Transformerio Acer Aspire Switch 10 apžvalga

Prietaisams su Windows operacine sistema dabar nelengvi laikai. Daugelis žmonių, kurie anksčiau būdami namuose naudojosi internetu nešiojamojo ar stalinio kompiuterio pagalba, dabar tam pačiam tikslui daugiau naudoja mobilesnes planšetes. Čia dažniausiai pirmenybė suteikiama prietaisams veikiantiems su iOS ar Android, kurie turi patogią liečiamąją sąsają, be to, jie dirba ilgą laiką be įkrovimo ir neapsunkina vartotojo dideliu svoriu. Jų kolegos iš Windows užleidžia savo turėtas pozicijas, tačiau dėl nebrangių modelių atsiradimo, auditorijos dėmesys jiems išlieka. Čia Acer turi ką pasiūlyti savo klientams.

Mūsų laboratoriją pasiekė „transformeris“ Acer Aspire Switch 10, galintis pakeisti „netbook’ą” ar paprastą nešiojamą kompiuterį ir atlikti visas planšetės funkcijas. Malonu kad Switch 10 iš planšetės paversi į nešiojamą kompiuterį galima vienu lengvu judesiu, magnetinio klaviatūros tvirtinimo dėka. Toks prietaisas turi pranašumą prieš anksčiau minėtas platformas dėl to, kad gali pasiūlyti pilnavertes darbo galimybes. Nebus apribojimų įdiegiant programas, galite gauti beveik tą patį, kaip ir didesniuose kompiuteriuose, esant didesniam mobilumui ir mažesniam svoriui. Vis dėlto, tokio įrenginio darbo našumas nėra labai aukštas. Tačiau bet kuriuo atveju, turėsite praktišką kompaktiško dydžio, pakankamų galimybių ir autonomijos simbiozę.

Acer Aspire Switch 10 galima pavadinti perdirbtus ir pagerintu W510. Tęstinumą tarp jų yra lengva pastebėti, panašus dizainas, pajėgumas, nors ir  papildymų yra pakankamai tam kad įrenginiui duoti naują pavadinimą.

Išvaizda

Planšetė turi malonios tekstūros „nugarą“ ir grūdinto stiklo priekinį skydelį. Prijungiama klaviatūra yra pagaminta iš matinio plastiko. Klaviatūra aštroka, su patogiu išdėstymu, jutiklinė dalis padengta stiklu.Acer Aspire Switch 10

Aspire Switch 10 jungčių rinkinys yra pakankamai minimalus dirbti: dešinėje pusėje yra atminties kortelių microSD, mikro HDMI išvesties ir microUSB lizdai (pilno dydžio USB adapteris įeina į komplektą). Kairėje pusėje – ausinių išėjimas, maitinimo/blokavimo ir garso mygtukai. Ant klaviatūros doko yra tik viena pilno dydžio USB jungtis.

Acer Aspire

Techniniai parametrai

  • Operacinė sistema: Windows 8.1
  • Ekranas: 10.1″ HD (1366 x 768)
  • Kamera: tik priekinė, 2 MPx
  • Procesorius: Intel Atom Z3745 Quad-core 1.33 GHz
  • Vaizdo plokštė: Intel HD Graphics
  • Operatyvinė atmintis: 2 GB
  • Vidinė atmintis: SSD 32 GB Flash Memory (parduodama ir 64GB versija)
  • Jungtys: Wi-Fi 802.11n, BT 4.0, USB, micro-USB, micro-HDMI
  • Akumuliatorius: 5700 mAh
  • Matmenys: 261,6 x 177,1 x 8,9 mm
  • Svoris: 1,17 kg
  • Kaina: nuo 380 JAV dolerių

Parametrai nėra labai įspūdingi, tačiau reikėtų suprasti, kad Z3745, toli gražu nėra toks bejėgis, kaip ankstesni Atom šeimos procesoriai. Jo tikrai pakanka darbui su dokumentais ir patogiam interneto naršymui (15 skirtukų Chrome neparklupdys planšetės ant kelių) ir visiškai sklandžiam FullHD raiškos vaizdo atkūrimui.

Ergonomika

Žinoma, čia iškyla visiems „du viename“ būdinga problema: surasti svorio balansą tarp ekrano ir klaviatūros. Kadangi visa įranga yra ekrane, jis sunkesnis, todėl visa struktūra nėra labai stabili ir yra linkusi apsiversti. Daugiau jokių problemų neįžiūrėjome. Galimybė apsukti ekraną ir prietaisą paversti „palapine“ buvo netikėtai naudinga žiūrint vaizdo įrašus ant sofos.

