Apple pasauliui davė tapšninukus, o Samsung pasirinkimą

Gal ir ne visai tinkamas žodis davė, bet manau visi sutiks su antrašte. Taigis šiandien ne šiaip apžvalga, bet dviejų Samsung Galaxy Tab tapšninukų palyginimas. Tai Galaxy Tab 7.0 (GT-P6200) ir Galaxy Tab 7.7 (GT-P6800). O pradėsiu nuo techninių charakteristikų palyginimo.

Techninės charakteristikos

ModelisGalaxy Tab 7.0 GT-P6200Galaxy Tab 7.7 GT-P6800
Operacinė sistemaAndroid v3.2 su Samsung TouchWizAndroid v3.2 su Samsung TouchWiz
ProcesoriusDual-core 1.2GHz ARM Cortex-A9 processor ir Mali-400MP GPU1.4 GHz dual-core Cortex-A9 CPU ir Mali-400MP GPU
Atmintis1GB RAM ir 16/32 vidinės atminties bei galimybė naudoti išorinę micro SD kortelę1GB RAM ir 16/32/64 vidinės atminties bei galimybė naudoti išorinę micro SD kortelę
Ekranas7 colių 16 mln. spalvų atkuriantis PLS TFT capacitive lietimui jautrus ekranas su 1024 x 600 (WSVGA) raiška.7,7 colių 16 mln. spalvų atkuriantis Super AMOLED Plus capacitive lietimui jautrus ekranas su 1280 x 800 (WXGA) raiška.
Kamera3,2 mln. taškų 2048×1536 raiškos galinė fotokamera su LED blykste ir autofokusu galinti filmuoti 720p HD raiška ir 30 kadrų per sekundę.
2 mln. taškų VGA raiškos priekinė kamera skirta vaizdo skambučiams.
3,2 mln. taškų 2048×1536 raiškos galinė fotokamera su LED blykste ir autofokusu galinti filmuoti 720p HD raiška ir 30 kadrų per sekundę.
2 mln. taškų VGA raiškos priekinė kamera skirta vaizdo skambučiams.
Ryšiai3G ir wi-fi b/g/n bei bluetooth v3 ir GPS su A-GPS3G ir wi-fi b/g/n bei bluetooth v3 ir GPS su A-GPS
Matmenys193,7 x 122,4 x 9,9 mm196,7 x 133 x 7,89 mm
Svoris345g335g
Baterija4100mAh.5100mAh.

Nors situacija daugmaž aiški vien tik pažvelgus į lentelę, bet pabandysiu kiekvieną punktą apžvelgti detaliau.

Operacinė sistema

Abiejuose tapšninukuose visiškai identiška Android v3.2 OS su visiškai identiška TouchWiz vartotojiška sąsaja. Tiesa mažasis su bent jau man įprasta šviesesne tema, o didysis brolis su tamsesne tema. Gal tai kur nors nusistato, ar čia Samsung nusprendžia? Nes man iki šiol niekur neužkliuvo, kad būtų galima tai pakeisti. Spėju, kad tai surišta su skirtingais ekranais, bet apie ekranus vėliau.

Procesorius

Irgi beveik vienodi procesoriai ir galima pagalvoti, kad skirtumo nė neturėtu jaustis, nes abu modeliai su tokiu pačiu Exynos chipset’u. Bet realiai mažasis tapšninukas man pastoviai strigdavo. Nežinau, galbūt man pakliuvo nenusisekęs egzempliorius, bet tiek kiek vyresnysis brolis veikė absoliučiai be jokių priekaištų, tiek jaunėlis pastoviai kvailiojo. Ir ne tik striginėdavo, bet ir karts nuo karto pats persileisdavo. Ir įdiegtos programos tikrai nė prie ko, nes tai pajutau nuo pirmojo įjungimo. Nepadėjo nei atstatymai į gamyklinius parametrus, nei šokiai su būgnais. Tiesiog 7 colių tapšninukas kvailiojo sau ir erzino mane kiekvieną dieną.

Ir net jeigu jis būtų veikęs stabiliai, visgi tas nedidelis 200 MHz skirtumas jaučiasi. Netgi naudojant daug resursų nereikalaujančius Google Reader ar TweetCaster. Keisčiausia, kad žaidimuose to skirtumo nebuvo galima pastebėti, bet vartotojiška sąsaja ir netgi naršyklė kaip liaudyje sakoma lagindavo. Ta prasme vėluodavo sureaguoti į veiksmą. Galbūt vėlgi tai ekrano, teisingiau jutimo daviklių problema.

