9-osios kartos Intel Core procesorių anonsas

„Intel“ šiandien surengė konferenciją, skirtą staliniams kompiuteriams. Žinoma, pagrindinis įvykis buvo masiniam rinkos segmentui skirtų 9-osios kartos Core procesorių anonsas, kurie anksčiau buvo vadinami „Coffee Lake Refresh“.

Naujosios šeimos flagmanu tapo procesorius „Intel Core i9-9900K“, kurį „Intel“ vadina geriausiu žaidimų procesoriumi pasaulyje. Šis gaminys apima aštuonis branduolius ir šešiolika srautų, todėl gamintojas jį kažkodėl vadina masinės rinkos segmento pirmuoju procesoriumi su tokia konfigūracija. Matyt, dviejų „AMD Ryzen 7“ procesorių kartų „Intel“ nepastebėjo. „Core i9-9900K“ bazinis dažnis yra 3,6 GHz, o dažniai turbo režimu viename ir dviejuose branduoliuose siekia 5,0 GHz, keturiuose – 4,8 GHz, o šešiuose ir aštuoniuose branduoliuose – 4,7 GHz. Procesorius gavo 16 MB trečiojo lygmens laikinosios talpyklos.

Intel Core i9

Procesorius „Core i7-9700K“ yra šiek tiek „apkarpyta“, tačiau įperkamesnė flagmano versija. Pagrindinis skirtumas yra tai, kad čia nėra Hyper-Threading technologijos palaikymo, todėl šis procesorius gali pasiūlyti tik aštuonis srautus. Taktinis dažnis išliko nepakitęs – 3,6 GHz. Maksimalus turbo dažnis vienam branduoliui yra 4,9 GHz, du branduolius galima paspartinti iki 4,8 GHz, keturis ir šešis branduolius – iki 4,7 GHz, o visus aštuonis iki 4,6 GHz. Trečios lygmens cache atminties talpa čia lygi 12 MB.

Silpniausiu tarp šiandien pristatytų procesorių pasirodė besąs „Core i5-9600K“, kuris, skirtingai nuo pirmiau aprašytų naujų produktų, yra gana panašus į praėjusių metų pirmtaką „Core i5-8600K“. Naujasis procesorius taip pat turi šešis branduolius ir tiek pat srautų, o naujienos bazinis dažnis siekia 3,7 GHz. Turbo režimas suteikia visiems šešiems branduoliams 4,3 GHz dažnį, keturiems – 4,4 GHz, dviem – 4,5 GHz, o vienam – 4,6 GHz. Šis procesorius turi tik 9 MB trečiosios pakopos laikinąją atmintį.

Devintosios kartos „Core“ procesoriai gaminami naudojant patobulintą 14 nm proceso technologiją (14 nm++). Visi trys pristatyti produktai pasižymi 95 W TDP. Kaip ir tikėtasi, procesoriaus dangtelis prilituojamas prie kristalo. Tiesą sakant, be jo, vargu ar būtų buvę įmanoma pasiekti tokius aukštus dažnius.

„Intel“ pristato savo naujus produktus kaip idealų žaidimų sprendimą. Pasak gamintojo, „Coffee Lake Refresh“ procesorių našumas žaidimuose padidėjo 10%, palyginti su ankstesnės kartos produktais. Palyginti su trejų metų amžiaus sistemomis, t.y. keturių branduolių procesoriais, naujuosius procesorius naudojantys kompiuteriai suteiks žaidimams 35-45% didesnį kadrų kaitos dažnį, taip pat programoje „Premiere Pro“ vaizdo įrašą apdoros beveik dvigubai greičiau.

Nuo šiandien bus galima iš anksto užsisakyti „Coffee Lake Refresh“. Išankstinių užsakymų vykdymas ir mažmeninės prekybos pristatymai prasidės spalio 19 d. Rekomenduojama „Core i5-9600K“ procesoriaus kaina yra 262 JAV doleriai, „Core i7-9700K“ gamintojas įvertino 374 USD, o už „Core i9-9900K“ kūrėjai nori gauti  488 $. Atkreipkite dėmesį, kad tai yra procesorių kaina 1000 vienetų partijomis, taigi, mažmeninė kaina bus šiek tiek aukštesnė.