Neseniai aplenkęs „Apple“ ir tapusi antru pagal dydį (po „Samsung“) išmaniųjų telefonų gamintoju pasaulyje, Kinijos bendrovė „Huawei“ pristatė Paryžiuje savo naujus P serijos flagmanus. Modeliai P20 ir P20 Pro gavo „protingesnes“ kameras su dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis. Fotografijos galimybių vertinime besispecializuojantys „DXOmark“ specialistai „P20 Pro“ kamerą išrinko geriausia tarp telefonų, o P20 fotografavimo rezultatai yra šiek tiek kuklesni ir todėl jis užima trečiąją minėto leidinio reitingo vietą, nusileisdamas ir „HTC U12+“. Be to, jis nusileidžia „P20 Pro“ keletu kitų parametrų, kaip antai korpuso apsauga nuo drėgmės, RAM ir baterijos talpa ir t.t. Tačiau visa tai turėjo teigiamą poveikį jo kainai.
Išoriškai šis išmanusis telefonas išsiskiria „aukštu” ekranu su nedidele išpjova viršuje. Kaip ir dera naujam flagmanui, įrenginys gavo galingą procesorių su neuroniniu procesoriumi, kuris palaiko dirbtinio intelekto funkcijas aparatūros lygmenyje. Taip pat verta paminėti atnaujintą „Leica” kamerų duetą, neblogą autonomiją, greitą įkrovimą ir naują versiją operacinės sistemos „Android“ su firmine vartotojo sąsaja. Šioje apžvalgoje aptarsime naujo kompaktiško flagmano „Huawei P20“ privalumus ir trūkumus.
„Huawei P20“ apžvalga: techninės specifikacijos
- OS: Android 8.1.0 (Oreo) su EMUI 8.1 sąsaja
- Platforma: 8 branduolių (4xARM Cortex-A73 2,36 GHz, 4xARM Cortex-A53 1,8 GHz), 64 bitų, Hisilicon Kirin 970, i7 koprocesorius, DI modulis, NPU (neuroninių tinklų apdorojimo blokas) architektūra HiAI
- Grafikos posistemė: ARM Mali-G72 MP12
- RAM: 4 GB (LPDDR4X)
- Duomenų saugykla: 128 GB (UFS 2.1)
- Sąsajos: Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / AC (2,4 GHz ir 5 GHz +), Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.2 LE, C tipo USB (USB 2.0 OTG) įkrovimas / sinchronizacija, NFC
- Ekranas: jutiklinis, RGBW, 5.8 colių įstrižainė, 2244h1080 taškų raiška (18,7:9), 770 nitų ryškumas, 428 dpi
- Kamera: 12 MP, f/1.8, 27mm, 1/2.3″, 1.55µm, OIS, PDAF & lazerinis AF, 20 MP B/W, f/1.6, 27mm, 2x lossless zoom, dviejų atspalvių blykstė, 2160p@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps (gyro-EIS), 720p@960fps, 2x optinis priartinimas, HDR, panorama
- Priekinė kamera: 24 MP matrica, f/2.0 diafragma, fiksuotas fokusavimas
- Tinklas: 2G, 3G (HSPA +, iki 42 Mbps), LTE kat. 13 (iki 400 Mbps)
- SIM: dvigubas SIM režimas (DSDS)
- Navigacija: GPS / GLONASS / BDS, A-GPS
- Jutikliai: Akselerometras, giroskopas, kompasas, magnetometras, barometras, šviesos ir artumo jutikliai, pirštų atspaudų skaitytuvas
- Baterija: ličio polimerų 3400 mAh, greitas įkrovimas HUAWEI (4,5 V / 5 A)
- Apsauga nuo dulkių ir vandens: IP53
- Matmenys: 149,1 x 70,8 x 7,65 mm
- Svoris: 165g
Dizainas
„Huawei P20“ atrodo labai patraukliai, tačiau kaip ir visi stikliniai išmanieji, nėra itin praktiškas. Pirma, korpusas yra gana slidus, todėl dažnai „stengiasi pabėgti“ iš delno. Antra, stiklas gana sparčiai renka pirštų atspaudus ir gana greitai praranda gerą išvaizdą. Laimei, oleofobinė danga pakankamai nebloga, todėl kišenėje būdas telefonas nusivalo savaime ir vėl pradeda tviskėti kaip naujas. Jei prietaisą daugiausia nešiojate kitokiu būdu, valyti jį teks dažnai. Kita vertus, veidrodinis paviršius ir ryški spalva prietaisą daro išskirtiniu ir traukia aplinkinių žvilgsnius. Mums teko išbandyti mėlyną versiją.
