Pristatyti trys „Lenovo PHAB2“ išmanieji telefonai, o vienas iš jų “suvoks” aplinką

Renginyje „Lenovo Tech World“ kinų bendrovė anonsavo tris išmaniuosius telefonus su dideliais ekranais. Serijos flagmanu tapo „Lenovo PHAB2 Pro“, kuris gavo „Google“ sukurtą aplinkos vertinimo technologiją „Tango“. Pagrindinis šio paieškos milžinės projekto tikslas – mobiliesiems prietaisams suteikti galimybę įvertinti ir „suprasti“ aplinką ir judėjimą. Tokie prietaisai realiu laiku gali generuoti detalų erdvės žemėlapį, įvertinti esamą situaciją ir akimirksniu reaguoti į pokyčius. Pirmąjį „Project Tango“ išmanųjį telefoną, „Google“ pristatė 2014 metų kovo mėnesį. Jo kamerų masyvo perduodamus duomenis apdoroja du specializuoti procesoriai „Myriad 1“, kuriuos sukūrė įmonė „Movidius“. Vėliau, 2014 m. birželį paieškos gigantė išleido planšetinę „Project Tango“ 3D platformos versiją, kurios techninės įrangos pagrindu buvo pasirinktas „NVIDIA Tegra K1“ procesorius.

Dabar atėjo eilė iš tiesų vartotojiško „Tango“ gaminio eilė. Juo tapo planšetofonas „PHAB2 Pro“, sukurtas „Lenovo“ glaudžiai bendradarbiaujant su „Google“. Dėl erdvės gylio „suvokimo“, aparatas gali tiksliai nustatyti savo padėtį ir analizuoti supantį pasaulį.

Lenovo PHAB2 Pro
Lenovo PHAB2 Pro

„Lenovo“ viceprezidentas Jeffas Meredithas išreiškė įsitikinimą, kad „Tango“ taps tokia pat svarbia orientacijos uždarose patalpose technologija, kokia atviroje erdvėje yra GPS. Konferencijos metu, „Lenovo“ atstovas sakė, kad bendrovė subūrė specialią grupę, kuri bus atsakinga už „Android“ planšečių ir „Chromebook‘ų“, AR ir VR prietaisų kūrimą, bendradarbiaujant su „Google“. Kitaip tariant, galime sulaukti daug naujų, bendrai parengtų produktų.

Konferencijoje „Google“ atstovas pabrėžė, kad kalbama ne apie „Project Tango“, o pilnavertę „Tango“ komandą, kuri plėtos šią iniciatyvą. Šios technologijos dėka prietaisai galės „atpažinti“ anksčiau aplankytas patalpas, taip pat palaikys įvairias papildytos realybės programas ir žaidimus. Pavyzdžiui, nuskenavę kambarį, galite pamatyti, kiek vietos jame užimtų tikras tiranozauras ar kitas išnykęs roplys. Arba stebėti, kaip iš grindų pradeda augti žolę, į kambarį įbėga elniai, ir t.t. Žinoma, visa tai vyks išmaniojo telefono ekrane.

„Tango“ leidžia atlikti pakeitimus visose trijose koordinatėse, todėl jūs galite, pavyzdžiui, lengvai įvertinti kur ir kaip geriau sustatyti baldus. JAV mažmeninės prekybos parduotuvių tinklas „Lowe’s“ iki Kalėdų pažadėjo pristatyti mobiliųjų aplikaciją „Vision“, kuri, su papildytos realybės pagalba, prieš perkant prekes leis pamatyti, kaip jos atrodys jūsų bute.

Lenovo PHAB2 Pro
Lenovo PHAB2 Pro

Išmanusis telefonas „Lenovo PHAB2 Pro“ naudoja didžiulį 6,4 colių ekraną su 2560×1440 pikselių rezoliucija, 4 GB RAM ir 64 GB vidinės atminties. Darbo spartą užtikrina „Qualcomm Snapdragon 652“ (4 x „Cortex A72“ @ 1,8 GHz ir 4 x „Cortex A53“ @ 1,4 GHz, „Adreno 510“ grafika) SoC. Palaiko dvi SIM korteles, iš kurių vieną galima pakeisti microSD atminties kortele.

