„Samsung Galaxy S8“ apžvalga: išmanusis iš kitos galaktikos?

„Samsung“ išmaniųjų telefonų flagmanai jau senokai perėjo į iš labiausiai laukiamų metų produktų kategoriją. Susidomėjimas „Galaxy S8“ buvo ir tebėra milžiniškas, nepaisant gamintojo nesėkmės su „Note 7“. Kompanija geriai suprato, kad jiems reikia išleisti puikų produktą, kuris galėtų atstatyti sušlubavusią reputaciją. Pažiūrėkime, ar tai „Samsung“ iš tiesų pavyko.

Komplektacija

„Samsung Galaxy S8“ įpakavime radome kompaktišką įkroviklį, bevielio įkrovimo stotelę, USB Type-C kabelį, USB į USB Type-C adapterį, porą dėkliukų, taip pat ausines, sukurtas bendradarbiaujant su AKG. Telefonas buvo įdėtas į minimalistinę baltą dėžutę su keletu barkodų ir be jokių reklaminių užrašų. Tai nereiškia, kad ir pirkėjai gaus tą patį, nes mes turėjome išmaniojo pavyzdį, skirtą žiniasklaidai.

Dizainas, medžiagos ir praktiškumas

Naujasis išmanusis telefonas ir toliau plėtoja dizaino idėjas, pradėtas įgyvendinti „Galaxy S7 edge“ ir „Note 7“. Jau pastaruosiuose modeliuose „Samsung“ pavyko atsisakyti plačių rėmelių ekrano šonuose ir sukurti iliuziją, kad jų visiškai nėra. Su „Galaxy S8“ gamintojas žengė dar vieną žingsnį pergalės link nelengvoje kovojae su rėmeliais ir pastebimai sumažino nenaudingą plotą virš ir žemiau ekrano. Šį pasiekimą „Samsung“ pavadino begaliniu ekranu.

Galaxy S8

Turėkite omenyje, kad dėl neįprasto 18,5:9 kraštinių santykio, „Galaxy S8“ vaizdo dydis nebus identiškas lyginant su tokios pat įstrižainės standartiniais išmaniaisiais telefonais. Iš tiesų „Samsung“ flagmano ekrano plotis panašus į 5“ ir dydžio privalumus pajusite tik dėl jo ilgio, pvz., kameros valdymo elementai nedengs vaizdo arba internete iš karto matysite didesnę svetainės dalį. Kita vertus telefoną laikyti rankoje gerokai patogiau nei 5 colių modelius, nes „Galaxy S8“ yra siauresnis ir vos ilgesnis.

"Galaxy S8" ir tipiškas 5" išmanusis "Lenovo S90"
“Galaxy S8″ ir tipiškas 5” išmanusis “Lenovo S90”

Bendrovei pavyko į 148,9х68,1 mm  dydžio korpusą patalpinti 5,8 colių ekraną, kuris užima 84.26%  išmaniojo telefono priekinio ploto. Tačiau padaryti plonus rėmelius – tai tik pusė darbo kuriant iš tiesų gerą dizainą. Todėl „Samsung“ užapvalino matricos kampus ir korpuso kraštus, taip išgaudami visų elementų vieningą stilių. „Galaxy S8“ savo išvaizda išsiskiria tarp visų iki šiol išleistų išmaniųjų ir tik „LG G6“ yra į jį panašus, tačiau pastarasis negali pasigirti nepastebimais rėmeliais ekrano šonuose ir išlenkta matrica. LG išlenkimo atsisakymą argumentuoja netyčinių paspaudimų atsiradimu ir sumažėjusiu atsparumu. Dėl atsparumo sunku nesutikti, tačiau atsitiktinių paspaudimų naudojant „Galaxy S8“ mums nepasitaikė.

Galaxy S8

Galinė korpuso pusė nėra tokia išraiškinga kaip priekinė, bet ir čia matomas atitinkamas stilius bei simetrija. Fotoaparatas nebėra išsikišęs virš korpuso, o tik turi ploną iškilusį apvadą. Kairėje, šalia kameros įtaisyta LED blykstė ir širdies ritmo jutiklis, o dešinėje – pirštų atspaudų skaitytuvas.

