„Blade Stealth 13“ – pirmasis pasaulyje žaidimų ultrabookas

Parodoje „IFA 2019“ „Razer“ pristatė dėmesio vertą, ploną nešiojamąjį kompiuterį „Blade Stealth 13“. Naujiena išsiskiria tuo, kad joje dera vos 15,3 mm storio korpusas ir produktyvi aparatinė įranga – „Intel Core i7“ procesorius ir atskira „Turing“ kartos NVIDIA vaizdo plokštė. „Razer“ atstovai tvirtina, kad „Blade Stealth 13“ yra pirmasis pasaulyje žaidimų ultrabookas.

„Blade Stealth 13“ naudojama atskira vaizdo plokštė „GeForce GTX 1650“, turinti 4 GB GDDR5 atminties. Nors tai yra silpniausias „Turing“ kartos modelis, jis vis tiek yra gana pajėgus traukti šiuolaikinius žaidimus, nors ir su tam tikrais apribojimais. Bet galingesnė vaizdo plokštė tiesiog negalėjo būti įkišta į tokį kompaktišką korpusą.

Blade Stealth 13

Naujojo „Razer“ viduje darbuojasi „Ice Lake“ kartos „Intel Core i7-1065G7“ procesorius, pagamintas pagal 10 nm proceso technologiją. Ši mikroschema turi keturis branduolius ir aštuonis srautus, bazinis dažnis yra 1,3 GHz, tačiau „Turbo“ režime taktinis dažnis siekia 3,9 GHz. „Razer“ nepaliko procesoriaus 15 vatų standartinio TDP, o padidino jį iki 25 W. Tai turėtų leisti lustui veikti aukštesniais dažniais visuose branduoliuose. Žinoma, jei aušinimo sistema susitvarkys.

Ir ji čia labai neįprasta. Kadangi kompaktiškame „Blade Stealth 13“ korpuse nebuvo įmanoma pritaikyti didžiulės aušinimo sistemos, reikėjo sukurti kompaktišką, bet veiksmingą sprendimą. „Razer“ nusprendė naudoti didelę varinę garinimo kamerą, kuri tuo pačiu metu susisiekia su centriniu procesoriumi, GPU ir atminties lustais. Kameroje pritvirtinti du gana kompaktiški radiatoriai, kuriuos aušina galinga ventiliatorių pora.

Blade Stealth 13

13,3 colio įstrižainės nešiojamojo kompiuterio ekranas gali būti „Full HD“ (1920 × 1080 taškų) arba 4K (3840 × 2160 taškų) skiriamosios gebos. Pastaruoju atveju ekranas taip pat bus jutiklinis. Tiesa, kam reikalinga tokia raiška kukliai įstrižainei lieka paslaptis. Be to, „Stealth Blade 13“ aparatinė įranga nėra skirta 4K. „Razer“ deklaruoja 100% sRGB spalvų erdvės aprėptį.

„Blade Stealth 13“ taip pat galės pasiūlyti 16 GB sparčios LPDDR4-3733 tipo RAM, o „M.2 PCIe SSD“ kaupiklis gali būti 256 arba 512 GB. Įmontuoto akumuliatoriaus talpa yra 53,1 Wh, o jo veikimo laikas nenurodytas. Taip pat atkreipsime dėmesį į „Thunderbolt 3“ ir „Wi-Fi 6“ palaikymą.

Nešiojamas kompiuteris „Blade Stealth 13“ jau šio mėnesio pabaigoje bus parduodamas už 1400 USD. Tiesa, už šią kainą bus siūloma tik modifikacija be atskiros vaizdo plokštės. Nepaisant to, verta paminėti, kad „Core i7-1065G7“ turi gana galingą grafiką – „Iris Plus“ su 64 vykdomaisiais blokais, paremtais 11-osios kartos architektūra. Be to, per „Thunderbolt 3“ galite prijungti išorinę vaizdo plokštę.