E Ink sugalvojo į nešiojamojo kompiuterio jutiklinę plokštę integruoti elektroninio rašalo ekraną – bendravimui su dirbtiniu intelektu ir ne tik
Kompanija E Ink, žinoma dėl savo elektroninio rašalo ekranų, naudojamų elektroninėse skaityklėse, sukūrė naujo tipo jutiklinę plokštę nešiojamiesiems kompiuteriams. Vietoj įprastos srities siūloma naudoti jutiklinį ekraną, pagrįstą elektroninio rašalo technologija. Tačiau, skirtingai nei tradiciniai sprendimai, kur papildomas ekranas dažnai dubliuoja pagrindinį, šis bus atskiras ekranas, skirtas dirbti su dirbtinio intelekto programomis.
Kūrėjų sumanymu, toks jutiklinis ekranas galėtų rodyti dirbtinio intelekto generuojamas santraukas ar tarnauti kaip langas dialogui su pokalbių robotu, neužimdamas vietos pagrindiniame ekrane. Tai primena dvigubo ekrano koncepciją, kurią anksčiau pristatė „Asus“ ir keli kiti gamintojai, tačiau su esminiu skirtumu – vietoj LCD čia naudojama E Ink technologija, kuri sunaudoja minimaliai energijos, praneša „The Verge“.
Spalvoti elektroninio rašalo ekranai, panašūs į tuos, kurie naudojami „Kindle Colorsoft“, leidžia rodyti informaciją be papildomos akumuliatoriaus apkrovos. Pagrindinis šio sprendimo privalumas – energijos naudojimo efektyvumas: skirtingai nei LCD ar OLED, E Ink ekranai beveik nenaudoja energijos. Tai ypač svarbu nešiojamiesiems kompiuteriams su dirbtinio intelekto funkcijomis, kurios reikalauja daug resursų. Be to, jutiklinė plokštė gali veikti kaip greitojo priėjimo skydelis – pavyzdžiui, rodyti pranešimus, orų prognozę ar medijos valdymo elementus, panašiai kaip „Apple“ Touch Bar.
Tačiau projekto detalės kol kas lieka neaiškios. E Ink nepatikslino, ar bus naudojamas esamas ekrano modelis, ar kuriamas naujas – su patobulinta raiška. Skelbiama apie suderinamumą su AI kompiuteriais, naudojančiais „Intel“ lustus, tačiau neaišku, ar jutiklinę plokštę valdys pagrindinė kompiuterio operacinė sistema, ar ji turės savo sistemą. Taip pat nežinoma, kada technologija pasirodys serijiniuose įrenginiuose ir kurie gamintojai jau domisi šia naujove.