Apple iPhone 6 Plus apžvalga

Pirmą kartą Apple įžengė „planšetofonų“ rinką ir iš karto iškėlė tam tikrus klausimus apie iPhone 6 Plus. Ar tai patogu? Kaip su baterija? Ar tiesa kad korpusas linksta? Kam reikalingas renderingas keistoje vidaus rezoliucijoje? Aiškinsimės.

Tarp trūkumų labiausiai juntamas sąlyginai nedidelis operatyvinės atminties kiekis ir, žinoma, kaina. iPhone 6 Plus kainas galite palyginti Kainos.lt. Palyginti >.

Išleidusi iPhone 6 Plus tuo pačiu metu su įprastu iPhone 6, Apple supaprastino gyvenimą pirkėjams ir tiems, kurie išbando programėles ir rašo atsiliepimus. Įrangos požiūriu tarp abiejų smartfonų skirtumus galima suvesti į tris dalykus: ekrano dydį, akumuliatoriaus talpą ir  pagrindinio fotoaparato konstrukciją. Kitos jų savybės yra visiškai identiškos.

Kaip ir dizainas, pakoreguotas pagal dydį. Todėl dauguma, ką galima pasakyti apie iPhone 6 Plus, jau pasakyta apie iPhone 6, operacinė taip pat iOS 8. Mes nenorime kartoti banalybių todėl sutelksime dėmesį į „plius” „iPhone” versijos iš standartinės skirtumus.

Įpakavimas, komplektacija

iPhone 6 Plus dėžutė skiriasi tik dydžiu. Komplektacija yra lygiai tokia pati, kaip įprastinių iPhone 6: EarPods ausinės ir maitinimo 12 vatų galios adapteris. Taip pat laidas ir amžinoji sąvaržėlė.

Dizainas ir konstrukcija

Naujojo iPhone išvaizda suvienodinta kiek įmanoma. Du modeliai turi beveik tokį pat ploną korpusą (6.9 mm iPhone 6, 7.1 mm – iPhone 6 Plus), jungtys ir valdikliai yra ant tos pačios srities,”namų”mygtukas su integruotu Touch ID jutikliu dydžiu nesiskiria. Tik korpuso perimetras ištįso tam kad sutalpintų 5,5 colių įstrižainės ekraną. Siekiant išlaikyti būdingas iPhone 6 proporcijas, erdvę virš ekrano erdvę ir apačioje taip pat šiek tiek padidino. Visa kita – absoliučiai taip pat.

iPhone 6 Plus vs iPhone 5s
iPhone 6 Plus vs iPhone 5s
iPhone 6 Plus vs iPhone 5s
iPhone 6 Plus vs iPhone 5s

Ir tai yra gerai. Atnaujintas dizainas tinka dideliam formatui, gal net geriau nei standartiniam iPhone. Suapvalinti kampai ir išgaubta stiklo forma padeda paslėpti nevaikiškus telefono matmenis. Be to, straipsnio autorius turi konkrečių dėl iPhone 6 dizaino. Palyginti su ankstesniais, pradedant iPhone 4, telefonas prarado prabangos ir solidumo jausmą, kurį sutekdavo tiesūs kampai ir blizgantys apvadai. O kadangi rinkoje yra pilna telefonų su užapvalintais kraštais, iPhone 6 prarado ypatybės iš karto atskiriančias jį nuo konkurentų. Iš tolo šeštąjį „aifoną“, ypač baltą versiją, yra lengva supainioti su kokiu nors Samsung Galaxy S3.

iPhone 6 Plus vs iPhone 5s
iPhone 6 Plus vs iPhone 5s

iPhone 6 Plius subtiliai keičia viską. Didelis dydis ir svoris kompensuoja minkštas dizaino savybes. Viskas kaip ir anksčiau solidu. Paėmus į ranką jaučiate kad turite daiktą. Tačiau nereikia suprasti  neteisingai: iPhone 6 Plus yra ne per didelis ir sunkus savo klasėje, jis sveria maždaug tiek pat, kiek Samsung Galaxy Note 3-4 ir turi apytikriai tokius pat ilgio ir pločio matmenis.

Korpuso tvirtumas

Nors jau nekartą buvo keltas klausimas ar naujojo iPhone korpusą lengvai sulenkti, nieko blogo jei dar kartą paliesime šią temą, nes tais atvejais, kai apie negrįžtamas deformacijas pranešė klientams, dominuoja būtent iPhone 6 Plus.

Taigi, viena vertus, internete yra keletas pareiškimų žmonių, kurie tariamai sugadino iPhone 6 Plus, nedaryti nieko neįprasto. Pavyzdžiui, tiesiog sėdėjo su prietaisu priekinėje savo džinsų kišenėje. Apple oficialiame pranešime pripažįsta, kad tokių skundai buvo: „Per pirmąsias šešias mūsų pardavimų dienas į Apple kreipėsi devyni pirkėjai, skųsdamiesi dėl iPhone 6 Plus linkimo.

O dabar pagalvokime. Jei atsižvelgti į tai, kad per pirmas tris pirmas dienas buvo parduota 10 mln. Vienetų iPhone 6 ir iPhone 6 Plus, yra visai nenuostabu, kad tam tikras procentas turės gamyklos defektų. Net jei jūs atimti iš parduotų vienetų paprasto iPhone 6 dalis, devyni atvejai vienam milijonui dar nėra tendencija.

Be to iPhone korpusas yra ne toks paprastas kaip atrodo. „Apple” sako: „Jie (iPhone6 ir 6 plius – autoriaus pastaba) taip pat turi įdėklus, pagamintus iš nerūdijančio plieno ir titano, konstrukcijos stiprumui pagerinti esant aukštesnėms apkrovoms. Mes taip pat atliekame labai griežtą testavimą visose gamybos stadijose, įskaitant 3-taškų lenkimą, ciklinį apkrovimą taške, poveikį sukimu ir įvairių vartotojų scenarijų, įskaitant sėdėjimą ant įrenginio.”

Galiausiai, yra nepriklausomų bandymų rezultatai svetainėje Consumer Reports, kurie išbandė iPhone 6 Plus ir  iPhone 6, o taip pat išmaniuosius telefonus Samsung, LG ir HTC. Buvo nustatyta, kad pasiekti negrįžtamas deformacijas iPhone 6 Plus turėtų būti veikiamas 40,8 kg jėga į nedidelį plotą skersai korpuso šalia garsumo klavišo apačios (kur, kaip rašoma, konstrukcija turi silpnybę).

Palyginimui, metalinis HTC One M8 deformuojasi esant 27 kg apkrovai, tačiau sumanieji telefonai su daugiausia plastikiniais korpusais – LG G3 и Samsung Galaxy Note 3, išlaiko apkrovą iki 59 ir 60 kg, atitinkamai. Korpuso medžiagos pasirinkimas – tai visada kompromisas. Aliuminis, be estetinių vertybių, yra atsparus įtrūkimams nuo smūgio ir negali būti lengvai suspaustas. Tačiau esant dideliam spaudimui aliuminis lankstosi negrįžtamai, o plastiko ar plastikas ant plieno rėmo patiria elastingas deformacijas.

Apskritai, nereikia šaipytis ar graužtis dėl to kad iPhone tiesiog paklūsta fizikos dėsniams. Viskas nėra taip baisu, kaip atrodo.

Ekranas

Pagal naudojimo pobūdį iPhone 6 Plus yra daugiau panašus į planšetę nei „smartfoną”. Viena ranka galima valdyti tik tada, jei prietaisas balansuoja ant pirštų, paleistas iš delno. Ir beje, funkcija Reachability  – kurio nauda abejotina iPhone 6 – yra gana reikalinga 6 Plus. iPhone 6 Plus reikia antros rankos, tačiau Reachability dėka sumažėja judesių amplitudė,  kad perkelti ją iš stabilios padėties į ekrano viršutinį kraštą.

Reachability aktyvuojamas divgubu žiedo apie "namų" mygtuką paspaudimu
Reachability aktyvuojamas divgubu žiedo apie „namų” mygtuką paspaudimu

sm.reach_1

Horizontalusis režimas daugelyje iPhone 6 Plus programų yra nukopijuotas nuo iPad, kai langas yra padalintas į dvi vertikalias sekcijas su nepriklausomu slinkimu. Horizontalioje klaviatūros orientacijoje pridėti greito teksto formatavimo klavišai ir žymeklio perkėlimas.

sm.3.265

Darbalaukis taip pat persiverčia horizontaliąją orientacija (tik dokas lieka savo vietoje), ar net aukštyn kojom.

iPhone6
iPhone6

O dabar paslaptingas iPhone 6 Plus raiškas. iPhone 6 turi neįprastą rezoliuciją 750х1334, bet tai yra labai paprastai paaiškinama: taip Apple išsaugojo pikselių skaičių colyje, nesikeičiantį nuo iPhone 4 laikų – 326 PPI. iPhone 6 Plus gavo gana normalų ekraną – 1080×1920 pikselių, ir esant 5,5 colių įstrižainei tai yra 401 PPI tankis. Tačiau piktogramos atrodo beveik tokio paties dydžio kaip ir iPhone 6. Be to, tapo žinoma, kad iPhone 6 Plus perteikia vidaus 1242×2208 raiškos vaizdą. Kam to reikia?

Norint paaiškinti, Jums reikės nedidelės ekskursijos į iOS vartotojo sąsajos programavimą.

  1. Visų ekrano objektų koordinatės nustatomos taškuose (points). Skirtingai nuo pikselių tai yra abstraktūs vienetai, kurie gali būti sveikasis skaičius arba trupmeninis. Svarbiausia – kad „Apple” naudoja tą patį taškų tankį ekrano colyje visoje iPhone serijoje – 163 PoPI ( tam kad atskirti taškų ir pikselių tankį colyje jie žymimi PoPI ir PiPI atitinkamai). Dėl šios priežasties, jei mes padarėme mygtuką programos dydį 100 taškų galime būti tikri, kad visų telefonų ekrane jis užims vieną ir tą patį fizinį dydį.
  2. Senesniuose už iPhone 4 modeliuose, ekrano raiška pikseliais sutampa su raiška taškais. Naujesniuose iPhone su Retina ekranais pikselių tankis yra du kartus didesnis už taškų skaičių colyje kiekvienoje ekrano pusėje: 326 PiPI ir 163 PoPI atitinkamai. Kodėl būtent du? Dėl sveiko PiPI ir PoPI santykio programuotojas žino: tam kad patalpinti bitmap paveikslėlį į 100 taškų stačiakampį ir neprarasti raiškos, jis turi būti 200px raiškos. Viskas nebūtų taip paprasta jei dauginti tektų, sakykim iš 1,25.
  3. Padidinę iPhone 5 ir po to iPhone 6 ekrano dydį, Apple išsaugojo 163 PoPI taškų tankį colyje, užtikrindami nepakitusį sąsajos elementų fizinį didį. Bet ekrano kraštinių ilgis taškais padidėjo. Programuotojams pakako tiesiog pastumti sąsajos elementus, tam kad užpildyti atsilaisvinusią erdvę.

Pagaliau priėjome iki iPhone 6 Plus. Jei perkelti į 5,5 colių ir 9:16 kraštinių santykio ekraną ankstesnes taisykles tai reikėtų naudoti 880х1562 raiškos matricą o programoms prieinamą sritį padidinti iki 440×781. Tada pikselių tankis ir fiziniai objektų matmenys liktų ankstesni, padidėtų tik žvilgsniui prieinamas informacijos kiekis.

Alternatyvus variantas – pereiti į trijų kartų mastelio keitimą naudojant 1320х2343 matricą. Tokiu būdu pikselių tankis padidėtų iki 489 PiPI – nieko fantastiško šiuolaikiniams ekranams.