Abi prietaiso puses dengia „Gorilla Glass 5“ stiklas, o kraštus saugo aliuminis rėmelis, nudažytas korpuso spalva. Tokių medžiagų naudojimas pagerina išmaniojo telefono išorę, bet daro jį greitai susitepančiu ir jokia oleofobinė danga nuo to visiškai neapsaugos. Be to, net ir itin atsparus stiklas yra ne pati patvariausia medžiaga, todėl kartu su „Galaxy S8“ verta pagalvoti apie apsauginį dangtelį, kuris, žinoma neigiamai atsilieps matmenims ir išvaizdai. Beje, netyčia įsidėjau išmanųjį į kišenę su raktais ir pesčiomis nuėjau apie porą kilometrų. Po to apžiūrėjęs korpusą pastebėjau keletą labai nežymių įbrėžimų ir vieną nesunkiai pastebimą. Taigi, turėkite omenyje, kad nepaisant „Corning“ pagyrų, „Gorilla Glass 5“ nėra „nemirtingas“ net įprastose buitinėse situacijose.

S8 valdymas, lyginant su pirmtakais, taip pat pasikeitė. Dabar funkciniai klavišai yra virtualūs, tačiau juos naudoti patogu. Pradžios mygtukas atpažįsta paspaudimo jėgą ir sugeba atsiliepti vibracija, kurios dėka jį galima surasti apčiuopomis. Beje, nustatymuose galite pakeisti šių mygtukų paskirtį, pasirinkdami „Samsung“ ir „Android“ standartą.

„Galaxy S8“ turi IP68 standarto apsaugą nuo vandens ir dulkių, todėl gali būti iki 30 minučių panardintas į vandenį iki 1 metro gylyje.

Ekranas

Kaip jau buvo minėta anksčiau, „Galaxy S8“ ekranas užima beveik visą priekinę prietaiso pusę, o jo įstrižainė yra 5,8 colių. „Samsung“ tradiciškai naudoja matricą „Super AMOLED“, tačiau su nestandartine  2960 × 1440 taškų raiška ir 18,5:9 kraštinių santykiu. Dėl pastarojo ekranas yra mažesnio pločio ir ilgesnis, lyginant su tradiciniais modeliais, kurių santykis lygus 16:9.

Samsung Galaxy S8

Svarbu pažymėti, kad neįprastas kraštinių santykis praktiškai neturi jokios įtakos naudojant programėles, nes daugeliu atvejų jos puikiai prisitaiko. Vartotojas taip pat turi pasirinkimą naudoti programą su jos standartiniu kraštinių santykiu arba ištempti, kad užpildytų visą ekraną. Ta pati situacija yra ir su vaizdo įrašais, kurių dauguma nufilmuoti 16:9 santykiu. Pavyzdžiui, „YouTube“ galima pritaikyti vaizdą pagal „Galaxy S8“ ekrano kraštinių santykį, tačiau šiuo atveju įrašas bus šiek tiek apkarpytas viršuje ir apačioje.

Matrica siūlo puikų spalvų atkūrimą ir plačius matymo kampus. Galima pasirinkti vieną iš keleto iš anksto nustatytų režimų, kurių dėka ekranas keičia spalvas nuo labai ryškių ir natūralių. Yra mėlynos spalvos filtravimo režimas, kuris žymiai mažiau vargina akis, lyginant su įprastu ar jam artimu spalvų atkūrimu.

Matavimai parodė gerą gamyklinį kalibravimą su didesne nei 100% sRGB spalvų erdvės aprėptimi, su nukrypimu į „šiltus“ tonus, beveik etaloninę gamą ir tolygų intensyvumą. Pastarasis parametras AMOLED atveju kitoks ir negali būti, nes čia šviečia patys diodai.

Nustatymuose galite pasirinkti iš vieną trijų ekrano raiškos variantų: HD+ (1480 x 720), Full HD+ (2220 × 1080) arba WQHD+ (2960 × 1440).

Pasirinkus maksimalią raišką „Galaxy S8“ atkuria vaizdą su 570 taškų colyje tankiu. Tai yra daugiau nei pakankamai, kad ekrane nesimatytų net užuominų apie grūdėtumą. Nustačius Full HD+ arba HD+ labai to norintys ir turintys skvarbų žvilgsnį sugebės įžiūrėti atskirus taškus, tačiau turėkite omenyje kad kiekvienas iš šių režimų savaip paveikia išmaniojo autonomiją. WQHD+ praverčia naudojant VR akinius, tačiau nuo ryškios pikselizacijos vis viena čia negelbsti.

Always on Display

Kaip ir S7, užrakintame ekrane S8 gali nuolat rodyti naudingą informaciją, pavyzdžiui, laiką, datą, baterijos būklę, kalendorių, pranešimų piktogramas ir t.t. Ši funkcija vadinama „Always on Display“ ir neigiamai veikia akumuliatoriaus darbo trukmę. Skirtingai nei ankstesnėje versijoje, ji tapo šiek tiek protingesnė, pavyzdžiui, kai telefonas yra kišenėje, ekranas išjungiamas ir taip taupoma akumuliatoriaus energija. Be to, „Always on Display“ ryškumo lygis reguliuojamas priklausomai nuo aplinkos apšvietimo.

