4 būdai, kaip droną panaudoti neprofesionalui

Iki 2014 m., kuomet visuomenės susidomėjimas bepilotėmis skraidyklėmis – dronais prasiveržė tarsi vulkanas, jie bent dešimtmetį buvo plačiai naudojami įvairių pareigūnų. Dronams piešiama įspūdinga ateitis – jie jau dabar keičia žmonių gyvenimus, o netrukus, kalbama, kardinalių pokyčių įneš ir į daugelį pramonės šakų. Nors vis dar gajus stereotipas, kad dronai skirti tik atskirų sričių profesionalams, tačiau išties bepilotės skraidyklės, ypač naujosios kartos, gali paįvairinti ar palengvinti kiekvieno kasdienybę.

  1. Nauja era fotografijoje

Vaizdo įrašai ir nuotraukos – tai bene populiariausia sritis, kurioje šiandien dronus naudoja ir profesionalai, ir mėgėjai. Išties, dronų išplitimas atvėrė naujas galimybes kone kiekvienam nufilmuoti ar nufotografuoti tai, kas anksčiau atrodė neįmanoma, patekti į tokius užkaborius, kurie anksčiau buvo nepasiekiami. „Nuotraukų ar vaizdo įrašų kokybė stulbina, o vis dažniau žiniasklaidos priemonėse ar socialiniuose tinkluose pasirodantys drono užfiksuoti vaizdai pribloškia. Dronais užfiksuotų vaizdinių apstu ne tik televizijų žinių reportažuose, jie vis dažniau pasitelkiami ir asmeninėms šventėms įamžinti“, – sako plataus vartojimo elektronikos prekes, tarp jų ir dronus, tiekiančios įmonės „ABC Data Lietuva“ pardavimų direktorius Žygimantas Augaitis.

flypad_lifestyle_01_without_holder

  1. Gali užtikrinti saugumą

Dronai gali būti naudojami ne tik pramogai, bet ir turtui apsaugoti. Jau sukurtos technologijos, leidžiančios GPS pagalba užprogramuoti skraidyklę skristi tam tikru perimetru ir taip stebėti norimą teritoriją.  Tuo sėkmingai naudojasi ūkininkai, dronais apžiūrinėdami savo laukus. Be to, teritorijos apsaugai gali būti naudojami ne tik skraidantys, bet ir riedantys dronai. Ž. Augaitis, pabrėžia, kad jau dabar apie juos kalbama, kaip apie vieną iš komponentų kuriant išmanių namų apsaugos sistemą.

  1. Padės nuspręsti, kur gyventi

Dar praeitais metais dronai buvo pasitelkti norint nustatyti oro užterštumą Perų esančiuose Andų kalnuose, užpernai – Kinijoje. Gali būti, kad netrukus kiekvienas drono savininkas taip pat galės savo prietaisą pakelti į dangų, o šis jį informuos apie temperatūrą, oro drėgmę ir užterštumą. Beje, pastarasis faktorius, gali būti labai svarbus rodiklis renkantis naują būstą arba svarstant išsikelti iš senojo. Tačiau visa tai ateitis, o kol kas dronai puikiai pasitarnauja jais filmuojant parduodamą ar išnuomojamą būstą. Dronu padarytas vaizdo įrašas atskleidžia realesnį būsto vaizdą nei nuotraukos, kurios neretai yra apdorojamos specialiomis programomis ar, siekiant vieno ar kito įspūdžio, kadras daromas iš tam tikro rakurso.

  1. Nauji pojūčiai žaidimų entuziastams

Dronai atveria naujas galimybes ir žaidimų mėgėjams. Lenktynių ar kovų žaidimai, kurie buvo neįsivaizduojami be kompiuterio, persikėlė į kitą dimensiją. Šiuolaikiniai dronai tokie vikrūs ir galingi, kad jais galima ne tik lenktyniauti, atlikinėti akrobatinius triukus, persekioti priešininką, bet ir kovoti mūšio lauke, varžantis, kuris numuš daugiau taikinių. „Papildomų pojūčių ir galimybių suteikia įvairūs papildomi priedai ir… virtualios realybės akiniai.  Netolimoje ateityje dronų ir virtualios realybės draugystė stiprės ir masėms atvers neįtikėtinas galimybes“, – papildo „ABC Data Lietuva“ pardavimų direktorius.

Naujausi dronų modeliai

„Džiaugiamės ne tik didesniu dronų prieinamumu masėms, bet ir bepiločių skraidyklių pasiūla Lietuvos rinkoje. Dronų gerbėjai šalyje gali rinktis iš naujausių šiuo metu pasaulinėje rinkoje esančių modelių. Štai, pavyzdžiui, dar rugsėjo mėnesį prancūzų dronų gamintoja „Parrot“ pasauliui pristatė naujos kartos technologiškai pranašesnius dronų modelius. Šiandien šiuos modelius jau galima įsigyti ir Lietuvoje“, – pabrėžia Ž. Augaitis.

Neprofesionaliam naudojimui „Parrot“ pristatė du mažų skraidyklių modelius – „Mambo“ ir „Swing“. „Parrot Mambo“ skraidyklė idealiai tinka, ieškantiems drono modelio, skirto akrobatiniams numeriams ir kitiems triukams atlikti, – šis dronas itin manevringas, lengvas (vos 63 g), prie jo USB jungtimi gali būti prisegama iki 4 priedų, be to, jis gali pernešti daiktus (iki 4 g). Negana to, „Mambo“ galima pasitelkti ir tuomet, kai reikia numušti taikinį – dronas geba numušti taikinius, esančius iki 2 m atstumu, tokiu pat atstumu šviečia jo priekyje sumontuotas LED apšvietimas.

swing_lifestyle_02

„Parrot Swing“ modelis idealiai tinka sklandymui ir objektų persekiojimui, lenktynėms, tačiau bene didžiausias jo išskirtinumas, kad tai yra vienintelė maža skraidyklė – lėktuvas, kuri gali kilti bei leistis vertikaliai. „Swing“ modelio skraidyklė taip pat lengva (73 g) ir, kaip jos brolis „Mambo“, gali skristi iki 30 km/h greičiu. Abi skraidyklės turi galingą 300.000 px kamerą ir 1 Gb atminties.

 „Bepilotės skraidyklės labai sparčiai tobulėja, rekordiniu greičiu plečiamos jų galimybės. Privačių asmenų, skraidykles naudojančių savo malonumui ar asmeninėms reikmėms, Lietuvoje tikriausiai būtų dar daugiau, tačiau, kaip rodo apklausos, čia vis dar gajus mitas, kad skraidyklės yra itin brangios, kainuoja keletą tūkstančių eurų ir yra prieinamos tik profesionalams. Tačiau milžiniškas dronų populiarumas tarp vartotojų visame pasaulyje ir sparčiai augantis dronų gamintojų skaičius lėmė ne tik kokybiškesnių, funkcionalesnių, patvaresnių skraidyklių atsiradimą, bet ir jų kainų kritimą“, – teigia pardavimų direktorius.