Atmintis

Šiuo atžvilgiu vėlgi abu modeliai praktiškai nesiskiria. Na taip, 7,7 colių tapšninukas gali būti ir 64GB, bet kažin ar tai jam suteikia ženklesnį pranašumą. Mano bandyti egzemplioriai abu buvo su 16GB vidinės atminties ir nesugebėjau jos išnaudoti. Manau daugumai iš jūsų atminties irgi nepritrūks, o jeigu taip atsitiktu, tai visada galite įsidėti išorinę iki 64GB micro SD kortelę.

Ekranas

Tai didžiausias šių tapšninukų skirtumas. Ir esmė ne tik skirtingose įstrižainėse ar raiškose – pagrindinis skirtumas tai kur kas puikesnė didesnio modelio Super AMOLED Plus ekrano kokybė. Ir tik sudėjus juos šalia tampa aišku ankščiau minėtas spalvų pasirinkimas – jeigu prastesnis ekranas nekaip atrodo su šviesiasne tema, kai baltas fonas atrodo pilkai, tai Super AMOLED pritrenkia savo vaizdo kokybe, netgi su juodu fonu ir tamsia tema.

Žiemos metu sunku išbandyti šiuos modelius ryškioje saulės šviesoje, bet galima spėti, kad 7 colių modeliu vasarą gali būti sunku naudotis.

Beje raiška irgi svarbu – Android operacinės sistemos ir pačių programėlių vartotojiška sąsaja irgi nelabai pritaikyta 1024 x 600 – veikti viskas veikia, bet vaizdas arba kaip pas labai didelį telefoną, arba kaip pas labai mažą tapšninuką. Jeigu tai pirmasis jūsų išmanusis įrenginys, tai gal nieko ir nepastebėsite, bet kai vienu metu naudojausi abiems įrenginiais, tai netgi sąsaja pas 7,7 colių modelį patogesnė ir suprantamesnė. Ta prasme, kad Honeycomb valdymo elementai netelpa į 1024 x 600 raiškos ekraną. Galbūt situacija pasikeis, kai visi įrenginiai bus su ICS Android v4 operacine sistema.

Pateiksiu porą iliustracijų, kad taptu suprantamiau ką turiu omenyje:

Samsung Galaxy Tab 7 vartotojiška sąsaja

Samsung Galaxy Tab 7,7 vartotojiška sąsaja

Kamera

Pas abu modelius pagal technines specifikacija kameros kaip ir identiškos. Bet vėlgi didesnis modelis fotografuoja ir filmuoja kur kas geriau, nei mažasis. Matomai naudojami skirtingi sensoriai ar optika.

Bet netgi 7,7 colių tapšninuko nuotraukų ir video kokybė nepalieka gilaus įspūdžio. Galbūt todėl, kad ankščiau bandyti 8.9 ir 10.1 colių modelių fotokameros buvo sužavėjusios savo gebėjimu daryti puikiais nuotraukas neįdedant praktiškai jokių pastangų. Neretai vaizdelis atrodydavo netgi gražesnis nei realybėje.

O štai su abiem šiais modeliais vaizdelis labiau realistiškas. Ypač spalvos. Bet kamgi norisi niūrių ir pamėlusių veidų, net jeigu jie atrodo realistiškai, kai kiti Galaxy Tab modeliai vaizdelį padaro kur kas mielesniu akiai. Nors tai turbūt skonio reikalas. bet fotografavimo atveju man maloniau, kai įrenginys viską nusprendžia už mane ir padaro akiai malonias nuotraukas.

Priekinės kameros nors ir VGA kokybės, bet daugiau nei kokybiškos vaizdo pokalbiams. Sakykim parduotuvėse esančios VGA internetinės kameros už keliasdešimt litų tikrai filmuoja prastesne kokybe, nei šių tapšninukų. Tai kalbėtis per skype ar kurią kitą programą tikrai galėsite nebijodami, kad atrodysite kaip Šrekas.

Ryšiai

Visi įmanomi. Ir kas įdomiausia Samsung abu telefonus pozicionuoja kaip telefonus! Ant dėžučių taip ir parašyta: mobile phone. Ne tablet, bet būtent mobile phone. Ir skirtingai nei 9 ir 10 colių modeliuose, šiuo 7 colių tapšninukuose yra pilnavertė telefono sąsaja.

Galiu išduoti, kad bandžiau jais naudotis kaip telefonu. Bet atrodo baisiai kvailai jeigu bandai prisidėti prie ausies. Ir ne ką mažiau kvailai jeigu naudojausi garsiakalbiais. O ir visiems viskas girdisi. Aišku galima naudotis ausinėmis, bet reikia turėti džinsus su laaaabai didelėmis kišenėmis, kad tilptu šie tapšninukai-telefonai.

Žodžiu šio niuanso taip ir palikau nesupratęs. Galbūt tai surišta su kokiais teisiniais niuansais dėl patentų ir tapšninukai vadinami telefonais vien tik dėl to, kad Apple kompanija nebandytu uždrausti jais prekiauti? Nes protingesnio paaiškinimo taip ir nesugebėjau sugalvoti.

Vos neužmiršau paminėti, kad abu šie modeliai turi ir infroraudonųjų spindulių modulį skirtą distanciniam valdymui. Ir netgi programėlės sugebančios mokytis iš distancinių yra. Bet man tai pasirodė baisiai nepatogu naudotis tapšninukais kaip distancinio valdymo pulteliais, todėl plačiau apie tai nerašysiu.

Matmenys

Vėlgi išmatavimai praktiškai nesiskiria, o didesnis modelis netgi plonesnis. Ar tai dėl naudojamo ekrano, ar dėl kitų priežasčių. Ir turiu pasakyti, kad 7,7 colių korpusas man patiko kur kas labiau, nei 7 colių modelio.

Svoris

Svoris irgi nuteikia maloniai, nes berods tik šimto gramo skirtumas nuo didesnių 9-10 colių modelių, bet juos galima laikyti rankoje jai nepavargstant kur kas ilgiau.

Tai ypač jaučiasi, kai nuo tapšninukų perėjau ant didžiulio Samsung RC730 nešiojamo kompiuterio – pasiilgstu tų mažų, mielų tapšninukų, kuriais buvo galima naudotis bet kur ir bet kada.

Baterija

Nors jų talpa ir skiriasi, bet tarnavimo laikas praktiškai visiškai identiškas. Matomai Super AMOLED visgi reikia daugiau energijos. Nors gal 7.7 modelis ir ištempdavo kiek ilgiau. Bet kuriuo atveju abiejų tapšninukų pilnai užtenka visai dienai netgi naudojantis jais labai aktyviai. Ta prasme iki 10 valandų. Nors žaidžiant naujausius žaidimus ar žiūrint filmus užsistačius maksimalų ryškumą baterijos gali neužtekti ir 6 valandoms. Tai vasarą, gal visai dienai ir neužteks, bet kas 5-6 valandas galima rasti ir elektros rozetę kol pavalgysite ar atsigaivinsite. Tai problemų dėl baterijos neturėtu iškilti.

Išvados

Manau jos aiškios visiems, bent probėgšmais permetusiems ką rašiau – vyresnysis 7.7 colių modelis visapusiškai geresnis. Nesugebu rasti anei vienos priežasties kodėl reikėtu rinktis mažesnį 7 colių modelį. Na, nebent jeigu jo kaina būtų lygiai per pus mažesnė nei vyresniojo brolio. Ir jeigu juo bus naudojamasi tik patalpose. Visais kitais atvejais jo rinktis tikrai nerekomenduočiau.

Pabaigai dar kartą apie amžiną klausimą kas buvo pirmiau: višta ar kiaušinis geriau: tapšninukas ar nešiojamas kompiuteris. Vienareikšmiško atsakymo neegzistuoja ir viskas priklauso ką veiksite.

Bet pramogoms aš vienareikšmiškai rinkčiausi tapšninuką. Jau keletą dienų vietoje bandytų Galaxy Tab naudojuosi nešiojamu RC730 kompiuteriu ir norint paskaityti naujienas ar socialinius tinklus baisiai nepatogu lyginant su tapšninukais. Pagrinde tai dėl valdymo – aktyvus ekranas kai galima greitai pereiti prie sekančios naujienos ir išsididinti nuotrauką vienu judesiu klaikiai patogu.

Iš kitos pusės neįsivaizduoju, kaip tapšninuką įmanoma naudoti darbui. Tai tiek pat klaikiai nepatogu, kaip ir patogu jais pramogauti. Va ir šis tekstas surinktas naudojantis nešiojamu kompiuteriu, o ne tapšninuku. Nes su pastaruoju tai būtų nepakeliama kančia. Kaip ir su nešiojamu kompiuteriu kančia pramogauti išsidrėbus ant sofos. Žmonės neišbandę tapšninukų gali bandyti man prieštarauti, bet patikėkitt tinginiauti ant sofos kur kas patogiau su tapšninukais nei su nešiojamu kompiuteriu. Beliko palinkėti, kad jų kainos nukristu iki tokio lygio, kad jie taptu prieinami absoliučiai visiems.