Niekur nedingo ir funkcija Edge, kuri ekrano krašte leidžia aktyvuoti juostelę, kurią perbraukę  grietai pasieksite pasirinktas programėles, kontaktus ir funkcijas.

Platforma ir našumas

Mūsų testuojamas „Galaxy S8“ naudoja 10 nanometrų procesorių „Samsung Exynos 8895“. Šis lustų rinkinys turi keturis energiją taupančius branduolius „ARM Cortex A53“, veikiančius 1,7 GHz dažniu, ir tiek pat galingų „Samsung“ sukurtų branduolių, kurių darbo dažnis pasiekia 2,35 GHz. Už grafikos apdorojimą atsakingas greitintuvas „Mali-G71 MP20“, kuris yra 40% spartesnis už „Galaxy S7 edge“ naudojamą lustą „Mali-G71 MP20“. Esant apkrovai procesorius juntamai kaista, tačiau jokio spartos kritimo dėl to nepastebėjome.

Išmanus telefonas turi 4 GB RAM ir 64 GB vidinės atminties. Be to, yra lizdas microSD atminties kortelėms. Jungtis yra hibridinė, t.y., joje galima įdiegti antrą nano SIM arba atminties kortelę.

Naudojant praktiškai „Galaxy S8“ demonstruoją iš tiesų kosminį greitį ir sąsajoje, ir programose. „Antutu“ testas patvirtino, kad turime vieną galingiausių išmaniųjų telefonų pasaulyje.

Pirštų antspaudų skaitytuvas, veido ir akių rainelės atpažinimas

S8 siūlo galimybę atrakinti prietaisą naudojant veido, akių rainelės atpažinimą arba pirštų atspaudų skaitytuvą. Visi šie metodai turi skirtingą apsaugos lygį, pavyzdžiui, veido atpažinimo funkciją galima apgauti prieš priekinį fotoaparatą padėjus savininko nuotrauką. Tačiau rainelė ir pirštų atspaudai laikomi pakankamai patikimais. Telefoną taip pat galima apsaugoti naudojant seną gerą PIN kodą arba nupiešiant pasirinktą piešinį, iš 10-ties taškų sudarytoje figūroje. Veido atpažinimas ne visada iš karto atpažįsta savininką, todėl išmanųjį neretai tenka keletą kartų pakreipti skirtingais kampais.

„Galaxy S8“ pirštų atspaudų skaitytuvas įtaisytas galinėje korpuso pusėje, šalia kameros modulio. Vieta neįprasta ir iš pradžių pirštas neretai sutepa kameros stiklą. Skaitytuvas veikia labai greitai ir tiksliai atpažįsta savininką.

Akių rainelės skaitytuvas įsikūrė priekyje, šalia kameros. Jis naudoja infraraudonuosius spindulius, todėl veikia tiek šviesoje, tiek tamsoje. Apskritai, dirba jis gerai, o atpažinimo sparta aukšta. Nepaisant to, jis gali netiksliai veikti labai ryškioje šviesoje, o jei vartotojas nešioja akinius, viskas priklausys nuo aplinkos apšvietimo, nes atspindžiai gali sutrukdyti atpažinti rainelę.

Ryšio ir pokalbių garsiakalbio kokybei jokių priekaištų neturime.

Sąsaja

„Galaxy S8“ veikia valdomas operacinės sistemos „Android 7.0“ su šiek tiek pasikeista vartotojo sąsaja. Operacinė sistema atrodo paprastesnė, o animacija veikia sklandžiai, be jokių užstrigimų. Sąsajoje nebėra atskiro mygtuko meniu atidarymui – dabar ją pasiekti galima pagrindiniame ekrane perbraukus iš apačios į viršų. išmaniajame įdieghtas dviejų langų režimas, leidžiantis vienu metu patogiau dirbti su keliomis programomis.


Bene svarbiausia „Galaxy S8“ programinės įrangos naujiena tapo virtualus asistentas „Bixby“, kuris netgi gavo atskirą mygtuką kairėje korpuso pusėje. Jis analizuoja kokias programas vartotojas naudoja ir kokios informacijos jam gali prireikti. Tuo remdamasis, „Bixby“ į savo funkcijų sąrašą palaipsniui įtraukia atitinkamus valdiklius, kurie turėtų padėti vartotojui sutaupyti laiko. Pavyzdžiui, ryte jis gali rodyti orų prognozę, dienos tvarkaraštį, taip pat kelionės į darbą „Uber“ kainą, jei jūs nuolat naudojate šią paslaugą. Be to, virtualus pagalbininkas gali sukurti priminimus. Deja, „Bixby“ kol kas nėra iki galo išbaigtas, kol kas neturi balso įvesties ir bendras jo funkcionalumas Lietuvoje kol kas labai ribotas. Nepaisant to, tai atrodo perspektyvus projektas ir bus įdomu pamatyti, kaip jis vystysis.

