„Apple“ atsisakys bendradarbiauti su „Google“ ir kuria savo paieškos sistemą?
Panašu, kad „Apple“ vis dėl to kurs savo paieškos sistemą, kad nebūtų priklausoma nuo „Google“.
Galbūt girdėjote, kad „Google“ šiuo metu moka „Apple“ nuo 10 iki 12 milijardų dolerių per metus už tai, kad liktų pagrindiniu „Apple“ įrenginių paieškos paslaugų teikėju. Dar neseniai šis sandoris buvo naudingas abiem pusėms ir dėl to nekilo jokių nereikalingų problemų. Vieši duomenys rodo, „Google“ mokėjimai sudaro apie 20% „Apple“ pajamų.
Tačiau bendradarbiavimas netrukus gali pasibaigti ir tai skatina ir neseniai paskelbti JAV Teisingumo departamento skundai dėl „Google“ – vyriausybė mano, kad atėjo laikas iškelti korporacijai antimonopolinį ieškinį.
„Apple“ jau anksčiau ėmėsi veiksmų, siekdama nutolti nuo „Google“. Pastaruoju metu bendrovės paieškos robotas „Applebot“, apie kurį pirmą kartą pranešta 2014 m., žymiai padidino savo darbo spartą. Be to, „iOS 14“ pagrindiniame ekrane matoma paieška pradėjo rodyti tiesiogines nuorodas į internetines svetaines, visiškai apeidama „Google“. Maža to, beveik prieš trejus metus „Apple“ prisiviliojo „Google“ paieškos skyriaus vadovą Johną Giannandrea.
Kol kas neaišku, kokią formą galėtų įgauti „Apple“ paieškos sistema. Tai gali būti išskirtinė programa, skirta „iOS“ ir „OS X“ įrenginiams, arba gali būti visavertė svetainė, kaip „Google.com“.
Šiaip ar taip, „Apple“ teks sugalvoti ką nors, nepaisant pelningos partnerystės.