Bitcoin tinklo komisiniai krenta dėl augančio SegWit palaikymo

Po gruodžio mėnesio piko Bitcoin tinklo mokesčiai už sandorius mažėja, nes auga Segregated Witness (SegWit) protokolo parama. Tai praneša News.Bitcoin.

Pagal Bitcoinfees.info duomenis, gruodžio 21 d. komisiniai už sekančio bloko gamybą bitcoino tinkle viršijo rekordinį 36 USD lygį, o už 3 ir 6 blokus – 37 USD. Šios naujienos rašymo metu mokestis už sekantį bloką buvo 19 JAV dolerių, kiti trys blokai kainavo 19,41 USD, o šeši – 17,51 USD.

Vidutiniai komisiniai už lėšų išėmimą iš kriptovaliutų biržų, tokių kaip „Bitfinex“, šią savaitę priartėjo prie 14 dolerių. Nors 14 – 19 dolerių vis dar yra gerokai daugiau nei žmonės norėtų išleisti, tačiau tai pastebimai mažiau už gruodį pastebėtą 37 dolerių viršutinį lygį. Pagal Estimatefee.com duomenis, sandorių patvirtinimas sekančiuose šešiuose blokuose vidutiniškai kainuos 374 satoshius (0,05 USD).

Per pastarąsias 24 valandas SegWit palaikymą pridėjo Localbitcoins.com ir BTC.com. Šiuo metu SegWit sandorių dalis yra 11%, taigi, protokolo potencialas kol kas įgyvendintas tik iš dalies. Priminsime, kad tarp kitų paslaugų teikėjų, palaikančių SegWit, minimos virtualios piniginės „Bitwala“ ir „Trezor“. Artimiausiu metu pažangesnio protokolo palaikymą taip pat įdiegs Coinbase ir Blockchain.info.