Dabar bus sekami net vaikai?

Mus gali sekti kompiuteriai, telefonai, televizoriai, SIM, kreditinės kortelės ir t.t. Bet juk yra žemės gyventojų kurie minėtais prietaisais dar nesinaudoja – tai mažamečiai vaikai. Žinomas žaislų gamintojas „Mattel“ nusprendė užpildyti šią spragą ir sukūrė Barbie lėlę Barbę, kuri gali įrašyti vaiko ištartus žodžius ir siųsti juos į serverį internetu. Naujiena taip pat sugebės atsakyti į klausimus.

Hello Barbie

Lėlė „Hello Barbie“ sukurta bendradarbiaujant „Mattel“ ir startuoliams „ToyTalk“ iš San Francisko, kurie gavo daugiau nei 31 milijoną JAV dolerių pritaiso kūrimui. Žaislas gali prisijungti prie interneto Wi-Fi ryšiu, turi mikrofoną, garsiakalbį ir nedidelį kompiuterį su baterija, kurios vieno įkrovimo pakaks maždaug vienai valandai darbo. Jei paspausite mygtuką, esantį ant lėlės diržo, Barbė „atsibus“, užduos klausimą ir išklausys atsakymą.

Visi atsakymai yra įrašomi, užšifruojami ir perduodami į „ToyTalk“ serverį. Audio failai apdorojami naudojant specialią kalbos atpažinimo programą, kad lėlė galėtų suprasti, kas buvo pasakyta ir kaip geriausia atsakyti. Jei vaikas rodo didesnį susidomėjimą tam tikru klausimu, lėlė žinos apie ką reikėtų kalbėtis su vaiku. Tai galiausiai sukuria įspūdį, kad Barbė – geriausias draugas.

Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į tai, kad įmonė turi teisę duoti prieigą prie įrašų ne tik tėvams, bet ir kitoms organizacijoms. „ToyTalk“ privatumo sąlygų puslapyje pranešama apie bendrovės galimybę daryti nuotraukas, vaizdo ir garso įrašus naudojant lėles, priklausomai nuo tuo metu naudojamos programos.

Be to, įmonė gali naudoti įrašus ir saugoti turinį technologijų testavimo, kalbos atpažinimo ir dirbtinio intelekto algoritmų tobulinimui, taip pat kitiems moksliniams tyrimams. Kaip paaiškinta, visa ši medžiaga padės pagerinti Barbės intelektą ir jos kalbą, nes sunkiausia tai, kad vaikai, skirtingai nuo suaugusiųjų sudaro sakinius chaotiškai, be to jų balso tonas yra aukštesnis nei suaugusiųjų.

Pirkdami lėlę „Hello Barbie“, tėvai automatiškai sutinka su naudojimosi sąlygomis.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau