Daiktų prisitaikymas prie rutinos

Šiandien daugelio namai tampa vis išmanesni. O ar įsivaizduojate jausmą, kai būstas visiškai prisitaiko prie Jūsų poreikių ir viskas, ką Jums reikia padaryti, tai tik atsipalaiduoti? Jei protingo namo terminas Jums vis dar nepažįstamas, kviečiame apie tai sužinoti daugiau. Įsirengti namus galima taip, kad net užuolaidos nekels papildomų rūpesčių. Taigi, šįkart kalbame būtent apie tai, ko reikia, kad namas vadintųsi išmaniuoju būstu bei kaip atrodo gyvenimas tokiuose namuose.

Modernėjantis gyvenimas 

XXI amžius galėtų būti vadinamas išmaniųjų technologijų amžiumi. Įvairūs darbą bei buitį palengvinantys prietaisai kiekvienais metais vis labiau veržiasi į mūsų namus, kardinaliai pakeisdami kai kuriuos įpročius, pavyzdžiui – kėlimąsi ryte ir rankomis atitraukiant naktines užuolaidas. Dabar žmones žavi ne tik išmanioji televizija, bet ir protingi virtuvės prietaisai, automatinių karnizų sistema. Šie ir daugelis kitų prietaisų palengvina gyvenimą, taip pat sutaupo laiko.

Didžioji dalis namų apyvokos daiktų tiesiog prisitaiko prie greito šiuolaikinių žmonių gyvenimo tempo. Tiksliau tariant, išmanios technologijos palengvina buitį, o taip pat padeda sutaupyti laiko, kurį galima skirti kam nors kitam. Tai ypač svarbu žmogui, kuris kasdien nori suspėti padaryti vis daugiau ir daugiau.

Išmanieji namai – ką juose galima rasti? 

Tam, kad dar aiškiau įsivaizduotumėte, kaip atrodo išmanus būstas, pateikiame trumpą šiuose namuose dažniausiai naudojamų prietaisų sąrašą. Galbūt vieną ar kitą dalyką įsigyti bei susimontuoti panorėsite ir Jūs.

  • Kasdienę rutiną palengvinantis automatinis užuolaidų valdymas, arba tiesiog automatinių karnizų sistema. Užuolaidos tokiu būdu atsitraukia ir užsitraukia paspaudus vos vieną mygtuką.
  • Išmanusis apšvietimas. Jo išmanumas pasireiškia viena bendra būsto apšvietimo sistema, kurią galima valdyti vienu mygtuku, mobiliuoju telefonu ar bet kokiu kitu išmaniuoju įrenginiu. Be to, toks apšvietimas turi ir specialius jutiminius sensorius, kurių pagalba apšvietimas kinta nuo dienos šviesos intensyvumo.
  • Automatiškai valdomas šildymas. Kai namuose palaikoma pastovi kambario temperatūra, galima sutaupyti šildymo sezonu.
  • Automatinė vėdinimo sistema, kuri veikia kartu su kitais namuose esančiais ventiliatoriais ir nuolat palaiko namuose gaivų orą.
  • Išmani apsaugos sistema su kodinėmis spynomis, specialiais sensoriniais jutikliais ir stebėjimo kameromis.

Išmanūs namai po truputį tampa ne tik būstu ir vieta, kurioje gyvenate, bet ir gyvenimo būdu. Ir visgi, automatinės būsto sistemos taupo ne tik Jūsų energiją ir laiką. Jos leidžia mėgautis įprasta kasdienybe.

Įneškite į savo namus šiek tiek išmanumo 

Net paprasčiausias kavos aparatas namus gali paversti nors šiek tiek išmanesniais, tačiau dar daugiau išmanumo pridėti gali jau minėta automatinių karnizų sistema. Vienas iš pagrindinių jos privalumų – šią sistemą įdiegti galima ir senos statybos name.

Automatiškai valdomos užuolaidos padės daug lengviau sureguliuoti šviesos srautą tiek ryte, tiek vakare. Galima nustatyti Jums tinkamą laiką, kada norite, kad langų uždangų atsitrauktų, kiek atsitrauktų ir kada užsitrauktų. Pavyzdžiui, 6:00 skambant žadintuvui pabustumėt ne tik Jūs, bet ir Jūsų namų langai.

Kitas variantas, kai užuolaidų valdymas paremtas patalpoje vyraujančios temperatūros rodikliais – jos atsitraukia ir užsitraukia priklausomai nuo to ar reikia, kad patalpoje būtų šilčiau ar šalčiau. Analogiškai tai gali veikti ir su šviesos sensoriais. Vos už lango sutems, užuolaidos pačios užsitrauks, Jums nė nespėjus apie tai pagalvoti.

Gyvename laikotarpiu, kai nebe žmogus prisitaiko prie jį supančių sąlygų, o daiktai prisitaiko prie žmogaus rutinos ir ritmo. Išmanieji namai leidžia sutaupyti laiko ir energijos išteklių, palengvina buitį ir leidžia būsto šeimininkams atsipalaiduoti. Greitame gyvenimo ritme laiko sau turime ne taip ir daug. Išmanūs namai suteikia galimybę jo kiekį nors šiek tiek padidinti.