Yra valdymo viena ranka režimas, kuris sumažina darbo sritį, tačiau išmanųjį patogu valdyti viena ranka ir be jo.

Kamera

kamera

Pagrindinė „Galaxy S8“ kamera gavo 12 magepikselių raišką, f/1,7 diafragmą, optinį ir skaitmeninį vaizdo stabilizavimą, 6 lęšius ir jutiklį su stambiais 1.4μm taškais. Specifikacijos nepasikeitė, lyginant su „S7 edge“, tačiau naujasis flagmanas naudoja naują kameros modulio iteraciją, taip pat naujus nuotraukų apdorojimo algoritmus. To dėka, fotoaparatas tapo greitesnis ir šiek tiek padidėjo detalizacija, fotografuojant esant silpnam apšvietimui. Be to, kamera dabar pagal nutylėjimą gali išsaugoti nuotraukas JPEG ir RAW formatu vienu metu, netgi automatiniame režime. Keletas nuotraukų, nufotografuotų naudojant pagrindinę kamerą:

Priekinis 8 MP „Galaxy S8“ fotoaparatas tai pat gavo f/1,7 diafragmą ir HDR palaikymą. Yra galimybė „suklijuoti“ kelis vaizdus į vieną ir taip padidinti apžvalgos kampą. Ekrano apšvietimą galima naudoti vietoj blykstės, esant silpnam apšvietimui. Keletas nuotraukų, nufotografuotų naudojant priekinę kamerą:

Filmuoja S8 neblogai, o vaizdo stabilizavimas taip pat susitvarko su savo užduotimi. Numatyta keletas vaizdo įrašų režimų:

Garsas

„Galaxy S8“ turi tik vieną išorinį garsiakalbį, tačiau nepaisant apsauginės membranos nuo vandens, jis skamba gana garsiai ir aiškiai. Komplekte esančių AKG ausinės atkuriama muzika taip pat neblogai. Garso nustatymuose rasite ekvalaizeį ir firminę funkciją „Adapt Sound“, kuri leidžia reguliuoti garso kokybę ausinėse.

Autonomija

„Galaxy S8“ gavo 3000 mAh talpos akumuliatorių. Nustačius 200 cd/ ekrano ryškumą „PCMark Work 2.0“ testas parodė tokius rezultatus:

  • Raiška HD+ (1480 × 720) – 8 valandos 48 minutės
  • Full HD+ (2220×1080) – 7 valandos 39 minutės
  • WQHD + (2960 × 1440) – 6 valandos 59 minutės

Išmaniajam telefonui su 3000 mAh baterija – tai labai geri rezultatai. Naudojant saikingai, porai dienų vieno įkrovimo tikrai pakanka.

Prietaiso energijos atsargos papildomos per USB Type-C jungtį arba bevielės įkrovimo stotelės pagalba.

Išvados

„Samsung Galaxy S8“ nusipelno tikro flagmano vardo, pirmiausia dėl naujo dizaino ekrano su ypač siaurais rėmeliais. Išmanųjį taip pat galima pagirti už mažesnį plotį, kurio dėka 5,8 colių prietaisą patogiau naudoti nei 5“ įprastus modelius. Visa kita buvo lengvai prognozuojama ir savaime suprantama: galingesnė techninė įranga, geresnės kameros ir atnaujinta operacinė sistema.

Samsung Galaxy S8

Nepatikti gali išmaniojo išorėje naudojamas stiklas, nes jis labai panašus į biudžetiniuose išmaniuosiuose neretai sutinkamą blizgų plastiką ir todėl „Galaxy S8“ neatrodo itin prabangiai. Esant neaktyviam ekranui flagmanas atrodo panašus į gamintojo „A 2017“ serijos išmaniuosius ir tik aktyvavus matricą nušvinta visa savo grožybe. Kai ką gali nuvilti ir tai, kad naujiena gavo „tik“ „Exynos 8895“ platformą (versija su „Snapdragon 835“ bus platinama JAV) – juk sumokėję 809 € daugelis tikisi viso kas geriausia.

 

90%
Puikus išmanusis telefonas
  • Dizainas
  • Naudojimo patogumas
  • Ekranas
  • Našumas
  • Programinė įranga
  • Kaina

Panašūs įrašai Daugiau šio autoriaus straispnių

Komentuoti