Automatinė sistema namuose – komforto ir praktiškumo ženklas

Šiandien net pačiuose kukliausiuose namuose galime rasti įvairiausių įrenginių ir prietaisų. Kasdien tenka reguliuoti, valgyti vėdinimo, šildymo sistemas, langų bei paties būsto apsaugos priemones. Tai – gerokai lengvesnės užduotys, jei naudojamos modernios automatikos sistemos. Jas verta montuoti ne tik gyvenantiems protinguose namuose, bet ir besirūpinantiems komercinės, pramoninės paskirties patalpų saugumu bei komfortu.

Kam reikalinga automatika?

Vieni pačių ryškiausių šio amžiaus bruožų – išskirtinis technologinis tobulėjimas ir be galo greitas gyvenimo tempas. Tie, kurie nori neatsilikti nuo laiko tėkmės ir kone visas sritis paliečiančių pokyčių, turi prisitaikyti prie neišvengiamos įrenginių gausos. Tačiau dažnai įvairūs prietaisai ne tik užtikrina komfortą, padeda sutaupyti laiko, bet ir turi trūkumų: reikalauja daug energijos, priežiūros, sudėtingo valdymo išmanymo.
Tokias problemas lengva panaikinti į vieną darnią sistemą sujungus bent kelis prietaisus. Daugiabučių gyventojai, viešbučių, parduotuvių, mokyklų, ligoninių valdytojai gali efektyviai sutaupyti brangaus laiko ir pajusti, ką reiškia tikras 21–ojo amžiaus komfortas. Net paprasta patalpų automatizavimo sistema reikiamu metu, pagal pageidaujamus nustatymus koreguoja temperatūrą, santykinę oro drėgmę, patalpų kondicionavimą. Ji gali ir dar daugiau. Sumontavus tokią sistemą:

  • Išnaudojamas prietaisų teikiamas patogumas. Jums nebereikia rankų būdu kontroliuoti patalpose kuriamo komforto, todėl laiką galite leisti malonesnei ir produktyvesnei veiklai.
  • Tausojama energija ir kiti ištekliai. Optimaliai nustatyti įrenginiai veikia efektyviai ir ekonomiškai. Automatinėje sistemoje anksti pastebimi net menkiausi gedimai, todėl galite imtis konkrečių profilaktinių priemonių ir išvengti sudėtingo remonto ar net įrenginio keitimo nauju.
  • Sutaupoma laiko ir pinigų. Automatinė sistema įvertina jūsų poreikius bei reikalavimus, pati sureguliuoja ją sudarančius įrenginius, todėl pageidaujamas rezultatas pasiekiamas nepalyginamai greičiau nei viską atliekant įprastu būdu. Be to, sistema įvertina neefektyvų išteklių naudojimą, todėl galite susidaryti aiškius ir naudingus taupymo planus.

Jei jums rūpi pastatu energetika ir galimybė dirbti bei ilsėtis efektyviau, tokia sistema tikrai verta jūsų dėmesio. Ji veikia paprastai ir greitai, todėl naudą galite pajusti sujungę vos kelis kasdien naudojamus prietaisus ar įrenginius.

Ką galima prijungti prie sistemos ir kaip ją valdyti?

Į bendrą automatinę pastato sistemą galima integruoti skirtingas funkcijas atliekančius prietaisus ir priemones. Geriausia, kai automatinio valdymo galimybė apgalvojama dar tuomet, kai atliekamas inžinerinių sistemų projektavimas. Tačiau galimas ir kitoks kelias: tam tikra sistema gali būti sumontuojama jau įsikūrus pastate.
Tokioje sistemoje gali būti automatiškai valdomi tiek kasdien, tiek rečiau naudojami įrenginiai. Pavyzdžiui, labai dažnai automatiniu būdu uždaromos ir atidaromos durys, užskleidžiamos ir atitraukiamos užuolaidos, žaliuzės. Tiek gyventojai, tiek bendrų patalpų naudotojai gali pamiršti apie kondicionavimo, šildymo rūpesčius. Specialus elektroninių valdiklių tinklas gali užtikrinti, kad būtų laiku palaistyta veja arba įjungtas statinio ir jo kiemo apšvietimas.
Toks patogumas yra išties reikšmingas. Tačiau gali kilti klausimas, ką daryti, jei sistema turi būti perprogramuota, tačiau pastate nėra tai galinčių atlikti žmonių. Tokiu atveju galima pasinaudoti internetu. Paskirų įrenginių ar visos sistemos nuotolinis valdymas atliekamas greitai ir lengvai, todėl galite drąsiai keliauti atostogauti ar tvarkyti svarbius reikalus.
Bendra valdymo sistema padeda optimaliai reguliuoti tiek vieno pastato, tiek pastatų tinklo (pavyzdžiui, kelių parduotuvių ar viešbučių) komfortą bei saugumą. Todėl automatikos sistemos aktualios ne tik verslui. Visas technologinis tobulėjimas vyksta tam, kad gyventi būtų patogiau – kodėl tuo nepasinaudojus ir jums? Tai – neabejotinai geras pasirinkimas, džiuginantis kiekvieną šiuolaikišką, taupų, praktišką žmogų.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau