Du geri pasirinkimai, ieškantiems robotizuoto dulkių siurblio

Robotizuotų dulkių siurblių paklausa pasiūla nuolat didėja, tačiau iš tiesų gerų prietaisų kol kas nėra itin gausu. „Xiaomi“ kompanijos atstovų pareiškimai, kad jų pristatytas produktas „Xiaomi Mi Robot Vacuum“  yra geriausias rinkoje galėjo skeptikams neatrodyti rimtai, dabar apie šį robotizuotą dulkių siurblį savo nuomonę išsakė ir nepriklausomi tarptautiniai specialistai.

Dulkių siurblį „Xiaomi Mi Robot Vacuum“ Kinijos dizaino ekspertų įvertintai „Asia’s Most Influential“ apdovanojimu, o Hanoveryje įsikūręs Tarptautinis Dizaino Forumas paskyrė jam „IF“ apdovanojimą. Pažiūrėkime, kuo specialistus taip sužavėjo robotizuotas pirmosios kartos „Xiaomi Mi Robot Vacuum“. Pagrindiniai vertinimo kriterijai, kuriais buvo vertinant prietaisus, buvo dizaino estetika ir kokybė, praktinis naudojimas, inovacijos ir autonominis veikimas.

Ekspertų nuomone, dulkių siurblyje „Xiaomi Mi Robot Vacuum“ įrengta pažangiausia nuotolinio valdymo pultelio programa ir maršruto planavimo sistemos. Prietaisą labai paprasta valdyti išmaniojo telefono pagalba. Specialioje programėlėje galėsite matyti kur šiuo metu yra siurblys, pasirinkti valymo režimą, laiką ir valdyti kitas jo funkcijas.

„Xiaomi Mi Robot Vacuum“ nėra įprastas robotas, kuris chaotiškai blaškytųsi po patalpą ir trankytųsi į sienas. Prietaise įrengta dvylika skirtingų jutiklių, kurie neleidžia įrenginiui atsitrenkti į sieną arba baldus. Tarp kliūčių visuomet paliekamas 10 mm tarpas, kurį nustato tam skirtos šluotelės. Apačioje įtaisytas pagrindinis šepetys pakelia didesnius nešvarumus, o tyliai dirbantis variklis padeda susiurbti visus smulkius ant grindų esančius nešvarumus.

Šis kinų sukurtas robotizuotas dulkių siurblys gali prižiūrėti net 250 m2 plotą. Maža to, akumuliatoriuje pradėjus trūkti energijos, jums patiems nieko nereikės daryti – robotas savarankiškai sugrįš ir prisijungs prie įkrovimo stotelės. Viskas, ką Jums reikės padaryti, tik patikrinti dulkių talpyklą. „Xiaomi Mi Robot Vacuum“ dulkių siurblyje įtaisyta 5200 mAh baterija, kurios pilnai užtenka 2,5 valandų veikimo.

Tačiau net ne energijos sąnaudos yra svarbiausias šio prietaiso privalumas, o tai, kad šis robotas tokiame didžiuliame plote nepasiklysta. Tuo tarpu maršruto planavimo neturintis dulkių siurblys vargu ar sugebės švariai išvalyti tokį plotą. Taigi, ko gero įspūdingiausias „Xiaomi Mi Robot Vacuum“ techninis bruožas yra galimybė susidaryti virtualų vietos žemėlapį ir pagal jį tiksliai apsiskaičiuoti pačią tinkamiausią valymo trajektoriją. Tam tikslui „Xiaomi“ kompanija šį siurblį aprūpino lazeriniu atstumo matuokliu, kuris 1800 kartų per sekundę nustato atstumą aplink robotą 360 laipsnių kampu. Po to netgi trys procesoriai apdoroja gautus duomenis ir pasirenka efektyviausią valymo maršrutą.

„Xiaomi Mi Robot Vacuum“ yra labai tvirtas: kiekvienas mygtukas, durelės ir  bamperiai – viskas buvo išbandyta tūkstančius kartų, norint įsitikinti, kad šis dulkių siurblys tarnaus ne vienerius metus. Šiuo metu internetinėje parduotuvėje Gearbest.com pirmieji 10 pirkėjų pasinaudoję kodu LTEEROBOT18414 „Xiaomi Mi Robot Vacuum“  galės įsigyti  už 254.43 € kainą. Įprasta prietaiso kaina yra 367.78 €, taigi, nuolaida tikrai pastebima.

„ILIFE V7S Pro“

Kitas geras pasirinkimas yra modelis „ILIFE V7S Pro“. Šis prietaisas tarptautiniu mastu nėra pagarsėjęs, tačiau vilioja pakankamu funkcionalumu ir gera kaina – Kinijoje šį išmanųjį dulkių siurblį dabar su galima įsigyti už 147.73 eurus.

Robotizuotas dulkių siurblys „ILIFE V7S Pro“ aprūpintas ne tik priešlaikinio susidūrimo sistema (angl. anti-collision system), bet taip pat sugeba nustatyti aukštį (angl. drop avoidance induction), o tai padeda išvengti galimo prietaiso kritimo,  pavyzdžiui, prie laiptų valant grindis.

Šis dulkių siurblys tinkamas ne tik smulkioms šiukšlėms surinkti, bet taip pat ir grindims plauti. Priklausomai nuo pasirinko darbo režimo išmaniajame dulkių siurblyje turi būti naudojama arba 300 ml šiukšlių surinkimo talpa, arba 450 ml talpos vandens rezervuaras. „ILIFE V7S Pro“ taip pat gali pasigirti dvigubu dulkių filtravimo mechanizmu. Ne mažiau džiugina ir integruota 2600 mAh talpos baterija, kuri šiam dulkių siurbliui leis nepertraukiamai veikti daugiau nei dvi valandas. Riboti baterijos resursai prietaisui nėra didelė problema, kadangi „ILIFE V7S Pro“  taip pat įdiegta baterijos energijos lygio valdymo sistema, kuri informuoja sistemą  apie išsikraunančią bateriją. Gavęs šį įspėjimą dulkių siurblys tiesiog savarankiškai suranda įkrovos stotelę, o kai baterija pakankamai įsikrauna, toliau vykdo savininko jam patikėtą užduotį.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau