ASUS Zenfone 6 – ištvermingas flagmanas su atverčiama kamera

Kaip ir buvo žadėta, šiandien dideliam žurnalistų brolijų susirinkimui ASUS pristatė savo eilinį flagmaną „Zenfone 6“. Savo naujuoju produktu gamintojas „metė iššūkį kasdienybei“. Kompanija akcentuoja neįprastą pagrindinio fotoaparato konstrukciją, „berėmį“ dizainą ir padorią autonomiją. Taip pat buvo nuspręsta atsisakyti kelių mobiliųjų telefonų gamybos vienoje serijoje, sutelkiant dėmesį į naujoves ir kokybės gerinimą viename išmaniajame telefone.

„ASUS Zenfone 6“ nėra panašus į savo pirmtaką. Modelis tapo patrauklesnis dėl išpjovos atsisakymo, dizainas visiškai pasikeitė – dabar tai yra madingas „viso ekrano“ mobilusis telefonas blizgaus stiklo korpuse. Projektuojant dizainą buvo siekiama sukurti brangaus prietaiso įvaizdį: čia priekyje ir gale naudojamos stiklo plokštelės sujungtos su metaliniu rėmu. Dvigubos kameros lankstymo įtaisas yra pagamintas iš „skysto metalo”, o šios medžiagos pasirinkimą lėmė noras pasiūlyti lankstų, tvirtą ir lengvą mechanizmą. Teisybės dėlei priminsime, kad panašią kameros konstrukciją dar 2016 m. pasiūlė „Oppo N1“.

ASUS Zenfone 6

Suteikta galimybė pasirinkti juodos ir mėlynos spalvos „Zenfone 6“. Įmonė išliko ištikima sau ir vėl pasiūlė pirštų atspaudų skaitytuvą ant galinio skydelio. Pats mobilusis telefonas gavosi gana masyvus: jo storis siekia 9,2 mm, o svoris – 190 gramų. Vandens apsauga nenurodyta, tačiau yra analoginis 3,5 mm lizdas, stereofoniniai garsiakalbiai, C tipo USB prievadas ir išmanusis mygtukas, kuris atpažįsta vieną, dvigubą ir ilgą spaudą, o vartotojas gali priskirti jų funkcionalumą, įskaitant balso asistento iškvietimą.

ASUS bandė šį modelį padaryti išskirtiniu ir nenusileisti konkurentams. Tam labiausiai turėtų pasitarnauti neįprasta dviguba kamera, naudojanti „Sony IMX586“ jutiklį su f/1,79 diafragma, dvigubą LED blykstę, lazerinį automatinį fokusavimą ir 2x programinės įrangos priartinimą. „Omnivision“ plataus kampo papildomas modulis turi 13 megapikselių raišką, 125 laipsnių žiūrėjimo kampą ir f/2,4 diafragmą. Priekinio fotoaparato nėra, o asmenukes siūloma fotografuoti naudojant pagrindinį kameros modulį, kurio varikliukas konstrukciją perverčia į priekį.

Gamintojas teigia, kad sukimo mechanizmas leidžia užfiksuoti fotoaparatą 18-oje pozicijų, taip keičiant fotografavimo kampą. Nepamiršo inžinieriai įdiegti ir automatinės fotoaparato sulankstymo sistemos, kuri padeda moduliui susitraukti, kai tik mobilusis telefonas pereina į laisvojo kritimo režimą. Tiesa, „OnePlus 7“ atveju toks procesas užtrunka apie 1 sekundę, todėl praktinės naudos iš jo nedaug, nes prietaisas daug greičiau pasiekia žemę. „Zenfone 6“ negavo optinio vaizdo stabilizavimo sistemos dėl modulio dydžio apribojimų.

„ASUS Zenfone 6“ „geležis“ yra palyginama su kitais kitų prekės ženklų aukščiausios klasės išmaniaisiais tlefonais. Tas pats „Snapdragon 855“ procesorius, 6/8 GB RAM, 64/128/256 GB pastovios atminties, lizdas iki 2 TB talpos „microSD“ kortelei ir jums nereikės paaukoti antros SIM kortelės, nes ji turi atskirą angą. 92% priekinio paviršiaus užima didelis 6,4 colio ir 2340×1080 taškų ekranas. 600 nitų ryškumo IPS matricą saugo „Gorilla Glass 6“ stiklas.

Naujiena daugelį kitų flagmanų pranoksta 5000 mAh talpos baterija. Jos turėtų būti pakankama dviem darbo dienoms arba 26 paroms budėjimo režime. Akumuliatoriaus sparčiam įkrovimui siūlomas „Quick Charge 4.0“.

Valdo prietaisą operacinė sistema „Android 9.0 Pie“ su „ZenUI 6“ sąsaja. Pristatymo metu įmonė pažadėjo atnaujinimus iki „Android Q“ ir „Android R“. Palaikomi NFC, „Bluetooth 5.0“ ir „dual-band GPS“ ryšiai.

Europoje „ZenFone 6“ bazinė 6/64 GB versija bus parduodama už 499 eurus. Vartotojai taip pat galės pasirinkti 6/128 GB ir 8/256 GB modifikacijas. Pardavimo pradžia numatoma gegužės 23 d.