„Android 5.0 Lollipop“ stabilesnis už „iOS 8“

„Apple” užtikrintai pranoksta visus „Android“ išmaniųjį telefonų gamintojus kartu paėmus, kada kalbama apie pelną rinkoje. „iOS“, kurią bendrovė vadina „tobuliausia mobiliąją operacine sistema pasaulyje” savo naujausiame įsikūnijime vėl aplenkė „Android 5.0 Lollipop“. Šį kartą ji sugebėjo išplėšti lyderystę nestabiliu darbu.

Pagal analitinės kompanijos „Crittercism“, kuri specializuojasi mobiliųjų programų veikimo vertinime, tyrimų duomenis operacinė sistema „Android 5.0 Lollipop“ yra labiau stabili ir mažiau linkusi į programinės įrangos sutrikimus nei „iOS 8“.„Android 5.0 Lollipop“ stabilesnis už „iOS 8“

Gauti rezultatai parodė, kad naujausioje „Android“ versijoje nesėkmės tikimybė yra 2 %, o „tobuliausioje mobilioje operacinėje sistemoje pasaulyje” nestabilumas yra apie 2,2 %. Tai yra, programinės įrangos stabilumas „Android‘e“ yra dešimt procentų didesnis nei „iOS 8“.

Įdomu, kad naujausia „Apple“ operacinė sistema tapo mažiau stabili, palyginti su „iOS 7“, kurioje programų „užlūžimo“ tikimybė yra 1,9 %. Tuo tarpu „Android“ senesnėse versijoje šis rodiklis buvo 2,6% , kuris buvo nustatytas „Android 4.0 Ice Cream Sandwich“ ir jos naujausioje modifikacijoje „Android 4.4 KitKat“.

„Crittercism“ analitikai spėja, kad padidėjęs sistemos nestabilumas greičiausiai susijęs su pernelyg plačiu programinės įrangos naujovių pritaikyme aštuntoje versijoje:

„Su iOS 8 kompanija pristatė 4000 naujų programavimo sąsajų (API), tai yra du kartus daugiau nei iOS 7“

Nestabilumo priežasčių gali būti labai įvairių: per mažas operatyviosios atminties kiekis daug resursų reikalaujančiose programose, programinės įrangos klaidos, aparatinės įrangos optimizavimo problemos, trečiųjų šalių kūrėjų įvairūs „patobulinimai” ir t.t. Tačiau didesnis pirminis „Android 5.0“ stabilumas leidžia manyti, kad net tie aparatai, kurių gamintojai linkę juntamai modifikuoti „Google“ operacinę sistemą, veiks stabiliau.

“ iOS“ tai blogas ženklas, nes „Apple“ nuolat pabrėžia, kad jos produktai „tiesiog veikia“. Jei įmonė neišspręs programinės įrangos problemų jos pozicijos rinkoje gali žymiai pablogėti, nes pagrindinė konkuruojanti platforma dabar gali pasigirti ne tik plačiausiu funkcionalumu, bet ir didesniu stabilumu.