Tačiau iPhone 6 matome, matrica yra ne tokia egzotiška, o su 1920×1080 pikselių rezoliucija, o tai reiškia, kad tankis 401 PiPI. Kodėl taip atsitiko, mes galime tik spėlioti. Galbūt Apple padarė nepavyko organizuoti atitinkamų ekranų tiekimo pakankamais kiekiais. Gal banaliai nusprendė sutaupyti. Kad ir kaip bebūtų santykis 401 PiPI nėra 163 PoPI pilnas. Tai maždaug 2,46:1. Taip palikti negalima, nes programose neįmanoma tiksliai pritaikyti vizualinius resursus pagal ekrano koordinates.

Čia yra triukas. Ekrano raiška 414х736, o paveikslėlis pateikiamas 3:1 masteliu – virtualia 1242х2208 raiška. Kaip ir anksčiau nėra problem7 su dizainu!

info

Kaip visa tai reikėtų vertinti? Idealiu atveju Apple turėtų naudoti matricą su dviejų arba trijų kartų PoPI masteliu standartinei rezoliucijai, ir tai, kad to nėra iPhone 6 Plus – tai, žinoma, trūkumas. Iš kitos pusės programiniais būdais šį trūkumą pavyko kompensuoti beveik be nuostolių. Be to jei ateityje atsiras prietaisas su trikartiniu PiPI ir PoPI santykiu programoms nereikės jokios adaptacijos.

Techniniai parametrai

iPhone 6 Plus Apple naudoja naują A8 lustu paremtą sistemą, gaminamą Taivano TSMC gamykloje pagal 20 nm normas. SoC turi CPU ir GPU optimizaciją, kurie užtikrina našumo augimą 25% ir 50% atitinkamai palyginus su Apple A7, kuris naudojamas iPhone 5s.

Apple iPhone 5sApple iPhone 6 Plus
Ekranas4,0 coliai, 640×1136, IPS5,5 coliai, 1080×1920, IPS
Sensorinis ekranas
Capacitive, iki 10 lietimų vienu metuCapacitive, iki 10 lietimų vienu metu
Oro tarpinė
NėraNėra
Oleophobic dangaYraYra
PoliarizacinisfiltrasYraYra
ProcesoriusApple A7:
du branduoliai Apple Cyclon (ARMv8 A32/A64);
dažnis1,3 GHz;
28 nm;
CoprocessorApple M7 (NXP LPC 1800): vienas branduolys ARM Cortex-M3, частота 180 МГц (ARMv7-M)
Apple A8:
du branduoliaiApple Modified Cyclon (ARMv8 A32/A64);
dažnis 1,4 GHz;
20 nm;
Coprocessor Apple M8 (NXP LPC 1800): vienas branduolys ARM Cortex-M3 (ARMv7-M)
GrafikaImagination Technologies PowerVR G6430Imagination Technologies PowerVR GX6650
RAM1 GB LPDDR31 GB LPDDR3
Flash-atmintis16/32/64 GB16/64/128 GB
Jungtys1 х Lightning
1 x 3,5 мм
1 x Nano-SIM
1 х Lightning
1 x 3,5 мм
1 x Nano-SIM
Ryšys Modemas Qualcomm MDM9615, transiveris Qualcomm WTR1605L:
2G: GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MGz
3G: DC-HSPA+ (42 MB/s) 850/900/1900/2100 MGz
4G: LTE Cat. 3 (102 MB/s),
Nano-SIM
Modemas Qualcomm MDM9625, transiveris Qualcomm WTR1625L:
2G: GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MGz
3G: DC-HSPA+ (84 MB/s) 850/900/1700/1900/2100 MGz
4G: LTE Cat. 4 (150 MB/s),  Nano-SIM
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, 2,4/5 GHz802.11 a/b/g/n/ac, 2,4/5 GHz
Bluetooth 4.04.0
NFC NėraYra (ribotas naudojimas)
IR NėraNėra
NavigacijaGPS, A-GPS, ГЛОНАССGPS, A-GPS, ГЛОНАСС
DavikliaiŠviesos jutiklis, artumo jutiklis, akselerometras / giroskopas, magnetometras (skaitmeninis kompasas), pirštų atspaudų jutiklisŠviesos jutiklis, artumo jutiklis, akselerometras / giroskopas, magnetometras (skaitmeninis kompasas), pirštų atspaudų jutiklis
Pagrindinė kamera 8 MPx (3264×2448), Sony matrica, 1/3,0 coliai
Autofokusas, blykstė
8 MPx (3264×2448), Sony matrica, 1/3,0 coliai
Autofokusas, blykstė, vaizdo stabilizavimas
Priekinė kamera
1,2 MPx (1280×960)1,2 MPx (1280×960)
Akumuliatorius5,92 w/h (1560 мА·h, 3,8 V)11,1 w/h (2915 мА·h, 3,82 V)
Dydis124×58,6 mm
Storis 7,6 mm
158×78 mm
Storis7,1 mm (be kameros iškilimo)
Svoris112 g129 g
Apsauga nuo drėgmės ir dulkių
NėraNėra
Operacinė sistema iOS 8iOS 8