Taip pat verta paminėti, kad 16 megapikselių pagrindinę ir 8 MP (f/2,2)  priekinę kameras. Be to, „Tango“ technologijos palaikymui, galinėje prietaiso pusėje įmontuotos gylio ir judesio įvertinimo kameros bei papildomi jutikliai,  250 tūkst. kartų per sekundę atnaujinantys informaciją apie aplinką. Netoliese įsikūręs ir pirštų atspaudų skaitytuvas. Taip pat paminėta kokybiško erdvinio garso technologijos „Dolby Atmos“ ir „Dolby Audio Capture 5.1“. Visa patalpinta į metalinį korpusą (pilkos arba aukso spalvos), o autonomiją užtikrina 4050 mAh talpos baterija, kurios pakaks iki 13 dienų budėjimo režime arba iki 18 valandų pokalbio metu.

„Lenovo PHAB2 Pro“ JAV rinkoje bus parduodamas nuo rugsėjo už santykinai mažą kainą – tik 500 dolerių be sutarties.

Lenovo PHAB2 Plus
Lenovo PHAB2 Plus

Be unikalaus flagmano „Lenovo“ savo renginyje taip pat anonsavo dar du išmaniuosius su tokiu pat milžinišku 6,4″ ekranu – PHAB2 ir PHAB2 Plus. Abu šie išmanieji telefonai nepalaiko „Tango“ platformos, tačiau „PHAB2 Plus“ gavo dvigubą kamerą, galinčią „suvokti“ trimatį vaizdą ir geriau realizuoti papildytosios realybės galimybes fotografuojant, žaidžiant ar naudojant programas. Išmanusis taip pat leidžia filmuojant pakeisti ryškumo gylį, nuotraukoje pasirinkti objektą, jei norite pakeisti foną ir pan.

Lenovo PHAB2 Plus
Lenovo PHAB2 Plus kamera

„Lenovo PHAB2 Plus“ naudoja aštuonių 1,3 GHz branduolių „Mediatek MT8783“ SoC, Full HD ekraną, 3 GB RAM ir 32 GB vidinės atminties bei talpų 4050 mAh akumuliatorių. Ypatingas dėmesys skirtas kameroms: galinių pora aprūpinta 13 megapikselių matricomis su f/2,0 objektyvais, lazeriniu fokusavimu ir vaizdo apdorojimo procesoriumi „Fujitsu Milbeaut“, kuris naudojamas ir veidrodiniuose fotoaparatuose. Priekinis fotoaparatas pasižymi 8 megapikselių raiška ir f/2,2 diafragma. Žinoma, toks didelis išmanusis telefonas (88,3 × 173,9 × 5,5-9,6 mm), skiriasi ir įspūdingu svoriu – 218 g.

Lenovo PHAB2
Lenovo PHAB2

Paprasčiausias pristatyto trio narys „Lenovo PHAB2“ gavo kuklesnę įrangą. Ekrano skiriamoji geba yra tik HD formato, kuri jo įstrižainei yra mažoka. Naudojamas keturių branduolių „MediaTek MT8735“ lustas su1,3 GHz dažniu, o atminties posistemė ir akumuliatoriaus talpa nesiskiria nuo „Plus“ versijos. Galinė 13 MP kamera gali pasigirti greitu fokusavimu, o priekinė turi 5 megapikselių matricą ir plataus kampo objektyvą. Šios išmaniojo matmenys ir svoris šiek tiek didesni už „Plus“: 89,5 × 175 × 5,5-9,6 mm ir 225 g.

Žadamas „PHAB2 Plus“ autonomijos laikas siekia 17 dienų budėjimo režimu ir 23 valandas pokalbio metu. Nors baterijos talpa yra tokia pat, „Lenovo PHAB2“ atveju šie skaičiai atitinkamai yra  14 dienų ir 32 valandos, kadangi skiriasi jų naudojama „geležis“.

Abu prietaisai veikia valdomi „Android 6.0“, turi microSD kortelės lizdą, į kurį galima įdėti ir papildomą LTE SIM kortelę, tris triukšmo slopinimo mikrofonus, erdvinio garso įrašymą naudojant „Dolby Audio Capture 5.1“ ir palaiko „Dolby Atmos“ technologiją. Korpusą bus galima rinktis iš pilkos ir aukso spalvos.

Išmanieji telefonai bus prieinami nuo liepos mėnesio. „Lenovo PHAB2“ kainuos apie 200 $, o „Plius“ versija bus 100 dolerių brangesnė.

Panašūs įrašai Daugiau šio autoriaus straispnių

Komentuoti