Sustiprinto išmaniojo „Allview E3 Jump“ apžvalga

Didėjant išmaniųjų telefonų ekranams kartu išaugo ir jų jautrumas smūgiams. Šis trūkumas daugelį vartotojų erzina ir todėl kai kurie gamintojai siūlo sustiprintus išmaniuosius, atsparius drėgmei, dulkėms ir smūgiams. Vieną iš tokių prietaisų –  „Allview E3 Jump“ gavome progą išbandyti.

Komplektas

Komplekte radome 5V 1A įkroviklį, USB laidą, ausines ir naudojimo instrukciją. Visa tai, kartu su telefonu supakuota į gana patrauklią dėžutę.

 

Išvaizda ir ergonomika

„Allview E3 Jump“, nepaisant vis 4,5 colių įstrižainės yra gana didelių gabaritų išmanusis (139,5×73,5x13mm, 188 g). Tai daugiausia nulėmė itin masyvūs rėmeliai aplink ekraną, oro tarpas tarp matricos ir, žinoma, sustiprintas korpusas. Pastarojo plastikas atrodo tvirtas, tačiau prietaisas nėra sertifikuotas pagal jokį MIL standartą, t.y. nešališkai nėra išbandytas prietaiso atsparumas smūgiams, kritimui ir temperatūros pokyčiams. Nepaisant to, gamintojas žada atsparumą „galingiems smūgiams“. Galinis dangtelis turi guminę tekstūrą, kuri užtikrina gerą sukibimą su vartotojo ranka.

Išmanusis telefonas yra atsparus vandeniui ir sertifikuotas pagal IP67 standartą, o tai reiškia, kad ji gali išbūti po vandeniu 30 minučių iki 1 metro gylyje. Ekrano apačioje esantys mygtukai suteikia prieigą prie telefono funkcijų netgi po vandeniu, todėl galite fotografuoti net tokioje situacijoje. Minėti mygtukai nuspaudžiami gana sunkiai, be to naudojant šoninius iš jų nejaučiamas joks atgalinis ryšys, todėl sunku suprasti ar pavyko juos nuspausti. Čia galėtų pagelbėti įjungtas atsiliepimas į paspaudimo vibracija arba garsu, tačiau ši funkcija „E3 Jump“ veikia ne visada – kartais vibruoja, o kartais atsisako tai daryti. Pradžios mechaninis mygtukas realizuotas šiek tiek geriau ir jo naudojimas tokio ryškaus diskomforto nesukelia.

Garso ir įjungimo klavišai labai tamprūs ir juos spaudžiant reikia įdėti nepateisinamai daug pastangų. Dešinio krašto apačioje yra papildomas mechaninis, kurio atliekamas funkcijas galite pasirinkti patys.

Telefono surinkimas kokybiškas ir jokių defektų nepastebėjome. Išsamios specifikacijos:

Ekranas

„Allview E3 Jump“ gavo 4,5 colių ekraną su 854×480 taškų raiška. Skamba nekaip, tačiau jis yra aiškiai ne pramogoms skirtas prietaisas ir tai galima toleruoti. Tačiau siaubingai platūs rėmeliai, esantys aplink matricą, ir oro tarpas po apsauginiu stiklu verčia telefoną priskirti pačių primityviausių sprendimų. Maža to, kaip ir anksčiau mūsų išbandytame „Allview x4 soul“, čia neveikia automatinis ryškumo reguliavimas, ir dėl to patirsite daugybę nepatogumų.

Allview E3 Jump

Matrica pagaminta naudojant IPS technologiją ir vaizdas ekrane yra neblogas. Nuo pažeidimų ją saugo „Corning® Gorilla® Glass 3“ stiklas.

Darbas

Išmaniojo procesorius sudarytas iš keturių 1GHz „Cortex®-A7“ branduolių, todėl prietaisas retkarčiais „susimąsto“, tačiau ne taip dažnai, kad erzintų. Apie reiklius žaidimus galite pamiršti, nes už grafikos apdorojimą atsakingas lustas „Mali 400“. Operatyvios gamintojas įdiegė 2 GB, o vidinės atminties – 16 GB. Yra FM radijas. SIM kortelei numatytas tik vienas lizdas, o į Micro SD jungtį galite įdėti iki 128 GB korteles.

Yra Wi-Fi 802.11 b/g/n 5GHz,r Bluetooth 4.0 dešimtos klasės EDGE ryšių adapteriai.

Išorinio ir pokalbių garsas pakankamai stiprus ir švarus. Gamintojas žada iki 850 minučių pokalbio režimu ir iki 300 valandų budint. Naudojant saikingai, „Allview E3 Jump“ iš teisų nesunkiai „išgyvena“ savaitę. Ypač jei nustatysite automatinį išsijungimą nakčiai. Malonu, kad telefonas įstengia savarankiškai įsijungti nustatytu laiku, o juk tuo pasigirti gali toli gražu ne visi išmanieji.

Kameros

Gale įmontuotas 5 MP modulis su AF ir blykste, o priekyje rasite 2 MP kamerą asmenukėms. Pagrindinė kamera gali įrašyti FullHD 1080p raiškos video. Yra HDR ir panoraminis režimai bei veido pagražinimo funkcija. Abi kameros, kaip ir visa išmaniojo techninė įranga, yra akivaizdžiai biudžetiniai sprendimai, kuo įsitikinti galite peržiūrėję nuotraukų pavyzdžius. Taip pat labai nepatiko vartotojo sąsaja, nes ji uždengia didelę dalį ir taip menko ekrano.

Programinė įranga

Prietaise įdiegta operacinė sistema „Android™ 6.0 Marshmallow“ su pačių rumunų kuriama vartotojo sąsaja. OS labiau primeną beta nei galutinę versiją. Be jau minėtų neveikiančių ryškumo reguliavimo ir garsų, taip pat glumina neaktyvūs nustatymų punktai. Neaišku ar jie bus aktyvuoti ateityje ar programuotojai tiesiog tingėjo ar pamirš paslėpti nuo vartotojų. Jei pirmasis spėjimas teisingas, tai jo gali tekti ilgai, nes paskutinis sistemos atnaujinimas buvo paruoštas beveik prieš metus.

Nevykusiai parinkta aktyvių programų uždarymo piktogramas, nes daugeliu atvejų ji sunkiai įžiūrima. Išmanusis neturi drėgmės jutiklio, todėl patekus vandens į įkrovimo jungt turėsite savarankiškai nustatyti laiką, kada telefoną bus galia prijungti prie elektros lizdo.

Išvados

Straipsnio rašymo metu „Allview E3 Jump“ Lietuvoje kainuoja apie 160 €, t.y. maždaug kaip ir kitų gamintojų sustiprinti išmanieji, siūlantys panašias galimybes. Kodėl turėtumėt rinktis būtent šį rumunų gaminį argumentų nerandu, o jo atsisakyti priežasčių yra keletas:

  • Tokiai ekrano įstrižainei pernelyg gremėzdiškas korpusas;
  • Programinės įrangos klaidos ir neišbaigimas;
  • Labai silpna techninė įranga;
  • Oro tarpas po stiklu padidina atspindžių kiekį.
49%
Nekoks išmanusis
  • Dizainas
  • Ekranas
  • Našumas
  • Autonomija
  • Programinė įranga
  • Kameros
  • Kaina