10 geriausių pasaulyje: populiariausi išmaniųjų telefonų modeliai 2022 m

„Counterpoint Research“ paskelbė vieną iš labiausiai iškalbingų 2022 m. ataskaitų, puikiai atspindinčių padėtį tarp geriausiai parduodamų išmaniųjų telefonų pasaulyje. Pirmiausia reikėtų pažymėti, kad šie 10 modelių sudaro beveik penktadalį visų per metus parduotų išmaniųjų telefonų, o tai yra šimtai milijonų vienetų. „Android“ reikalai atrodo ne kaip, nes 8 iš 10 vietų dešimtuke užėmė „Apple“. O dabar daugiau apie nugalėtojus:

Absoliučiu praėjusių metų lyderiu tapo bazinis „iPhone 13“: šis modelis užėmė 5% pasaulinių pardavimų ir buvo nepralenkiamas nuo sausio iki rugpjūčio imtinai – iki „iPhone 14“ serijos pasirodymo.

Antrąją vietą su beveik dvigubu atsilikimu (2,6%) užima iPhone 13 Pro Max. Tai, beje, ne mažiau įspūdingas įvykis: anksčiau „Pro Max“ modeliai niekada nebuvo parduodami geriau nei „Pro“. Rudenį pasirodęs iPhone 14 Pro Max savo ruožtu įtvirtino savo sėkmę – vos per 4 mėnesius jam pavyko prasibrauti į trečią perkamiausių metų išmaniųjų telefonų eilutę (1,7 proc.).

Šis šuolis buvo lemtingas „Samsung“, kuris pajėgė patekti tik į ketvertuką geriausiųjų (1,6 proc. rinkos). Tiesa, tik biudžetinio „Galaxy A13“ sąskaita. Antrasis ir paskutinis korėjiečių išmanusis telefonas įsikūrė 10 pozicijoje – tai superbiudžetinis Galaxy A03 (1,1 % rinkos). Tačiau tai vis tiek yra vienu modeliu daugiau nei buvo 2021 m.

Likusios pozicijos pasiskirsto tarp „iPhone“, o tarp jų nėra nei mini, nei Plus modelių, kas dar kartą sufleruoja, kad „Apple“ greičiausiai atsisakys tokių eksperimentų ir susitelks į Premium „Ultra“ segmentą.

Tuo tarpu „Xiaomi“, prieš metus užėmusi dvi topo eilutes, šį kartą liko už borto. Tyrėjai tikisi, kad 2023 m. bendra Top-10 modelių dalis išaugs virš 19 %, nes prekės ženklai agresyviai sumažins produktų linijas ir sutelks dėmesį į savo brangesnių įrenginių tobulinimą.