BITĖS 4G mobilusis tinklas pripažintas greičiausiu Lietuvoje – patvirtinta tarptautinių ekspertų „Speedtest.net” (OOKLA)

 Pasaulinė nepriklausoma interneto greičio matavimo lyderė OOKLA („Speedtest.net“) oficialiai pripažino, kad telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva” 4G mobiliojo ryšio tinklas yra sparčiausias Lietuvoje.

Ši išvada patvirtinta oficialiojoje OOKLA svetainėje www.speedtest.net, remiantis dešimtimis tūkstančių interneto greičio matavimų, kuriuos atliko skirtingų mobiliųjų tinklų vartotojai su skirtingais įrenginiais ir skirtingose Lietuvos vietose. „Ookla“ nustatė, kad vidutinis „Bitės“ 4G parsisiuntimo greitis siekia 43,04 Mbps, o nusiuntimo – 20,88 Mbps. Atitinkamai antrąją vietą Lietuvoje užėmusiai mobiliojo ryšio operatorei užfiksuoti 25,91 Mbps parsisiuntimo bei 11,79 Mbps nusiuntimo greičiai, o trečiąjį rezultatą pademonstravusiai bendrovei užfiksuotos 24,57 Mbps parsisiuntimo bei 10,39 Mbps nusiuntimo spartos. Išsamesnę informaciją galima rasti tinklalapyje http://www.speedtest.net/awards/lt/carrier.

„Vykdydami pasaulinius „The World’s Fastest ISPs and Mobile Networks 2015” apdovanojimus išanalizavome 2015 m. antrojo ir trečiojo ketvirčių 4G (LTE) mobiliojo interneto greičio duomenis. Surinkta informacija leidžia mums užtikrintai teigti, kad pagal parsisiuntimo greitį „Bitės“ 4G internetas yra pats sparčiausias Lietuvoje“, – sako Jamie Steven, „Ookla“ viceprezidentas.

„Bitės“ 4G/4G+ mobilusis internetas startavo praėjusį pavasarį ir iškart tapo sparčiausiu Lietuvoje. Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Fredo Hrenchuko, „Bitės“ tinklo strategija orientuota į spartą ir nuoseklią plėtrą – pirmąjį šių metų ketvirtį „Bitės“ 4G/4G+ tinklu galės naudotis iki 90 proc. šalies gyventojų. „Ir toliau tęsime intensyvią plėtrą. Sėkmingų rezultatų pasiekėme laikydamiesi kitokios tinklo strategijos, nei konkurentai: pirmiausia itin sparčiu internetu aprūpiname didžiausią poreikį turinčius regionus, tačiau nesiekiame iškart padengti visos teritorijos. Pasiekę pradinį tikslą, toliau etapais stipriu ir kokybišku mobiliuoju internetu aprūpiname ir kitus regionus“, – sako F. Hrenchukas. Anot jo, pasirinktos strategijos teisingumą patvirtina ir pastaroji RRT ataskaita[1]: „Bitės“ mobiliojo interneto vartotojų skaičius ir pajamos iš šių paslaugų augo greičiausiai rinkoje.“

Fredas Hrenchukas
Fredas Hrenchukas

5 mln. greičio matavimo testų kasdien

Savanoriškumu ir minios efekto (angl. crowd-sourcing) principu veikianti „Speedtest.net“ tiksliausiai atspindi realią vartotojų patirtį, nes pristato apibendrintus greičio matavimo testus, milijonų vartotojų atliktus skirtingų operatorių tinkluose, skirtingais įrenginiais ir skirtingose vietovėse. Kaip teigė „Ookla“ atstovas J. Steven, „The World’s Fastest ISPs and Mobile Networks 2015“ apdovanojimai išrikiuoja mobiliojo interneto tinklus pagal vidutinį parsisiuntimo greitį, naudojant šalyje prieinamą greičiausią tinklo technologiją. Interneto greičio matavimo platformoje „Speedtest.net“ kasdien atliekama vidutiniškai 5 mln. greičio matavimo testų, o per metus ją aplanko daugiau nei 600 milijonų vartotojų iš viso pasaulio. Kiekvienas vartotojas, pasinaudojęs „Speedtest“ programėle savo telefone ar užsukęs į portalą, gali išmatuoti, kaip greitai jų internetas leidžia nusiųsti ir parsisiųsti failus.

Bites-renginys-ziniasklaidai

Vartotojams spartesnis internetas gali lemti virtualią pergalę

  1. Hrenchukas pastebi, kad spartaus interneto poreikis tik augs. Vaizdo klipų internetu žiūrime vis daugiau – jau 2014 m. jie sudarė 64% pasaulinio interneto srauto (CISCO duomenys), o 2019 m. pasieks 80%. Taip pat auga ir pačių vaizdo klipų kokybė – „Netflix“ skaičiavimais, norint be trikdžių internetu žiūrėti HD kokybės vaizdą, reikia bent 25 Mbps parsisiuntimo greičio.

Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos vadovas Gediminas Tarasevičius pastebi, kad sparta itin svarbi ir žaidžiant internetu: „Didžioji dalis žaidėjų pamėgo varžytis vieni su kitais lenktynėse, sporto rungtyse ar kituose pamėgtuose žaidimuose. Tam itin svarbus ne tik pats aukštas interneto greitis, bet ir vėlavimo rodiklis – kuo jis ilgesnis, tuo lėčiau žaidimas reaguos į paspaudimus. O žaidimuose, kur svarbi kiekviena milisekundė, tai gali lemti prarastą svarbią akimirką, laiku neatliktą posūkį ar praleistą įvartį. Tad spartesnis internetas yra viena esminių sąlygų pergalių siekiantiems žaidėjams.“

[1] http://rrt.lt/download/20985/ataskaita%202015%20iii%20ketvirtis.pdf

Pranešimas žiniasklaidai