ARM pristato naujos kartos mobiliųjų procesorių architektūrą

Dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi technologijos jau egzistuoja kelis dešimtmečius, tačiau tik neseniai jos tapo labai populiarios, o įmonės pradėjo aktyviai jas naudoti savo produktuose. Tačiau visos šios technologijos labai priklauso nuo šiuolaikinių prietaisų skaičiavimo gebėjimų. Dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi srityje būtina ne tik padidinti procesorių pajėgumą, bet taip pat pagerinant skaičiavimo efektyvumą. Suprasdama tai, bendrovė ARM pristatė naują architektūrą „DynamIQ“, sukurtą ARM procesorių gamybai.

ARM lygina „DynamIQ“ su savo laiku buvusia revoliucine technologija big.LITTLE, pristatyta 2011 metais. Priminsime, kad pastaroji leidžia procesoriuose naudoti du branduolių rinkinius: energiją taupančius, galinčius atlikti paprastas užduotis, bei našius, atsakingus už daug išteklių reikalaujančius procesus. Tai leidžia tinkamai paskirstyti apkrovą ir aktyvuoti branduolius, priklausomai nuo atliekamų užduočių. Architektūra „DynamIQ“ yra sekantis big.LITTLE vystymosi etapas. Ji suteikia galimybę naudoti tiek branduolių, kaip iš tikrųjų reikia užduočiai. big.LITTLE naudoja tik porinius branduolių derinius (2 + 2, 2 + 4, 4 + 4 ir t.t.), tuo tarpu „DynamIQ“ leidžia naudoti bet kokias kombinacijas, pvz. 3 + 1, 1 + 7 ir kitas.

Svarbu pažymėti, kad ARM pati negamina procesorių, o tik suteikia savo produktus kitoms įmonėms. Taigi, nauji „Qualcomm“, „Samsung“, „MediaTek“, „Huawei“ ir kitų bendrovių lustai jau gali būti sukurti remiantis „DynamIQ“ architektūra.