Decentralizuotos kriptovaliutų biržos: bendruomenė neketina aukoti anonimiškumo

Naujo DEX (decentralized exchange) tipo valiutų keityklos pastaruoju metu tampa vis populiaresnės. Jos pritraukia tuos, kurie neketina atskleisti informacijos reguliuotojams. Pagrindinių platformų kritikai atkreipia dėmesį į jų pažeidžiamumą įsilaužėlių išpuoliams. Be to, kai kurios svetainės išsiuntė laiškus sąskaitų turėtojams su prašymu pateikti informaciją fiskalinėms institucijoms. Tai sumažino investuotojų pasitikėjimą.

Analitikai jau metų pradžioje prognozavo decentralizuotų kriptobiržų populiarumo augimą. Nors ekosistema vis dar tebėra ankstyvoje plėtros stadijoje, kai kurios šio tipo svetainės jau tapo gana populiarios. Monero ir kitų anoniminių kriptovaliutų pašalinimas iš Japonijos biržų gali paskatinti bendruomenę ieškoti patikimos alternatyvos.

Decentralizuotos kriptovaliutos keityklos: kam jos reikalingos?

DEX protokolai skiriasi nuo naudojamų „Coinbase”, „Bitfinex” ar „Bitstamp”. Čia nereikia registruoti paskyros ir atsisiųsti dokumentus patikrinimui. Kadangi nėra fiksuoto sąrašo sąvokos, galite kurti bet kokias prekybos poras.

Dažniausiai toks keitimasis skaitmeninėmis valiutomis leidžia jums ankstyvosiose plėtros stadijose surasti pirkėją ar pardavėją  ERC20 žetonų, kurie dar nėra įtraukti į stambiausių biržų sąrašus. Tai yra perspektyvi rinka, kuri gali duoti rimtą pelną.

Nors iki šiol buvo akcentuojami mažai žinomi projektai, tačiau netrukus tokios kriptovaliutų biržos palaikys bitcoinus ir kitas kripto monetas. DEX sistema jau naudojama:

  • Stellar;
  • OmiseGo;
  • Waves;
  • Bitshares.

Nors šios keityklos kol kas nepalaiko kriptografinės valiutos pervedimo į įprastu pinigus (fiat), šis trūkumas kompensuojamas pranašumais.

Kaip artimiausiu metu pasikeis kriptovaliutų biržos?

Kūrėjų problema yra integracija protokolo, kurį palaiko ne kiekviena blokų grandinė (blockchain). Jei BTC, ETH ir doleris bus įtraukti į sąrašus, tai bus naujas vystymosi etapas. Nathanas Sekeris „Consensys” renginio metu pastebėjo:

Nors dabar 99% sandorių įvyksta įprastose biržose, netrukus jų įtaka rinkai gali pasikeisti.

Per pastaruosius keletą metų hakeriai iš kriptobiržų pagrobė kriptovaliutų už daugiau nei 500 milijonų JAV dolerių. Nors prekybininkai mano, kad grėsmė nėra pakankamai didelė, pokyčiai jau čia pat.

2014 metais buvo įsilaužta į  „Mt. Gox“, 2015 m. – „Bitfinex”, o neseniai nukentėjo „CoinCheck”. Šių įvykių pasekmės vis dar atsispindi virtualių valiutų rinkoje. Daugeliui paslaugų teikėjų, neskaitant įsilaužėlių, dar tenka rūpintis Pietų Korėjos ir Jungtinių Valstijų reguliavimo institucijų tyrimais.

Kiekviena tradicinė kriptobirža turi daug privalumų:

  • Patogi sąsaja;
  • Operacijos su fiat valiutomis;
  • Techninė pagalba.

Nepamirškite apie trūkumus:

  • Nepatikimumas;
  • Aukšti komisiniai;
  • Neapsaugoti asmens duomenys.

Gan plačiai žinomas verslininkas Winnie Lingamas pareiškė:

 Aš beveik 100% įsitikinęs, kad artimiausiais mėnesiais viena iš 25 geriausių kriptovaliutų biržų bus uždaryta arba į ją bus įsilaužta. Tai paskatins decentralizuotų biržų atsiradimą ir iki 2018 m. pabaigos jos pakeis visą kriptovaliutos rinką.

Perspektyvos

Teoriškai naujosios kartos kriptobiržos atrodo patikimesnės nei tradicinės, nes ten nėra didelių komisinių, o vartotojai patys valdo savo pinigines. Nors sprendimas atrodo įdomus, yra ir trūkumų:

  • Mažas likvidumas;
  • Nepakankam sąveika tarp technologijų (negalima keisti BTC į ETH);
  • Fiat valiutų nebuvimas.

Netgi pašalinus trečiąją šalį, išmanūs sandoriai tai pat gali būti nulaužti. Kol bendruomenė abejoja, „Coinbase” jau gilinasi į šią technologiją: Megan Ernbrot tikisi, kad kiekviena decentralizuota kriptovaliutos birža taps svarbia ekosistemos dalimi.