Argentinoje pasirodė knyga, iš kurios auga medžiai

Internetinis leidinys „Fast Company“ pranešė, kad Argentinos leidykla „Pequeno Editor“ pradėjo spausdinti neįprastas knygas, iš kurių galima užauginti pietų pusrutulyje paplitusius augalus palisandramedžius. Tam tikslui leidėjai į knygos „Mano tėvas buvo džiunglėse“ iliustracijas įdėjo šio augalo sėklų.

knyga

Taigi, perskaičius šią knygą, vietoj to, kad palikti  ją dulkėti lentynoje, galite pasodinti savo kieme. Žinoma, knyga reikės rūpintis ir nepamiršti palaistyti tam, kad galiausiai ji taptų medžiu. „Pequeno Editor“ pabrėžia, kad nereikėtų skubėti laidoti knygą į žemę. Pirmiausia ją reikia sušlapinti ir palikti saulėtoje vietoje iki pirmųjų palisandramedžio daigų pasirodymo. Augalą pasodinti bus galima tik po to, kai sėklos sudygs.

medis

Šios neįprastos knygos išleidimo tikslas yra gana paprastas ir kilnus – priminti žmonėms apie tai, iš ko padaryta knyga ir bent šiek tiek sumažinti miškų naikinimo Pietų Amerikoje žalą.

„Kiekvieną kartą, kai vaikas pažvelgs į augantį medį, jis primins tą istoriją, kuri jį „pagimdė“. Be to, tai taip pat savotiška metafora: viskas, ką mes skaitome, įsišaknija mumyse, yra mūsų proto bibliotekos ir mūsų kultūros dalis“, – sakė „Pequeno Editor“ leidyklos direktorius Rakelis Franko.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau