Renkamės ultra kompaktišką išmanųjį telefoną: iPhone, BlackBerry ir keletas Android modelių

Ne visiems patinka turėti didelį telefoną, nes jis paprasčiausiai nepatogus, išskyrus atvejus kada tenka naršyti internete. Jei internetu naudojatės retai ir Jums nėra svarbiausia dydis tikriausiai norėtumėte patogesnio prietaiso.

Apskritai, problemų su tuo nėra: artimiausioje parduotuvėje galite rasti daug prietaisų, kurie turi ne didesnius kaip keturių colių ekranus. Bet dauguma yra arba atvirai biudžetiniai modeliai arba beviltiškai pasenę.

Ar yra rinkoje ultra kompaktiškų išmaniųjų telefonų su tinkamais parametrais? Norėdami atsakyti į šį klausimą, mes apibrėžėme du pagrindinius kriterijus: įstrižainė ne daugiau kaip keturių colių ir ne mažiau kaip 540 pikselių horizontali rezoliucija.

Apple iPhone 4S-5S

Daugeliui iš Jūsų jau pavargo nuo šių modelių. Bet argi galite išvengti „Apple“ produktų renkantis kompaktišką išmanųjį telefoną? Jau daugelį metų juos kritikavo už jų mažus ekranus, bet tai ko daugeliui reikia. Dar dabar pardavinėjami Apple iPhone 4S, naujesnių iPhone 5 ir 5S galima net neminėti paminėti.

Apple iPhone 4S

Pagrindinius „Aifonų“ parametrus Jūs turbūt jau žinote mintinai. Ekrano dydis – 3,5 arba 4,0 colių, raiška – 640 x 960 arba 640 x 1136 pikselių. Ketvirto matmenys yra115,2 x 58,6 x 9,3 mm, Penkto – 123,8 x 58,6 x 7,6 mm. Atminties kiekį galite pasirinkti 16, 32 arba 64 GB (iPhone 4S taip pat turi pigesnę 8 GB versiją).

Apple iPhone 4S-5S

Kainos prasideda nuo 990 litų už iPhone 4S. Viena vertus, tai labai daug už 2011m. išmanųjį telefoną. Trys metai – didžiulis laikas mobiliajai įrangai. Tačiau tam morališkai pasenusiam aparatui prieinama naujausia patentuota operacinė sistema – iOS 8.1. Be to, medžiagos tokios kaip stiklas ir aliuminis, yra ir dabar madingos.

Apple iPhone 5S

Labiausiai prieinamas iPhone 5S su 16 GB atminties oficialioje mažmeninėje prekyboje kainuoja apie 1 900 litų.

Sony Xperia P

Sony Xperia P šiek tiek jaunesnis už iPhone 4S: šis prietaisas buvo išleistas 2012 metų pavasarį. Vienu metu, šis modelis tapo vienas pirmųjų savo linijos Sony Xperia „Smartfonų“ po prekės ženklo „Sony Ericsson” likvidavimo. Japonijos bendrovė turėjo kažkaip nustebinti pirkėjus, ir tai jiems pavyko.

Sony Xperia P 6 5

Sony Xperia P gavo padorų dizainą. Daugiausia dėmesį traukė galinis aliuminio dangtelis ir skaidri juostelė apatinėje korpuso dalyje, kurioje integruoti liečiami mygtukai. Pirmą kartą sunku į juo pataikyti, bet priprantama pakankamai greitai.

Tačiau laikui bėgant apatinis plastikinis dangtis gali atsilupti ir kartais tvirtinimas kartais išsijudina iki tokio laipsnio, kad jis jau nebegali išlaikyti šį elementą vietoje.

Pagal ekrano parametrus Sony Xperia P yra mūsų nustatyto itin kompaktiško išmaniojo telefono įsikūnijimas: įstrižainė keturių colių ir 540 x 960 pikselių raiškos.