 

RAM atminties dydis toliau išlieka 1 GB. Tai gana mažai, palyginus su tai, ką naudoja konkurentai, pavyzdžiui, nustato nemalonų atidarytų Safari puslapiai kiekio ribojimą, tarp kurių būtų galima naršyti be priverstinio atnaujinimo. Telefonas parduodamas su 16, 64 ir 128 GB flash atminties variantais. Bazinis variantas JAV kainuoja $749 USD – šimtu dolerių brangiau už bazinį iPhone 6 variantą. Už kiekvieną laiptelį atminties talpoje kaina auga po 100 JAV dolerių.

Naujoji mobiliojo ryšio architektūra suteikia LTE pralaidumą iki 150 MB/s. Wi-Fi adapteris palaiko IEEE 802.11ac protokolą iki 433 MB/s. Yra NFC modulis, skirtas vieninteliai programai – „Apple Pay” mokėjimo sistemai.

Pagrindinis iPhone 6 Plus skirtumas nuo kompaktinės versijos – 2915 mAh talpos akumuliatorius. Daug talpesnis už 1810 mAh iPhone 6 akumuliatorių. Tačiau, kaip ir paskutiniu atveju, Apple pasitenkino kuklesni akumuliatoriumi lyginant su konkuruojančiais produktais. Pavyzdžiui, „Samsung” Galaxy 3 Note naudojama baterija 3200 mAh talpos. Matyt, 20 nm gamybos technologija ir energiją taupanti SoC Apple A8 leidžia architektūra Apple leidžia jaustis taip užtikrintai (arba jų marketologų talentas ).

iPhone 6 Plus galinė vaizdo kamera  naudoja greitą auto fokusavimo technologiją pagal vaizdo fazes (PDAF) ir leidžia filmuoti 1080p raiškos vaizdo įrašą 60 kadrų per sekundę arba 720p raiška 240 kadrų/s dažniu. Tačiau, skirtingai nei ankstesnio iPhone kameroje, čia taikomas optinis stabilizavimas. Bandymų metu matome kokį didžiulį privalumas tai suteikia, kai fotografuojama esant prastam apšvietimui.

Išvados

Savo klasėje iPhone 6 Plus atrodo gana neblogai. SoC Apple A8 dėka abu naujieji “aifonai” lenkai konkurentus našumu užduotyse, susijusiose su dideliu procesoriaus apkrovimu ir nenusileidžia grafikoje. Ekranas – viena iš geriausių IPS matricų, ir apskritai mobiliųjų prietaisų. 1080p rezoliucija ne nuostabu, tačiau tai yra daugiau nei pakankamai, kad negalėtum pamatyti pikselių net iš arti. PPI padidinimas akivaizdžiai išėjo iOS į naudą.

iPhone 6 Plus dėka iOS šalininkai, kurie norėjo gauti tarpinį variantą tarp iPhone ir iPad, tačiau vengė Android prietaisų, dabar pagaliau gali rasti aparatą, kuris atitiktų jūsų poreikius. Ir jei Jūs galite nesunkiai pakeisti įprastą ekosistemą, iPhone 6 Plus yra bent jau ne blogesnė alternatyva Galaxy Note linijai bei kitiems populiariausiems „Plašetofonams“.