir užtikrinti, kad niekas mūsų nestebi ar nesinaudoja mūsų asmeniniais duomenimis. ESET saugumo sprendimai „Android“ įrenginiams yra palankiai vertinami, tad naujas sprendimas išmaniesiems televizoriams puikiai papildo namų vartotojams skirtų apsaugos produktų arsenalą“, – teigia „ESET Lietuva“ IT inžinierius Ramūnas Liubertas.

„ESET Smart TV Security“ galima atsisiųsti iš programėlių parduotuvės „Google Play“, prisijungus prie jos naudojantis savo išmaniuoju televizoriumi. Pagrindinės apsaugos funkcijos, kaip televizoriuje įdiegtų programų nuskaitymas ar apsauga nuo išpirkos reikalaujančių kenkėjų, yra nemokamos. Pasirinkus mokamą „Premium“ versiją, vartotojai gauna papildomą apsaugą nuo duomenų vagysčių, ir vieną licenciją gali naudoti iki 5 įrenginių (išmaniųjų telefonų ar planšečių diegiant saugumo sprendimą „ESET Mobile Security & Antivirus“), prijungtų prie tos pačios „Google“ paskyros.

Saugumo sprendimų kūrėja ESET savo naują produktą „ESET Smart TV Security“ pristato šiuo metu Barselonoje vykstančioje mobiliųjų technologijų ir naujovių parodoje „Mobile World Congress“.