Techninė platforma remiasi mažai žinomu procesoriumi ST Ericsson U8500, kuris 2012 buvo naudojamas dar keletoje populiarių įrenginių. Jis sudarytas iš dviejų Cortex-A9 branduolių dirbančių 1 GHz dažniu. Grafiką sudaro vieno branduolio Malis-400 akceleratorius. Atvirai kalbant, šios konfigūracijos GPU nebuvo svajonių riba ir prieš dvejus metus.

Šiandien Sony XPERIA P galima įsigyti už 770 litų. Ar tai daug už stilingą, bet šiek tiek pasenusių įtaisą kiekvienas turi nuspręsti pats.

Motorola Defy+

Prieš kiek laiko Motorola išleido keletą išmaniųjų telefonų modelių kurie atitinka mūsų reikalavimus. Jie jau seniai paseno, bet ypač nostalgiškai šiandien krenta ašara matant Motorola Defy +.

Vis dėlto, tuo metu įrenginys buvo puikus: apsauga nuo dulkių ir drėgmės pagal standartą IP67, geros kokybės ryšiai ir garsus garsiakalbis darė Defy + labai patraukliu pirkiniu.

Motorola Defy+ 17 18

Motorola Defy + buvo išleistas 2011 rugpjūčio mėmesį. Treji metai išmaniajam telefonui – didžiulis laiko tarpas. Nenuostabu kad TI OMAP 3620 su vieno branduolio Cortex-A8 (1 GHz) ir PowerVR SGX530 grafika jau galima priskirti praėjusiam amžiui. Ne geresnė situacija su atminties: 512 MB RAM ir 2 GB įmontuotos. Na bent yra microSD lizdas (iki 32 GB).

Motorola Defy + turi 3,7 colių ekraną su 480 x 854 taškų raiška. Ir jei su ekranu negali nieko padaryti, galite atnaujinti programinę aparatinę įrangą.

BlackBerry

Formaliai pagal mūsų pasirinktus kriterijus galime rinktis tris Blackberry „smartus“: BlackBerry Q10, BlackBerry Porsche Design P’9981 ir BlackBerry Porsche Design P’9983. Jų ekrano įstrižainė neviršija keturių colių (3,1, 2,8 ir 3,1 colių), o raiška yra 720 x 720, 640 x 480 ir 720 x 720 pikselių atitinkamai, t.y. daugiau nei 540 horizontaliai.

7

Tačiau šie modeliai turi arba kvadratinį arba horizontalų ekraną. Dėl šios priežasties visų prietaisų plotis yra maždaug 67 mm.

Labiausiai prieinamas modelis iš šio trejetuko yra BlackBerry Q10, kurio matmenys yra 119,6 x 66,8 x 10,4 mm. Yra du telefono variantai: Snapdragon S4 LTE-versija ir TI OMAP 4470 3G. Grafika – adreno 225 ir PowerVR SGX544 atitinkamai. Atsargoje 2 GB RAM, 16GB nuolatinės atminties ir microSD kortelių lizdas iki 64 GB talpos.

BlackBerry Q10 veikia BlackBerry OS 10.2.1 versija. Lietuvos mažmeninės prekybos dabar jo kaina apie 930 litų. BlackBerry Porsche Design P’9981 gerokai vyresnė: ji parduodama jau beveik trejus metus. Tačiau Porsche Design ženklas verčia kainą išaugti iki 6 500 litų. Brangus įrenginys negali pasigirti modernia įranga: dviejų branduolių procesorius Qualcomm MSM8655 Snapdragon su GPU Adreno 205 ir 768 MB RAM yra praėjusio amžiaus atributai.

Viskuo kitu BlackBerry Porsche Design P’9981 beveik kopijuoja BlackBerry Bold Touch 9900.

BlackBerry Bold Touch 9900

Nesunku suprasti, kad BlackBerry Porsche Design P’9983 yra modernesnė P’9981 versija. Tai labai nesenas modelis, kuris ką tik pradėtas pardavinėti.

Tačiau „geležis“ vis dar stebina: dviejų branduolių procesorius Qualcomm MSM8960 Snapdragon su Adreno 225 grafikos moduliu mes įpratę matyti pigiuose modeluose. Tačiau nėra jokių problemų su atmintimi: 2 GB RAM, 64 nuolatinės ir microSD kortelių (iki 128 GB) palaikymas.

Apskritai, BlackBerry Porsche Design P’9983 gali būti laikoma prabangia BlackBerry Q10 versija.

BlackBerry Q10

Tarp įdomių detalių, BlackBerry Porsche Design P’9983 galima atkreipti dėmesį į galinį anglies pluošto dangtelį. Kartu su išimtiniu Porsche Design stiliumi „smartfonas“ išsiskiria iš masės. Bet ar Jūs pasiruošę mokėti už šią prekę 8000 litų?

Meizu MX 4-core

Meizu MX išmanusis telefonas iš pradžių turėjo dviejų branduolių procesorių tačiau su nauju stiliumi gavo ir keturių branduolių Samsung Exynos 4412. Kad būtų lengviau atskirti atnaujintą modelį, jam buvo suteiktas daug sakantis Meizu MX 4-core vardas.Meizu MX 4-core11 Meizu MX 4-core

Prietaiso procesorių mes jau sužinojome, patikslinsim tik veikimo dažnį – 1,4 GHz. Į vienakristalę struktūrą įeina toks pat GPU modelis, kaip Sony XPERIA P – Mali-400. Tiesa, čia jis nėra vienas branduolys, tačiau keturi, todėl Meizu MX 4-core rodo gerus rezultatus net ir kai kuriuose šiuolaikiniuose žaidimuose.

Keturių colių ekrano rezoliucija yra 640 x 960 pikselių. Taip pat Meizu MX 4-core įrengtas nuimamas1700 mAh akumuliatorius. Tarp kitų funkcijų atkreipiame dėmesį į 1 GB RAM ir 32 ar 64GB integruotos talpyklos buvimą. Atminties kortelės į Kinijos išmanųjį telefoną neįdėsite.

Savo laiku Meizu MX buvo reklamuojamas kaip „iPhone žudikas”. Mažai tikėtina, kad amerikiečių kompanija buvo susirūpinę dėl savo ateities, tačiau Meizu MX 4-core vis dar gali rasti gerbėjų. Tačiau jis kainuoja palyginti brangokai – 800 litų.

Išvados

Kaip matote, asortimentas pagal mūsų paieškos kriterijus negali būti vadinamas plačiu. Jei mes atmetame absoliučiai keistus BlackBerry (kuris nėra labai tinkamas mūsų poreikiams, nes mes ieškome ne tik kompaktiško, bet ir siauro išmaniojo telefono), tai lieka tik keletą pretendentų: Apple iPhone 4S-5S, Sony XPERIA P ir Meizu MX 4-core. Tai labai skirtingi prietaisai, ir kiekvienas turi įsimenančių savybių.

Kad ir kaip komentatoriai barė „Apple”, tačiau šiek tiek seni, ar ne taip mažai seni „Aifonai“ vis dar yra tinkamas pasirinkimas. Galų gale, jie turi subalansuotus parametrus, modernia operacinės sistemos versiją ir malonią išvaizdą. Be to, amerikiečių kompanijos įrenginiai geidžiami antrinėje rinkoje: naudotų Apple įtaisų pardavimo apimtis užėmė pirmąją vietą, ir jos produktų kainos ne taip sparčiai mažėja.

Jei Jūs organiškai negalite pakęsti iOS, iPhone ir kitų „ai“ galite atkreipti dėmesį į Sony Xperia P ir Meizu MX 4-core. Du Rytų ne pirmo šviežumo smartfon‘ai vis dar egzistuoja rinkoje. Jei nekelti jiems aukštų reikalavimų, tada su šiais prietaisais yra įmanoma sugyventi. Vienu metu jie beveik pretendavo į flagmanų titulą, todėl kompaktiškiausių telefonų gerbėjai turėtų atkreipti į juos dėmesį.

Apibendrinant, galime patarti šiek tiek išplėsti pasirinkimo sritį. Visgi garsūs gamintojai nebegamina keturių colių išmaniųjų telefonų su derama įranga.