„Apple“ pažadėjo kompensacijas „MacBook“ vartotojams už nekokybiškas klaviatūras – tam bus išleista 50 mln

„Apple“ sutiko sumokėti 50 milijonų dolerių, kad patenkintų vartotojų, susidūrusių su „MacBook“ „drugelio“ tipo klaviatūrų gedimais, ieškinį. Bendrovė pateikė atitinkamus dokumentus San Chosė, Kalifornijos valstijos federaliniam teismui, tačiau sprendimas įsigalios tik teisėjui patvirtinus.

Minėtas bylinėjimasis apima „MacBook“, „MacBook Air“ ir „MacBook Pro“ nešiojamuosius kompiuterius, pagamintus 2015–2019 m. Problema pasireiškia tuomet, kai patekus nedideliam kiekiui šiukšlių ar dulkių, klavišai užstringa, todėl tampa sunku įvesti tekstą, taip pat atlikti kitus veiksmus. Ieškovai teigia, kad Apple pakeitė klaviatūras vykdydama aptarnavimo programą, tačiau tai problemos neišsprendė.

Turimais duomenimis, „MacBook“, „MacBook Airs“ ir „MacBook Pro“ savininkai, įsigiję nešiojamuosius kompiuterius 2015–2019 m. Kalifornijoje, Floridoje, Ilinojaus valstijoje, Mičigane, Naujajame Džersyje, Niujorke ir Vašingtone, galės tikėtis „Apple“ kompensacijos. Šių įrenginių savininkai, kelis kartus keitę klaviatūrą, galės gauti išmoką nuo 300 USD iki 395 USD, pakeitus klaviatūrą viena kartą – 125 USD, o už atskirų klavišų keitimą galiam tikėtis 50 USD. Pridursime, kad negarantinis klaviatūros remontas MacBook kompiuteryje kainuoja 475 USD.

Taikos sutartyje „Apple“ atsisakė pripažinti klaidą dėl klaviatūros konstrukcijos, tačiau 2019 metais atsiprašė vartotojų ir ketverius metus po nešiojamojo kompiuterio įsigijimo nusprendė nemokamai taisyti „butterfly“ klaviatūras. 2019 metas Apple nešiojamuosiuose kompiuteriuose tokio tipo klaviatūros buvo pakeistos „žirklėmis“.