Trečia, nedidelė žala (įbrėžimai, skilimai) gali gerokai sugadinti pavyzdinį eksterjerą. Šį procesą paspartina ir tai, kad gamintojas pasirinko ne populiarų „Gorilla“, o kitą apsauginį stiklą. Gavome pavyzdį su užklijuota apsaugine plėvele, tačiau kai kurie apžvalgininkai tikina, kad stiklas braižosi gana greitai ir yra šiek tiek trapesnis.
Išmaniojo korpusas iš dalies apsaugotas nuo dulkių (IP5X) ir nuo vandens purslų (IPX3). Ekrano išpjovoje prieglobstį rado apvalios garsiakalbio grotelės, priekinio fotoaparato objektyvas, LED indikatorius, taip pat artumo ir šviesos jutikliai.
Plotą žemiau ekrano užima fizinis mygtukas su integruotu pirštų atspaudų skeneriu ir lietimui jautriu paviršiumi, kuris leidžia jį naudoti naršyti sistemoje, pakeisdamas tradicines valdymo pultą su piktogramomis „Atgal“, „Pradžiai“ ir „Naujausios programos“. Žemiau dar sugrįšime prie šių alternatyvių navigacijos būdų.
Dešiniame krašte įtaisyti labai skirtingo dydžio garsumo ir įjungimo / išjungimo mygtukas. Kairėje pusėje matome lizdo dviem NanoSIM dangtelį.
USB Type-C jungtis (su USB 2.0 sąsajos palaikymu) įsitaisė apatiniame gale, apsupta dekoratyvinių grotelių, už kurių yra multimedijos garsiakalbis ir mikrofonas pokalbiams. Kitame režime C tipo USB naudojamas prijungti garso priedams (ausinėms, laisvų rankų įrangai ir t.t.) su atitinkama jungtimi.
Viršuje yra tik anga papildomam mikrofonui, reikalingam triukšmo slopinimo sistemos darbui. 3,5 mm jungties ausinėms nėra.
Galiniai foto moduliai išdėstyti vertikaliai užpakalinio skydelio viršuje, arčiau kairiojo krašto. Vos žemiau atsirado vietos dviejų atspalvių šviesos diodų blykstei, taip pat spalvos temperatūros jutikliui ir infraraudonųjų spindulių automatinio fokusavimo lazeriui. Čia taip pat nurodyti pagrindiniai „Leica“ optikos parametrai – Summilux-H 1:1.6/27 ASPH. Ant užpakalinio skydelio apačioje esančio užrašas skelbia modelio numerį, įmonės pavadinimą ir gamybos šalį.
Viena ranka valdyti „Huawei P20“ gan patogu, tačiau norint pasiekti 5.8 colio ekrano viršutinį kraštą teks prietaisą perimti arba naudoti „Mini lango“ parinktį nustatymų skyriuje „Valdymas“.
Ekranas
Kitaip nei serijos flagmanas su AMOLED ekranu, P20 gavo 5,8 colių RGBW su FullHD+ (2244х1080 taškų) raiška ir 428 vaido taškų tankiu colyje. Matricą su kraštinių santykiu 18,7:9 gamintojas vadina FullView. Priminsime, kad tikroje RGBW matricoje prie kiekvienos RGB sekcijos pridedamas ketvirtasis baltos (W) spalvos subpikselis. Tai leidžia užtikrinti pakankamai ryškumo esant mažesniam energijos suvartojimui, be to, pagerina vaizdo spalvą ir kontrastą, taip priartėjant prie OLED ekranų lygio. P20 pristatyme gamintojas minėjo, kad didžiausias ekrano ryškumas siekia 770 nitų, o tai, kaip pasirodė, yra 23% daugiau nei „iPhone X“. Visa tai nėra vien reklaminiai šūkiai ir vaizdas ekrane iš tiesų puikus ir aiškiai matomas bet kokiose sąlygose.
Programos „AnTuTu Tester“ rezultatai parodė, kad jutiklinis ekranas gali atpažinti iki dešimties lietimų vienu metu. Siūloma nustatyti ryškumo lygį rankiniu būdu arba naudoti Auto pasirinktį. Ekrano nustatymuose naudojant spalvų ratą su dviem iš anksto nustatytomis nuostatomis („Šiltas” ir „Šaltas”) galima lengva keisti spalvų temperatūrą – kad ekrano vaizdas būtų „šiltesnis“ arba atvirkščiai, „šaltas“. Spalvų schemas padės ištaisyti vienas iš dviejų variantų – „ryškios“ (DCI-P3) arba „įprastos“ (sRGB).
Jūs galite pakeisti sąsajos elementų (paveikslėlių ir piktogramų) dydžius taip vadinamame „peržiūros režime”. Nustatymuose lengva pakeisti Full HD+ (2244×1080 taškų) skiriamąją gebą į mažesnę – HD+ (1496×720 px). Tuo pat metu pasirinkimas „išmanusis sprendimas” turi teigiamą poveikį energijos taupymui. Įjungtas, įskaitant pagal grafiką, regėjimo apsaugos režimas skirtas akių nuovargiui sumažinti. Mėlynojo filtro intensyvumas (spalvų temperatūra) gali būti kontroliuojamas ir nepriklausomai.
Nustatymuose galite pasirinkti vieną iš dviejų ekrano stilių – įprastą ir atskirą programų meniu. Pastaruoju atveju jums nereikia sudėti jokių programų piktogramų ant darbalaukių. Nauja pasirinktis ekrano viršuje esančią išpjovą leidžia jums paslėpti. Tačiau galimybė padidinti jutiklinio sluoksnio jautrumą darbui su pirštinėms yra skiltyje „Valdymas”.
Kamera
„Huawei P20“ kamera iš tiesų jį išskiria tarp kitų gamintojų flagmanų. Naujasis išmanusis telefonas gali pasigirti atnaujintu kamerų duetu, sukurtu bendradarbiaujant su foto pasaulyje garsiu gamintojų „Leica Camera AG“. Galinio foto modulis su 12 megapikselių spalvotu ir 20 megapikselių nespalvotu (be spalvų filtrų) jutikliais aprūpintas dviem asferiniais Summilux-H lęšiais su tokiu pat židinio nuotoliu (27 mm) ir skirtingomis diafragmomis (f/1.6 ir f/1.8) . 1/2.3 colių jutiklyje vaizdo taškų dydis siekia 1,55 mikronų (didesnis nei „Galaxy S9+“ arba „iPhone X“), kuris leidžia fotoaparatui užfiksuoti daugiau šviesos neprarandant detalių. Norint pagerinti spalvų kokybę, naudojamas spalvų temperatūros jutiklis.
Objekto aptikimu ir ryškumu rūpinasi taip vadinamas nuspėjamas 4D automatinis fokusavimas, kurio arsenale randame lazerinis, fazinis ir kontrasto metodai, taip pat lauko gylio nustatymas. Nuspėjamumas pasireiškia objekto judėjimo krypties prognozavimu, o tai leidžia jį išlaikyti sufokusuotą. Didžiausia spalvotų fotografijų skiriamoji geba siekia 3968×2976 taškų (12 MP, 4:3), o juodai-baltų vaizdų (monochrominis režimas, 20 MP, 4:3) – 5120×3840 taškų.
Priekinėje 24 megapikselių kameroje įtaisytas plačiakampis objektyvas su fiksuotu fokusavimu ir f/2.0 diafragma. Didžiausia asmenukių su santykiu 4:3 raiška gali būti 5632 × 4224 taškai. Nustatymai numato dekoravimo ir bokeh efektų naudojimą. Bet tai dar ne viskas. Intelektualių funkcijų palaikymas suteikia galimybių eksperimentuoti su autoportretais, įskaitant studijinio apšvietimo modeliavimą.
Priekinė kamera saugo vaizdo įrašus HD (1280×720 taškų) raiška 30 kadrų per sekundę dažniu. Savo ruožtu, galinė dviguba kamera kadrų dažnis Full HD (1980×1080 px) raiška gali būti padidintas iki 60 kadrų per sekundę. Filmuojant 4K (3840×2160 @ 30 fps) video siūlomas standartinis (H.264 / AVC) ir pažangesnis kodekas (H.265 / HEVC). Papildomų režimų sąraše rasite intervalinį ( laiko tarpas, 1280×720 taškų raiška) ir sulėtintą (1080р@120 fps, 720p@240 fps ir 720p@960 fps) filmavimą. Atkreipkite dėmesį, kad ketvirtį sekundės trukęs įvykis, įrašytas 960 kadrų per sekundę dažniu, trunka 8 sekundes (30 fps).
Vaizdo ieškiklio apačioje yra pagrindinių režimų piktogramos – Diafragma (fotografavimas su plačios diafragmos (iki f/0.95) emuliacija, naktis, portretas, nuotrauka, vaizdo įrašas, Profesionalus ir „daugiau“ ( perėjimas prie papildomų režimų), tarp kurių yra HDR, filtras, skeneris ir t.t. Jutiklių megapikselių skaičiaus skirtumas naudojamas 2x (vadinamam hibridiniu) priartinimui, kuris priartina vaizdą neprarandant kokybės. Kartu su tradiciniu skaitmeniniu priartinimu didinimas pasiekia 10x.
Vaizdo ieškiklio viršuje esančios piktogramos leidžia pasirinkti blykstės režimą, eiti į kontekstinius nustatymus ir suaktyvinti juostelės efektus ir „gyvas nuotraukas“ (trumpus vaizdo įrašus, leidžiantys pamatyti, kas kadre prieš ir po filmavimo). Profesionaliame režime siūloma nustatyti ekspozicijos matavimo būdą, ISO vertę, užrakto greitį, ekspozicijos kompensavimo laipsnį, fokusavimo metodą ir baltos spalvos balansą. Jei nuotraukas ketinate vėliau apdoroti, jos gali būti patogiai saugomos RAW (DNG) formatu.
Scenų ir objektų atpažinimo sistema realiu laiku automatiškai nustato optimalius fotografavimo nustatymus, įskaitant spalvų atkūrimą, atsižvelgiant į objekto ir apšvietimo sąlygas. Dabar dirbtinis intelektas žada nustatyti daugiau nei 500 skirtingų scenarijų iš 19-os kategorijų, pasirinkdamas optimaliausius fotografavimo parametrus kiekvienam kadrui. Firminė 6-ašė vaizdo stabilizavimo technologija „Huawei AIS“ (Artificial Intelligence Image Stabilization) taip pat visiškai priklauso nuo procesoriaus „proto“, kuris padeda išsaugoti vaizdo įrašus 960 kadrų per sekundę ir geras nuotraukas naktį.
Nuotraukų kokybė dienos metu niekuo nenusileidžia, o daugeliu atveju netgi pranoksta ir pačius geriausius flagmanus, o naktį su „Huawei P20“ negali varžyti joks konkurentų išmanusis telefonas. Šį kartą iš tiesų pastebimas kokybinis progresas ne vien reklaminiuose šūkiuose. Galinės kameros nuotraukų pavyzdžius galima pamatyti čia.
„Huawei P20“ apžvalga: garsas
Nemalonia naujiena tapo stereo garsiakalbių nebuvimas. Tačiau naudojant firminę muzikos programėlę galite paleisti aukštos kokybės takelius, pvz., FLAC arba WAV. Kaip jau minėta, P20 3,5 mm garso jungties, deja, neturi. Tiesa, rinkinyje yra reikiamas adapteris ir ausinės su C tipo USB jungtimi.
Įjungus erdvinį garsą su „Dolby Atmos“ technologija leidžiama prieiga prie grojimo režimų, be to galite naudoti integruotus nustatymų rinkinius ir grafinį ekvalaizerį. Primename, kad technologija „Dolby Atmos“ veikia ne su kanalais, o su vadinamaisiais garso objektais. Vaizdo grotuvas palaiko naują garso standartą Dolby AC-4, kurio bitų srautas gali perduoti kanalinį garsą, garso objektus ar jų derinį.
Reikėtų pažymėti, kad naujose P serijos išmaniuosiuose telefonuose „Huawei“ kartu su „Savitech“ įdiegė naują aukštos kokybės garso HWA (Hi-Res Wireless Audio) bevielio perdavimo koncepciją. Bluetooth prietaisams sukurtas kodekas LHDC (Low latency and High-Definition audio Codec), kuris perdavimo sparta yra pranašesnis už standartinį SBC beveik tris kartus (900 kbit/s prieš 328 kbit/s). HWA jau paliko gerai žinomi garso įrangos prekės ženklai, įskaitant Audio-Technik, HiFiMan, iRiver, Onkyo, Pioneer, Sennheiser, TEAC ir t.t.
Techninė įranga ir našumas
Mobilioji platforma „HiSilicon Kirin 970“ apima du branduolių kvartetus (4xARM Cortex-A73 2,4 GHz ir 4x Cortex-A53 1,8 GHz) ir 12 branduolių grafikos greitintuvą „ARM Mali-G72 MP12“. Pagrindine „Kirin 970“ ypatybe tapo neuroninis skaičiavimo modulis (Neural Processing Unit, NPU), kurio dėka dirbtinis intelektas veikia daug greičiau. Procesorius palaiko mašinos mokymosi technologijas, kurios gali, pavyzdžiui, atpažinti objektus fotografuojant, versti tekstus į keletą kalbų realiu laiku be interneto ryšio, prognozuoti vartotojų poreikius, optimizuoti našumą remiantis naudojimosi išmaniuoju telefonu rezultatais ir t.t.
P20 turi 4 GB operatyviosios atminties. Antutu teste P20 vidutiniškai rodo 207070 taškų rezultatą.
Iš 128 GB įdiegtos vidinės atminties (UFS 2.1) vartotojui prieinama apie 111 GB. Negalima jos išplėsti šios atmintinės su microSD atminties kortelėmis, nes nėra atitinkamo lizdo. USB-OTG technologijos palaikymas leidžia prijungti prie įrenginio USB laikmenas.
Išsamios „Huawei P20“ specifikacijos:
Vienu metu įdėjus dvi nanoSIM formato korteles jos pakaitomis dirba vieno radijo kanalo DSDS (Dual SIM Dual Standby) režime. Palaikomos ketvirtosios kartos 4G tinklai, įskaitant 1 800 MHz, 2 600 MHz ir 800 MHz juostas (b3, b7 ir b20). Standartas LTE Cat.13 (DL) leidžia 4G tinklams pasiekti iki 400 Mbps duomenų perdavimo greitį. Belaidžių ryšių komplekte taip pat yra 2 kanalų Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2.4 ir 5 GHz), Bluetooth 4.2 (BLE) ir NFC.
Koordinuoti mobiliuosius ir Wi-Fi tinklus padės A-GPS. Palydovinės GPS, GLONASS ir BDS sistemos yra naudojamos tiksliai nustatyti vietą ir navigacijai.
Autonomija
„Huawei P20“, palyginti su jo pirmtaku P10, akumuliatoriaus talpa šiek tiek padidėjo ir siekia 3400 mAh (prieš 3200 mAh). „Huawei SuperCharge“ sertifikuotas įkroviklis (maksimali galia 22,5 V * A) užpildo akumuliatorių iki pusės talpos mažiau nei per pusę valandos. AnTuTu testavimo programa baterijai parodė 8707 taškus. Pasak gamintojo, pilnai įkrautas P20 suteikia iki 13 valandų pokalbio 3G tinkle arba iki 16 valandų naršant žiniatinklyje, iki 75 valandų muzikos atkūrimo arba iki 16 valandų vaizdo įrašų peržiūros. MP4 formato vaizdo įrašų rinkinio atkūrimas (techninės įrangos dekodavimas) nustačius pilną ryškumą Full HD raiška kas valandą įkrovą sumažino maždaug 8,6% (bandymas truko per 7 valandas).
Baterijos nustatymuose galite pasirinkti tinkamą energijos taupymo režimą, valdyti programų paleidimą fone, taip pat pasinaudoti energijos sąnaudų optimizavimo patarimais.
Programinės įrangos ypatybės
P20 išmanusis telefonas veikia valdomas operacinės sistemos „Android 8.1.0 (Oreo)“ su firmine sąsaja „EMUI 8.1“. Čia galite pasirinkti įprastą pradinio ekrano stilių (visos nuorodas į programas patalpintos ant darbalaukio) arba stilių su atskiru programėlių meniu („Stalčius“). Palaikius paspaustą programos piktogramą aktyvuoja prieigos meniu (jei palaikoma) prie dažniausiai naudojamų funkcijų. Yra supaprastintas režimas, kuris turėtų patikti mažiau įgudusiems vartotojams:
Sistemos naršymui nustatymai siūlo tris parinktis: įprastą virtualų skydelį, taip pat fizinius ir ekrano naršymo mygtukus. Virtualaus pulto piktogramų tvarką ( „Atgal”, „Namai” ir „Naujausios programėlės”) galima lengva pakeisti ir papildyti juos ketvirta – pranešimo juostos iškvietimui. Kontrolės funkcijos taip pat gali būti priskirtos pirštų atspaudų skaitytuvui. Tuo metu jo paspaudimas lygiavertis mygtukui „Atgal”, ilgas palietimas grąžina į pagrindinį ekraną, horizontalus perbraukimas (į kairę arba į dešinę) atidaro naudojamų programų sąrašą, o braukimas aukštyn nuo apatinio dešiniojo ekrano krašto aktyvuoja Google paiešką. Pripratus visa tai tampa labai patogu ir nesinori grįžti prie plačių standartinio valdymo judesių. Tiesa, jutiklis ne visuomet sureaguoja į drėgnų pirštų prisilietimus. Ekrano naršymo mygtuko, kurį galite paslėpti, valdymo gestai yra tokie pat.
Nustatymuose siūloma aktyvuoti kelis judesius, kurių pagalba bus galima pvz., nutildyti garsą, sumažinti skambėjimo garsumą, atsiliepti į skambutį ir t.t. Be to, pabeldę krumpliu į ekraną galite išsaugoti ekrano nuotraukas, padalinti ekraną tarp dviejų programų arba greitai paleiskite pageidaujamą programą.
Norėdami greitai atrakinti savo išmanųjį telefoną, galite užregistruoti veidą ir (arba) iki penkių pirštų atspaudų. Gamintojas primena, kad tokia apsauga, nors ir patogi, bet mažiau patikima, nei, pavyzdžiui, tradicinis PIN kodas ar grafinis raktas. Šios funkcijos veikia greitai ir tikrai palengvina gyvenimą vartotojui.
Norint be prijungimo prie interneto išversti realiu laiku kalbą ir fotoaparatu nuskaitytus tekstus, siūloma naudoti „Microsoft Translator” programą, kuri remiasi procesoriaus su neuroniniu skaičiavimo moduliu galimybėmis.
Išvados
„Huawei P20“ pirmiausiai vilioja plačiomis foto galimybėmis. Taip pat neturėtume pamiršti ir kitą, gana pažangią šio telefono įrangą, taip pat galingą procesorių su dirbtiniu intelektu. Žinoma, geimeriai „Kirin“ procesorių nevertina dėl jų ribotų galimybių žaidimuose, tačiau visi kiti vartotojai jokio skirtumo tarp jo ir konkurentų nepastebės. Beje, rudenį „Huawei“ žada išleisti atnaujinimą, kuris turėtų pagerinti jų firminių procesorių našumą žaidimuose.
Daug šviesos praleidžiantis „Leica“ kamerų duetas ir 24 MP asmenukių modulis įgijo pažangias DI funkcijas. Išmaniojo korpusas su siaurais rėmeliais taip pat atitinka visus šiuolaikinio prietaiso reikalavimus. Tarp kitų privalumų galima išskirti greitą įkrovimą „Huawei SuperCharge“ ir NFC sąsają. 500 € kaina kitų flagmanų fone atrodo adekvati, todėl „Huawei Р20“ galima drąsiai vadinti vienu geriausių pasirinkimų savo kategorijoje.
Gali nepatikti silpna apsauga nuo drėgmės, be to, nėra lizdo atminties kortelėms ir 3,5 mm garso jungties ausinėms.
Privalumai:
- Dirbtinis intelektas
- Patraukli ir madinga išorė
- Dviguba Leica kamera su dideliu šviesos pralaidumu
- 24 MP kamera asmenukėms
- Greitas įkrovimas „Huawei SuperCharge“
- NFC sąsaja
Trūkumai:
- Silpna korpuso apsauga nuo drėgmės
- Nėra microSD atminties kortelių lizdo
- Nėra 3,5 mm ausinių jungties
Geras flagmanas
- Dizainas
- Ekranas
- Autonomija
- Kameros
- Kaina