Klaviatūra turi neblogas mechanines savybes ir visiškai nelinksta rašant.

Ekranas

Bet kurios planšetės pagrindas ir jos svarbiausias komponentas – ekranas. Šiuo atveju, tai lietimui jautrus TFT ekranas su 1366×768 pikselių rezoliucijos IPS matrica. Ir tiesą sakant, ekrano aiškumas galėtų būti didesnis, vis dėl to piktogramose ir programose pastebimi pikselių grūdeliai.Tranformerio Acer Aspire Switch 10 apžvalga

Jutiklis veikia gerai, bet į smulkius objektus, dėl 10.1 colių įstrižainės, ne visada lengva pataikyti. Kita vertus, esant didesnei raiškai, tai padaryti būtų dar sunkiau. Čia kaip labai tinka posakis „lazda turi du galus“: mažas ekranas su didesne skiriamąja geba kažin ar bus geresnis už žemos kokybės ekraną su didelėmis piktogramomis ir stambiais objektais.

Bet kuriuo atveju, operacinė sistema Windows 8.1 yra sukurta taip, kad būtų patogu ją naudoti tiek mobiliame prietaise ir asmeniniame kompiuteryje. O Acer Aspire Switch 10 kaip tik yra toks įrenginys. OS turi du režimus: pirmasis planšetei, kuriame yra didelės piktogramos ir yra pritaikytų, antruoju atveju turite pilnavertį darbalaukį, kuriame vartotojui suteikiamas visas nešiojamojo kompiuterio funkcijų spektras.

Našumas

Operacinė sistema yra svarbiausias Acer Aspire Switch 10 bruožas, ir puiku, kad gamintojas nediegė į įrenginį „apkarpytos“ versijos, pvz. Windows RT. Tai iš esmės paveiktų bendrą „transformerio“ funkcionalumą.

Dėl to naudotojas turi teisę diegti visus esamus žaidimus ir programas, kurios yra skirtos PC. Kitas dalykas yra tai, kad „geležies” galia neleis patogiai naudoti „sunkias” programas, ir su šiuo apribojimu Acer Aspire 10 Switch savininkas bet kuriuo atveju turės susitaikyti.

Srautinį 1080p kokybė vaizdą Acer Aspire Switch 10 atkuria puikiai, su savo tiesioginiu iššūkiu susidoroja ne tik integruotas grafikos branduolys, bet ir Wi-Fi modulis, greičiu nenusileidžiantis pilnaverčiams nešiojamiems kompiuteriams. Su HD įrašais, kuriuos nukopijavome į kietąjį diską, problemos nekilo. Stabdžių ar trukdymų nebuvo pastebėta.

Veikdamas, Acer Aspire Switch 10 natūraliai sušyla, tačiau galinį planšetės metalo paviršių negalima vadinti deginančiu – paprasčiausios ir įprastos eksploatavimo temperatūros.

Du Acer Aspire Switch 10 garsiakalbiai, esantys priekinės korpuso dalies apačioje, skleidžia gana gerą ir stiprų garsą, nors ypatinga kokybe, savaime suprantama, nepasižymi. Bet YouTube vaizdo įrašus namuose žiūrėti galima.

Akumuliatorius

Acer Aspire Switch 10 komplektuojamas su dviejų dalių 5700 mAh ličio polimero baterija – planšetei pakankamai solidu. Ištvermės teste šis prietaisas dirbo 4 valandas, o liko dar liko apie 20% įkrovos. Taigi 5 valandas, esant įvairiai apkrova (su nuolat įjungtu belaidžiu ryšiu, ir ne su didžiausiu ryškumo lygiu) šis prietaisas gali dirbti be problemų.

Daug tai ar mažai – Spręsti Jums, bet reikia pripažinti, kad daugelis Ultrabook‘ų ir planšečių su Windows negali parodyti tokio rezultato. Tai reiškia, kad tokių prietaisų kasdienio krovimo atsikratyti sudėtinga.

Išvados

Acer Aspire Switch 10 gavosi ne tik pakankamai simpatiškas transformeris, bet yra gana stiprus (aliuminio korpuso dėka), taip pat ergonomiškas prietaisas. Surinktas Notepad‘as sveria mažiau nei 1,2 kg, o tik planšetės dalis – 525 g. Verta paminėti kad čia „geležis“ daug galingesnė už konkurentus (tarp planšečių ir transformerių). Tarp trūkumų bene nemaloniausias – neilgas darbo laikas.