25 tūkst. žmonių padavė ieškinį prieš „Facebook“

Socialinis tinklas „Facebook“ susidūrė su savo istorijoje precendento neturinčiu ieškiniu. Kompaniją į teismą padavė 25 tūkst. žmonių, kurie ją kaltina neteisėtu konfidencialios informacijos rinkimu.

Ieškinį teismui Vienoje pateikė Austrijos interneto aktyvistų grupė. Iš viso yra 25 tūkst. ieškovų ir kiekvienas iš bendrovės reikalauja 540 JAV dolerių kompensacijos, todėl pralaimėjimo atveju, „Facebook“ tektų sumokėti 9 mln. dolerių.

25 tūkst. žmonių padavė ieškinį prieš „Facebook“

Aktyvistai apkaltino socialinį tinklą bendrininkavimu su JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) neteisėtai sekant vartotojus. Kitos kaltinimo priežastys yra: privatumo politikos pažeidimas, neteisėtas vartotojų duomenų rinkimas ir perdavimas, vartotojų aktyvumo svetainėje sekimas.

„Mes iš „Facebook“ reikalaujame nutraukti masinį vartotojų stebėjimą, laikytis konfidencialumo sąlygų ir sustabdyti nelegalų duomenų rinkimą“, – sakė aktyvistų lyderis Maksas Šremsas.

Nepalankios baigties atveju „Facebook“ gali užgriūti panašių ieškinių lavina. Pavyzdžiui, individualūs ieškiniai prieš bendrovę jau buvo paduoti Airijoje. Didžiausio pasaulyje socialinio tinklo veikla vartotojų privatumo srityje susilaukė ir kai kurių Europos reguliuotojų dėmesio.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau