Valymas aukštu slėgiu: kada jo reikia ir kaip išsirinkti gerą įrangą?
Aukšto slėgio plovimo įranga – vienas iš dažniausiai vasaros laikotarpiu naudojamų sodo reikmenų. Šiuo metų laiku ypatingai stengiamasi kruopščiai sutvarkyti ar atnaujinti kiemą: iš sandėliuko traukiamos žoliapjovės, lauko baldai, įvertinama terasos būklė. Tuomet ir pastebimi praėjusio sezono ženklai: pridžiūvę nešvarumai. Slėginė plovimo įranga – pirkinys, kuris gali ne tik pagreitinti įvairių paviršių valymą, bet ir užtikrinti išskirtinius rezultatus.
Technologinės ypatybės, arba kuo pasižymi aukšto slėgio plovimo įranga?
Daugelis lauko paviršių laikui bėgant praranda pirminę išvaizdą. Jie pasidengia purvu, kurio įprastos valymo priemonės įveikti negali. Plovimui reikia skirti daug ne tik laiko, pastangų, energijos, bet ir vandens. Siekiant pakeisti tokį įvairių paviršių plovimo procesą, buvo sukurti slėginiai plautuvai. Pasistengsime paaiškinti jų ypatybes kuo paprasčiau.
Įprastai vandens srovės spaudimas siekia maždaug 4 barus (slėgio matavimo vienetus). Tokiu slėgiu pasižymi srovė, tekanti pro paprastą virtuvės kriauklės maišytuvą. Aukšto slėgio plovimo įranga naudoja maždaug 30 kartų didesnį vandens spaudimą, tad srovės galia gali siekti 130 barų. Rinkoje esama ir dar galingesnių plautuvų.
Spaudimą sukelia specialus kompresoriaus siurblys. Be to, srovės stiprumui įtakos turi ir siauras, vandens srautą koncentruojantis purkštukas. Būtent koncentruotą, didelio spaudimo srovę nukreipus į paviršius galima susidoroti net su sunkiausiai įveikiamais nešvarumais.
Aukšto slėgio plovyklos atliekant buities darbus suteikia nemažai privalumų. Keli iš jų:
- Naudojantis slėgine plovykla, darbas vyksta greičiau nei valant paviršių rankomis.
- Sunaudojama mažiau vandens, o tai leidžia sutaupyti.
- Sutaupoma valiklių. Naudojantis aukšto slėgio plovimo įranga, papildomų valiklių prireikia daug mažiau, tad taip pat sumažinamos sąnaudos.
Slėginė plovimo įranga yra universali. Tokią įrangą galima naudoti ir automobiliui ar dviračiui, ir namo fasadui, sodo baldams, tvoroms, laiptams valyti. Dažnai tik išbandžius įrangą suprantama, kaip plačiai ją galima pritaikyti. Tačiau nepriekaištinga švara gali būti pasiekta tik įsigijus aukštos kokybės įrangą.
Kaip išsirinkti geriausią prietaisą?
Kai kurie parduotuvių konsultantai stengiasi parduoti naujausią, brangiausią plautuvo modelį. Tačiau jei tiksliai žinosite savo poreikius ir įrangos pritaikymo galimybes, išsirinkti galėsite išvengę permokėjimo.
- Tiksliai žinokite, kam reikalinga aukšto slėgio plovimo įranga ir kaip dažnai ją naudosite. Jei prietaisą planuojate naudoti vos kelis kartus per savaitę, užteks buitinio slėginio plautuvo, kurio didžiausias vandens srovės galingumas – 130 barų. Jei naudosite įrangą dažniau, plausite didelius plotus, naikinsite įsisenėjusius nešvarumus – geriau rinktis profesionalią, galingesnę. Ji veiks efektyviau. Tokio prietaiso galingumas turėtų siekti maždaug 160 barų.
- Atsižvelkite į variklio tipą ir prietaiso vandens pompos gamybos medžiagą. Geriausiomis laikomos pompos, pagamintos iš nerūdijančio plieno. Venkite plastikinių dalių – tokia įranga mažiau patvari. Kalbant apie variklius, patikimesnis yra indukcinis tipas.
- Įvertinkite įrangos dydį ir svorį. Kuo didesnis prietaisas, tuo sunkiau gali būti jį naudoti. Stenkitės atrasti optimalų svorį – nebijokite sudominusios įrangos pakilnoti. Jei norite išvengti keblumų, rinkitės modelius su ratukais.
- Nepamirškite, kad aukšto slėgio plovimo įranga turi nemažai priedų. Būtent nuo jų priklauso prietaiso universalumas, naudojimo komfortas. Keli papildomų detalių pavyzdžiai: ritė aukšto slėgio žarnai suvynioti, papildomos cheminių priemonių talpos, antgaliai skirtingų paviršių plovimui.
- Žinokite, kiek galite sau leisti ir laikykitės numatytos sumos. Kainos skirtumus paprastai lemia gamintojo žinomumas, tai, kokį vandens kiekį įranga išnaudoja per valandą, žarnos ilgis ir galingumas. Tad rinkdamiesi nepamirškite savo poreikių ir lūkesčių.
Aukšto slėgio plovyklos leidžia varginančius sodo, kiemo darbus atlikti žymiai greičiau, efektyviau ir patogiau. Be to, tokie sprendimai prisideda prie gamtos išteklių tausojimo, taršos mažinimo. Taigi, pasirūpinti ypatinga švara ir mažomis darbo sąnaudomis paprasta – tereikia tinkamos įrangos.