AMD pademonstravo „Ryzen“ procesorių pranašumą prieš „Intel“ lustus

Neseniai vykusiame renginyje „New Horizon“ AMD dar kartą anonsavo savo vis dar rinkos nepasiekusius procesorius su Zen architektūra. Staliniams kompiuteriams skirti lustai, kurių platinimas prasidės 2017 metų pirmąjį ketvirtį, turės kodinį pavadinimą „Ryzen“. Įdomiausiomis pristatymo dalimis buvo nauja informacija apie procesorių architektūrą ir lustų praktinių galimybių demonstravimas.

Ryzen

AMD pirmiausia nusprendė parodyti „Ryzen“ renderingo galimybes programoje „Blender“. Buvo panaudotas 8 branduolių ir 16 srautų lustas su baziniu 3,4 GHz dažniu (be turbo režimo) ir palygintas su konkuruojančios „Intel“ stovyklos 8 branduolių ir 16 srautų „Core i7-6900K“ su baziniu 3,2 GHz dažniu ir įjungtu turbo režimu. AMD naujienos rezultatas pasirodė lygus 6900K našumui.

Kitame bandyme AMD nusprendė pademonstruoti savo dar neišleisto lusto galimybes vaizdo perkodavimo programoje „Handbrake“. Čia „Ryzen“ susidorojo su užduotimi per 54 sekundes, tuo tarpu „Intel 6900K“ – per 59 s. Verta pridurti, kad „Ryzen“ pakanka 95W numatytos aušinimo sistemos, o „Core i7-6900K“ turi 140 vatų TDP. Be to, „Intel“ procesorius kaina dabar yra 1100 $, o AMD naujiena turėtų kainuoti bent du kartus mažiau, tačiau tai dar nėra oficialiai patvirtinta.

AMD taip pat pasigyrė, kad „Ryzen“ pranoksta „Core i7-6900K“ ir žaidime „Battlefield 1“: esant 4K raiškai vaizdo plokštė „NVIDIA Titan X“ kartu su AMD lustu atkuria daugiau kadrų per sekundę. Abiejų sistemų veikimas buvo panašus, tačiau sudėtingose scenose „Ryzen“ platforma praleido mažiau kadrų. Pasak AMD, tai nulėmė darbo rezultatas naujo ir patobulinto prognozavimo bloko, kuris neuroninio tinklo pagalba analizuoja atskirų programų veikimą.

Bendrovė šiems testams nusprendė naudoti konkurento plokštę, be abejo, dėl objektyvumo. Vėliau gamintojo atstovai parodė „Ryzen“ darbą „Star Wars Battlefront“ žaidime, poroje su dar nepristatyta „Radeon“ vaizdo plokšte, naudojančia VEGA architektūrą (daugiau nei 60 fps 4k raiška dar neišleistame papildinyje „Rogue One“ ). Tačiau nė viename iš atvejų AMD nepranešė tikslaus fps.

Renginyje taip pat buvo pademonstruotas iki 7.00 atnaujinto „DOTA 2“ veikimas per „Twitch“ transliaciją su 1080p raiška ir 3,5 Mbit/s kokybe. Naudojant „Ryzen“ kadrai nepradingdavo, kaip sistemoje su „Intel Core i7-6900K“. Tačiau kompiuteryje, kuriame veikia 4 branduolių „Intel Core i7-6700K Skylake“, net ir užturbintas iki įspūdingų 4,5 GHz, darbuotojai pastebėjo kadrų spragas. Galbūt, AMD taip užsiminė, kad jų 8 branduolių „Ryzen“ mikroschema kainuos ne daugiau nei „Core i7-6700K“ (iki $ 350).

AMD taip pat parodė kaip jų naujas produktas atlieka virtualios realybės atkūrimą ir kitus sudėtingus uždavinius. Apskritai, anonsas teikia vilčių. Beliko sulaukti „Ryzen“ parduotuvėse, nepriklausomų testų ir sužinoti kainas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau