Apple, Samsung ir Sony paminėti vaikų išnaudojimo ataskaitoje

Nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ paskelbė ataskaitą apie vaikų darbo naudojimą Kongo Demokratinėje Respublikoje, kurioje rašoma apie šiurkščius vaikų teisių pažeidimo faktus. Visų pirma, stebėtojai pažymėjo, kad jų darbas naudojimas pavojingose vietose – kobalto kasyklose. Kobaltas yra svarbus ličio-jonų baterijų gamybos elementas, kurį naudoja Apple, Samsung, Sony ir daugelis kitų elektronikos gamintojų, o tai reiškia, kad didelės korporacijos netiesiogiai dalyvauja šiame išnaudojime.

Apple, Samsung ir Sony paminėti vaikų išnaudojimo darbui ataskaitoje

„Amnesty International“ ekspertai kalbėjo su 87 buvusiais ir dabartiniais kobalto kasyklų darbuotojais, 17 iš jų – vaikai. Dažnai jie dirba ne šachtose, o perrenka kobaltą paviršiuje, tačiau tai nesumažina rizikos jų sveikatai. „Apple“ į pranešimą sureagavo labai kategoriškai, tvirtindami, kad visiškai netoleruoja vaikų darbo, reguliariai dėl to tikrina savo partnerius ir, žmogaus teisių pažeidimų atveju, imasi visų būtinų. Panašiai atsakė „Samsung“ ir „Sony“.

„Amnesty International“ dideles bendroves ragina susimastyti kokia kaina gaunamas jų milijardinis pelnas, o naudotojus – kaip pasiekiama technologijų pažanga.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau