Neuroniniai tinklai padeda apsisaugoti nuo viršininko pykčio

Japonas programuotojas Hiroki Nakayama sukūrė programą „Boss Sensor“, kuri ne itin uolius darbuotojus biure apsaugos nuo viršininko pykčio. Ji nustato, kada bosas artinasi ir automatiškai paslepia visus darbalaukyje atidarytus langus.

Programa gaudama duomenis iš internetinės kameros analizuoja situaciją biure. Kai prie kompiuterio artinasi žmogus, vaizdų atpažinimo mechanizmas aktyvuojamas ir bando atpažinti boso veidą.

Programa yra pagrįsta neuroninio tinklo galimybėmis. Jos apmokymui programuotojas iš socialinių tinklų parsisiuntė daug savo boso nuotraukų ir pritaikė „ImageMagic“ algoritmą, kuris „nukerpa“ nereikalingas detales. Pakoreguotas nuotraukas, kuriose viršininko veidas užima didesnę jų ploto dalį, Nakayama panaudojo neuroninio tinklo apmokymui. Po to programa pradėjo be klaidų atpažinti viršininką 6-7 metrų atstumu.

Po visų langų paslėpimo, programuotojas į ekraną išvesdavo vieno iš vykdomų projektų atvaizdą. Tai leisdavo jam sutvarkyti darbalaukį likus 4-5 sekundėms iki viršininko priartėjimo. Daugiau informacijos apie projektą ir parsisiuntimo nuorodą rasite kūrėjo tinklaraštyje.

Panašūs įrašai Daugiau šio autoriaus straispnių

Komentuoti