Asmens duomenų apsauga

Visoms mūsų šalies įmonėms, kurios valdo ir tvarko bet kokius klientų duomenis, nuo  2018 metų vidurio asmens duomenų apsauga tapo privaloma. Kiekviena bendrovė turi pasirūpinti, kad būtų naudojamos tinkamos duomenų apsaugos priemonės, todėl visada yra palanku kreiptis į specialistus, kurie tuo gali tinkamai pasirūpinti.

Kas yra asmens duomenys ir jų apsauga?

Tai – bet kokia informacija, susijusi su žmogumi (vardas, pavardė, adresas, telefono numeris, ir t.t.) Kiekvienas žmogus turi teisę į savo duomenų privatumą, todėl įmonės, kaupiančios bet kokius duomenis apie savo klientus, privalo garantuoti jų duomenų saugumą. Asmens duomenų apsauga yra apibūdinama kaip viena iš žmogaus teisių sričių, o privatumas yra laikomas pamatine asmens teise.

Asmens duomenų apsaugos reforma

Nuo 2018 metų gegužės 25 dienos mūsų šalyje įgyvendinta duomenų apsaugos reforma, užtikrinanti didesnę asmens duomenų apsaugą. Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) numato tris interneto vartotojų teises: teisė reikalauti ištrinti duomenis, teisė apriboti duomenų tvarkymą, ir teisė į duomenų perkeliamumą. Kiekviena įmonė, turinti savo internetinę svetinę, turi pasirūpinti BDAR diegimu, nes priešingu atveju yra numatomos baudos. Asmens duomenų apsauga rūpinasi Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, tad tuomet, jei bus pastebėti tam tikri pažeidimai, gresia gana nemaži nemalonumai.

Dar nesate įsidiegę BDAR?

Geriau vėliau nei niekada. Galite rasti ne taip ir mažai bendrovių, kurios rūpinasi asmens duomenų apsauga, ir į jūsų internetinę svetainę gali įdiegti šį reglamentą. Be abejo, visada yra svarbu, kad atliekamų darbų kokybė būtų tiesiog nepriekaištinga, todėl palanku pasidomėti, kokias įmones gali rekomenduoti klientai. Naršydami internetinėje erdvėje tikrai rasite nemažai atsiliepimų bei rekomendacijų, tad ši informacija galės jums padėti kur kas paprasčiau apsispręsti, kokią galimybę vertėtų pasirinkti. Taip pat galite pasidomėti, kokias kainas yra nustačiusios skirtingos kompanijos, ir tai padės priimti vienokį ar kitokį sprendimą.

Kokios duomenų apsaugos paslaugos gali būti teikiamos?

Asmens duomenų apsauga neapsiriboja vien tik reikalingo reglamento diegimu. Taip pat gali būti siūloma pasinaudoti ir kitomis teikiamomis paslaugomis. Taigi, kas dar yra siūloma?

  • Įmonių patikra ir konsultacijos: įmonės, teikiančios duomenų apsaugos paslaugas, gali paruošti reikalingą dokumentaciją klientų įregistravimui asmens duomenų valdytojų valstybės registre dėl duomenų valdytojo teisinio statuso suteikimo;
  • Vidinių įmonės asmens duomenų apsaugos taisyklių, bendrosios politikos ir kitų dokumentų, susijusių su asmens duomenų apsauga, parengimas: savarankiškas tam tikrų dokumentų rengimas gali pareikalauti tikrai nemažai laiko bei pastangų, tačiau tuomet, jei kreipsitės į specialistus, kurie šą sritį puikiai išmano, viskas bus kur kas paprasčiau;
  • Duomenų apsaugos pareigūno paslaugos: gali būti siūloma rinktis nuolatinį asmens duomenų tvarkymą ir jų priežiūrą;
  • Atstovavimas valstybinėje duomenų apsaugos inspekcijoje: tokias paslaugas teikianti bendrovė gali priduoti reikalingus dokumentus, komunikuoti su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija, ir t.t.;
  • Techninių priemonių duomenų apsaugai tiekimas: taip pat įmonės, teikiančios duomenų apsaugos paslaugas, gali pasiūlyti ir techninių priemonių diegimą, tad tuomet, jei jūsų bendrovėje nedirba šiuos niuansus išmanantis specialistas, svarbu kreiptis į tokias paslaugas teikiančias kompanijas.

Asmens duomenų apsauga yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuo turi pasirūpinti kiekviena bendrovė, tad tuomet, jei neturite galimybių savarankiškai užtikrinti duomenų apsaugą, kreipkitės į šią sritį išmanančius specialistus, kurie tuo pasirūpins už jus. Šiuo metu galime rasti ne taip ir mažai duomenų apsaugos paslaugas teikiančių kompanijų, tad tikrai visada atrasite pačią palankiausią pasirinkimo galimybę.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau