49 colių žaidimų monitoriaus „Samsung CHG90 QLED“ apžvalga

Parodoje „Gamescom 2017“ korporacija „Samsung“ pristatė didelį, labai platų ir išlenktą QLED žaidimų monitorių CHG90. Kai kurie žaidimų mėgėjai nekantriai laukė naujienos, nes ji yra pirmasis pasaulyje modelis su 32:9 kraštinių santykiu, HDR ir AMD FreeSync 2 technologijų palaikymu bei visa krūva įvairių kitų funkcijų, skirtų gana reikliai geimerių auditorijai. Kiek lūkesčių buvo patenkinta, labai greitai paaiškės po vartotojų atsiliepimų, tačiau iš pirmo žvilgsnio prietaisas tikrai nusipelno dėmesio. Šioje apžvalgoje mes atidžiau pažvelgsime kuo  įdomus „Samsung CHG90 QLED“ monitorius ir kokias papildomas galimybes  siūlo aistringiems žaidėjams ir paprastiems vartotojams.

„Samsung CHG90 QLED“  išorė

Prietaiso dizainas yra tikrai įsimintinas ir šiuo metu unikalus – tokių monitorių dar nebuvo išleista. Lenktais ir plačiais ekranais šiandien nieko nenustebinsi, tačiau su tokiu pločio ir aukščio santykiu jis yra pirmasis ir kol kas vienintelis. „Samsung CHG90 QLED“ žaidimų monitorius gaminamas dviejų spalvų –
juodos ir tamsiai pilkos. Abi spalvos atrodo gerai ir prabangiai, tačiau tai nėra neįprasta aukščiausios klasės prietaisui.

Samsung CHG90 QLED

49 colių monitorius turi labai siaurus rėmelius ekrano viršuje ir šonuose. Apatinis rėmas gerokai platesnis, o jo viduryje įsitaisė gamintojo logotipas. Pastarojo dešinėje yra šviesos diodų indikatorius., kuris gali švytėti be pertraukos, būti išjungtas arba mirksėti, jei įrenginys yra energijos taupymo režime. Ekrano kraštinių santykis yra 32:9, o tai iš pirmo žvilgsnio labai stebina ir sudomina. Sėdėdami prieš tokį prietaisą iš tiesų atsiduriate žaidimo proceso centre ir tiesiog į jį panyrate.

Komplekte esantis stovas su plačia kojele atrodo labai patikimai. Surinktas prietaisas saugiai stovi ant stalo, neslysta ir nesvyruoja. Stovas gali būti pritaikytas pagal poreikius: aukštis reguliuojamas 120 mm diapazone, o ekraną pasukti ir pakreipti bet kuria kryptimi galima 15 laipsnių kampu.
Įjungimo / valdymo mygtukas įmontuotas ant apatinio krašto, arčiau dešinės pusės. Tai yra „Samsung“ gaminiuose įprasta valdymo svirtelė, judanti penkiomis kryptimis. Šalia jos rasite tris žaidimo nustatymo mygtukus, kurie leidžia greitai aktyvuoti anksčiau išsaugotus naudotojo režimus. Visi kabelių lizdai yra užpakalinėje dalyje po specialiu dangteliu. Kabelius galima išvesti per stove esantį kaklelį ir tada jie bus beveik nepastebimi ir netrukdys.

„CHG90 QLED“ monitorių „Samsung“ kūrė geimerių auditorijai, todėl jiems be plačių ekrano galimybių gamintojas pateikė įdomų apšvietimą su „Arena Lighting“ technologija. Jis įtaisytas už tvirtinimo kronšteino ir pagerina bendrą žaidimo įspūdį dėl malonaus pulsuojančio švytėjimo.

Samsung CHG90 QLED

Prietaisas gana masyvus ir kartu su stovu sveria 15 kg, o jo matmenys – 1203×525,5×381,6 mm. Yra tvirtinimo ant sienos galimybė.

Surinkimo kokybė ir bendras ergonomikos įspūdis labai geras. Nėra jokių atsikišimų, klibėjimų, viskas patikima, gražu, lakoniška ir stilinga. Tiesa, kabelių angos dangtelį ne visuomet pavyksta iš karto uždėti teisingai, kartais lieka iškilęs kuris nors kampas. Gamyboje naudojamos aukštos kokybės medžiagos. Rėmeliai, galinė dalis ir stovas nesiteplioja ir lengvai valomi drėgnu skudurėliu. Žiūrint į prietaisą nesunku nuspėti, kad jis ilgai tarnaus savo savininkui. Tiesa, iki šio aparato įsigijimo, turite pagalvoti apie tai, kur jis stovės, nes jis užima beveik visą standartinį kompiuterinį stalą.

Jungtys

„Samsung CHG90 QLED Gaming Monitor“ gale, po specialiu dangteliu įsikūrė gausus jungčių rinkinys:

 • Du HDMI įėjimai. prie šaltinio jungiami HDMI arba HDMI-DVI kabeliu
 • Display port
 • Mini Display
 • Garso įvestis ir garso išvestis
 • Dvi USB 3.0 jungtys.

Ekranas

48,9 colių monitoriaus ekranas išsiskiria nestandartiniu kraštinių santykiu (32:9) ir QLED technologija, be to  dar yra išlenktas. Pagrindinės specifikacijos:

 • 1800R kreivis
 • 3840×1080 vaizdo taškų raiška
 • Puikūs žiūrėjimo kampai (178 laipsnių horizontalus ir vertikalus)
 • 144 Hz atnaujinimo dažnis yra. Galima jį sumažinti iki 60 ar 120 Hz, kad būtų pasiekta optimalus vaizdo atkūrimo sklandumas.
 • Atsako laikas yra viena milisekundė
 • Atkuria daugiau nei milijardą spalvų
 • Standartinė ryškumo vertė – 350 cd/m2
 • Statinio kontrasto santykis – 3000:1.

Dėka palaikomos HDR technologijos ir pažangios matricos, CHG90 spalvų atvaizdavimas yra labai realus. Išplėstinis dinaminis diapazonas ir QLED technologija leidžia mėgautis daugybe atspalvių – nuo tamsiausių iki ryškiausių. Juoda spalva yra labai gili, balta šviesi, tačiau akių nedirgina. Patobulinta  kvantinių taškų technologija užtikrina gerokai sodresnes spalvas, lyginant su įprastu LED.

Yra akių saugojimo režimas, kuris susilpnina jų apkrovą dėl to, kad sumažina mėlynos spinduliavimą. Tam taip pat padeda ekrano mirgėjimo kompensavimo funkcija „Flicker Free“. Visa tai leis be jokio diskomforto ar žalos akims mėgautis žaidimais dieną ir naktį.

Žiūrint net ir labai aštriu kampu nėra jokio spalvų iškraipymų ar pasikeitimo. Vaizdas atrodo gerai ir be atspindžių, net jei prietaisą pastatysite priešais langą saulėtą dieną. Todėl, nesvarbu, kokią vietą paskirsite savo įrenginiui bute, jūs bet kuriuo atveju galite jį sukonfigūruoti maloniam naudojimui. Tam ypač padeda galimybė lengvai pasukti ekraną bet kokia kryptimi.

„Samsung CHG90 QLED“ tinka ne tik žaidimams – jis taip pat turėtų patikti dažnai dirbantiems su keliais langais iš karto, nes naudingo ploto dydis atitinka du 27 colių Full HD monitorius.

Dauguma net ir senesnių žaidimų turi 3840×1080 raiškos pasirinkimą, tačiau ne visuomet jis tinkamai suderintas: kai kuriuose išsikreipia objektų proporcijos, perspektyva kraštuose ir pan. Nestandartinis kraštinių santykis strateginiuose ir RPG žaidimuose leidžia iš karto matyti daugiau žemėlapio, o šaudyklėse periferiniu žvilgsiu matysite daugiau aplinkos. Išlenktas ekranas kraštuose sumažina perspektyvos iškraipymus, o didelis plotis aprėpia beveik visą regėjimo lauką ir taip padidina įsitraukimo į veiksmą jausmą.

Įdiegta Picture-by-Picture funkcija leidžia rodyti vaizdą iš dviejų skirtingų šaltinių. Abu bus aukštos raiškos, o ekranas tuo metu bus padalytas pusiau. Pavyzdžiui, vienoje pusėje galite žaisti savo mėgstamą strategiją, įdiegtą kompiuteryje, o kitoje pusėje matysite internetinio žaidimo transliaciją iš nešiojamojo kompiuterio.

Išvados

Šio produkto didžiausiu trūkumu galima vadinti tik kainą, nes ne kiekvienas gali sau leisti mokėti apie 1440 €. Kai kam gali nepatikti tai, kad monitorius yra masyvus ir jam teks paskirti beveik visą kompiuterinį stalą. Neįprastas kraštinių santykis taip pat yra diskutuotinas. Asmeniškai mieliau rinkčiausi šiek tiek aukštesnį ir siauresnį modelį, tačiau neabejoju, kad bus manančių kitaip.

Tačiau, prietaisas tikrai įdomus, turi unikalių savybių ir yra tikrai kokybiškas. Pagrindiniai jo privalumai:

 • HDR ir „AMD FreeSync 2“ technologijų palaikymas;
 • QLED matrica su puikiu ryškumu ir spalvų atkūrimu;
 • Įdomi išvaizda ir kreivio lygis;
 • Priedai geimeriams, pavyzdžiui, pavyzdžiui, gale įrengtas LED apšvietimas, stilizuotas meniu, greita prieigą prie trijų skirtingų žaidimo režimų, kuriuos galima perjungti nenaudojant ekrano meniu;
 • Akių apsauga;
 • Gausus funkcijų rinkinys, skirtas vienu metu dirbti su keliais ekranais;
 • Puiki surinkimo kokybė ir aukštos kokybės medžiagos.

Nepaisant dydžio, „Samsung CHG90 QLED“ žaidimų monitorius nėra pernelyg reiklus energijos suvartojimui, todėl tai gali būti priskiriama prie privalumų. Jis daugiausia suvartoja 113 vatų, normaliame režime be kritinių apkrovų – 71 vatą, o budėjimo būsenoje – mažiau nei 0,3 vato.

Šis prietaisas tikrai suras savo gerbėjų, nepaisant to, kad modelis nėra pigus. Jį būtinai įvertins žmonės, trošktantys žaisti ir mėgautis filmų peržiūra aukštos kokybės ekrane, leidžiančiame visiškai išnaudoti visus naujausius žaidimų industrijos pasiekimus. Taigi, jei jūs galvojate apie prietaisą, kuris kompiuterinius žaidimus padarytų dar ryškesnius įspūdingesnius, siūlome atkreipti dėmesį į „Samsung CHG90 QLED“.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau