Buitiniai robotai išaugo „žaislų” kategoriją

sveikatinimuisi vietoj įprastų buitinių darbų, kaip grindų valymas, vejos pjovimas ar augintinių priežiūra, nes šiuos darbus puikiai atlieka savarankiškai dirbantys išmanieji robotai. Jei prieš penkiolika metų jie buvo gana primityvūs ir „nerangūs”, tai šiomis dienomis išties pažangūs ir netgi bendraujantys tarpusavyje.

Švarūs langai ir grindys – be jokių pastangų

Langų ir grindų robotai puikiai susidoroja su jiems paskirtomis užduotimis, sutaupo dešimtis valandų per mėnesį ir padeda išvengti nemalonios rutininės ir dažnai fiziškai varginančios veiklos.

Naudojant langų valymo robotą, tereikia sudrėkinti šluostes ir paleisti iš bet kurio kampo. Jis langus valo tolygiai, nepalieka jokių nešvarumų ar ruoželių. Aleksej Traškin, buitinių robotų ekspertas teigia, kad: „Dabar, norint išvalyti langus, jau nebereikia lipti ant palangių, kopėčių ar namo atbrailų. Robotai padeda išvengti rimtų susižalojimų, kurių netrūkdavo praeityje. Taip pat šių robotų savininkai gali pamiršti rankų ir nugaros skausmus, neišvengiamai persekiojančius tuos, kurie namo langus vis dar valo rankomis.”

Grindų robotai – siurbliai ir drėgno valymo įrenginiai, kitaip nei langų išmanieji robotai, grindimis rūpinasi kasdien. Robotai siurbliai, valdomi fiziniais mygtukais arba nuotoliniu būdu – per išmaniąsias programėles, išsiurbia grindis ir kilimines dangas, o drėgno valymo robotai jas išplauna. Aleksėj Traškin patvirtina, kad: „Grindų robotai gali prižiūrėti net tamsias – itin reiklias – grindis. Idealiu atveju, grindų švarai palaikyti rekomenduoju rinktis du atskirus robotus: vieną siurblį, o kitą drėgno valymo robotą. Tokiu būdu pasieksite maksimalių rezultatų. iRobot 2019 metais patentavo technologiją, leidžiančią robotams bendrauti tarpusavyje: kai robotas siurblys baigia siurbti, savo darbą iškart pradeda drėgno valymo robotas. Šiuo metu šis duetas yra bene pažangiausias globalus sprendimas grindų priežiūros robotų rinkoje.”

Savaitgaliai – poilsiui, o ne vejos pjovimui

Daugelis prisipažįsta, kad vejos pjovimą mieliau iškeistų į kokybišką poilsį ar laisvalaikį su šeima bei draugais. Naudojantis vejos robotais, tai visai paprasta. Vejos robotai veją gali pjauti iš anksto sudarytu grafiku, atpažinti kelyje pasitaikančias kliūtis, be vargo įkopti į stačias įkalnes ar leistis nuožulniais šlaitais. Visi vejos išmanieji robotai yra apsaugoti pin kodais, o kai kurie ir garsinėmis signalizacijomis. Aleksej Traškin nori atkreipti dėmesį į reguliuojamą pjovimo aukštį: „Esant nepakankamam kritulių kiekiui, rekomenduojame peilius pakelti ir padidinti laistymą ne 30%, o dvigubai! Kitu atveju, veja perdžius ir atsiras neestetiški geltoni vejos lopiniai. Drėgnu sezono metu, ypatingai rugsėjo-spalio mėnesiais, rekomenduojame peilius nuleisti, kad robotas mulčiuotų lapus. Nereikės grėbti lapų, veją puikiai paruošite „žiemos miegui“.“ Akivaizdu, kad naudojant vejos robotus, galima džiaugtis „sveika“ ir estetiška veja, neinvestuojant į trąšas ir neeikvojant savo brangaus laiko.

Gyvūnų robotai – daugiau švaros ir subalansuotos dietos

Statista.com duomenimis, Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje pagal šunų skaičių – vienam šuniui tenka 3,9 gyventojo. O kur dar tūkstančiai kačių ir kitų džiaugsmą suteikiančių naminių gyvūnų… Visiems jiems reikalinga dėmesinga priežiūra, kurią iš dalies gali kompensuoti išmanieji robotai. Šiuo metu populiariausi yra robotiniai maisto dozatoriai bei švaros palaikymo robotai. Pavyzdžiui, ėdalo dozatoriai maistą ilgą laiką išlaiko šviežią, švarų ir pateikia tokiomis dozėmis, kad gyvūnai nepersiėstų, bet reguliariai pasimaitintų. Šis sprendimas aktualus tiems, kas negali nuolat būti kartu su gyvūnais arba išvyksta kelioms dienoms ir neturi galimybės augintinio palikti kitų šeimininkų priežiūrai.

Kačių augintojai, iki šiol neturėję kitokio sprendimo, kaip „nešvariems kačių reikaliukams“ paskirti atokią namų vietą, dabar turi puikią išeitį – gali naudotis moderniais kačių tualetais. Šie išmanieji robotai padeda namuose palaikyti švarą bei išvengti nemalonių kvapų. Katės greitai įpranta naudotis įrenginiu, todėl šeimininkams nesukelia jokių rūpesčių.

Išmanieji robotai sumaniems namų šeimininkams

Vis daugiau Lietuvos gyventojų savo namų duris atveria išmaniesiems robotams, taip sutaupydami savo brangaus laiko ir daugiau dėmesio skirdami kur kas malonesnei veiklai nei kasdieninė namų ruoša. Apžvelgus buitinių robotų tendencijas, stebimas staigus pačių robotų technologinis proveržis, palankesnis visuomenės požiūris į juos bei sparčiai augantis naudotojų skaičius. Taip pat plečiasi robotų naudojimo spektras – vieni robotai padeda susitvarkyti namuose, kiti gražina aplinką ar tampa smagaus laisvalaikio leidimo priemone.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau