Dažniausiai užduodami klausimai apie automobilines vaistinėles

Pirmosios pagalbos vaistinėlės transporto priemonėje yra privalomos. Nuo 2023-ųjų metų sausio 1 dienos – jų komplektaciją papildė tam tikros medicinos priemonės, tad jeigu  teko įsigyti vaistinėlę iki tol – būtina ją pakeisti nauja, tokia, kuri atitinka dabartinius LR SAM reikalavimus.

Kas laukia, jeigu neturėsiu vaistinėles?

Automobilinės vaistinėlės yra privalomos, tad jeigu jos neturėsite ir Jus sustabdys policija – pirmiausia gausite įspėjimą, o antrą kartą – baudą. Jeigu neturėsite vaistinėles KET patikros metu – negausite mašinos eksploatacijos leidimo.

Kada privaloma vaistinėlė automobiliuose?

Lietuvos Respublikos įstatymai nurodo, kad visose registruotose transporto priemonėse privaloma turėti pilnai sukomponuotą vaistinėlę. Taip pat jos privalo būti ir traukiniuose, sunkvežimiuose, autobusuose, taksi, motorinėse transporto priemonėse ir kitose, kurios yra skirtos žmonių vežimui.

Kokia yra vaistinėlių sudėtis?

Legaliose prekybos vietose parduodamos automobilinės vaistinėles yra pilnai sukomplektuotos taip, kad atitiktų LR įstatymus. Lietuvos Respublikos Sveikatos Ministerija nurodo, kad jose privalo būti:

1. sterilūs, įvairių dydžių pleistrai;

2. ruloninis pleistras;

3. sterilus spaudžiamasis tvarstis;

4. nesterilus tvarstis;

5. palaikomasis trikampio formos tvarstis;

6. pirmos pagalbos žirklės;

7. speciali antklodė;

8. sterilus žaizdų tvarstis;

9. medicininės pirštinės;

10. vienkartinės apsauginės plėvelės;

11. vienkartinis šalčio maišelis;

12. turniketas;

13. atmintinė;

Kur geriausia laikyti automobilines vaistinėles?

Daugelis vairuotojų jas laiko bagažinėje. Turi dėl to, kad įpareigoja įstatymas, tačiau galvoja, kad niekada neprireiks realiai jos panaudoti. Visgi, atsarga gėdos nedaro. Dėl to vaistinėles verčiausia laikyti transporto priemonės salone, kad jos visada būtų pasiekiamos ranka. Taip pat žiūrėkite, kad laikomoje vietoje nuolat nebūtų tiesioginių saulės spindulių, t.y. nerekomenduojama laikyti ant panelės ir pan.

Labiau apsimoka pirkti paruoštą vaistinėlę ar ją sukomplektuoti pačiam?

Jeigu norite būti ramus, kad vaistinėlė tikrai atitinka reikalavimus – visada geriausia pirkti paruoštą naudojimui. Taip pat dažniausiai savarankiškas vaistinėlės komplektavimas kainuoja brangiau. Galite įsigyti pilnai sukomponuotas vaistinėles ir pagal poreikius jas papildyti Jums aktualiomis medicininėmis priemonėmis.