„Microsoft“ piratams nemokamai nesuteiks „Windows 10“ licencijos

Nors „Microsoft” duos galimybę nelicencijuotų „Windows 7”, 8 ir 8,1 versijų savininkams atnaujinti savo operacinę sistemą iki „Windows 10“ nemokamai, bendrovė jiems nesuteiks nemokamos šios OS licencijos.

„Windows licencijos statusas po atnaujinimo nebus pakeistas, jei prietaise prieš atnaujinimą buvo aptikta neautentiška sistemos versija, tai ir po atnaujinimo ji liks nelicencijuotu produktu“, – sakė „Microsoft“ atstovybės Rusijoje atstovas, duodamas interviu internetiniam leidiniui „Lenta.ru“.

Anksčiau šią savaitę buvo paskelbta kad „Microsoft” suteiks galimybę atnaujinti visus kompiuterius su dabartinėmis „Windows“ versijomis iki „Windows 10“ visiškai nemokamai, nepriklausomai nuo licencijos buvimo ar nebuvimo. Tokiu būdu, piratinės operacinės sistemos versijos vartotojai turės unikalią galimybę įsigyti naują OS yra visiškai nemokamai ir be būtinybės ją „nulaužti“. Deja, neaišku su kokiais apribojimais susidurs nelicencijuotos „Windows 10“ savininkai.

Windows 10
Windows 10

„Microsoft“ tikslas yra padidinti „Windows“ ekosistemą tam, kad vėliau būtų galima parduoti programinę įrangą ir paslaugas įrenginių savininkams. Programinės įrangos milžinė taip pat planuoja stambiems verslo klientams platinti „Windows 10“ pagal nemokamą masinę licenciją (volume license key).

Microsoft Windows 10
Microsoft Windows 10

Buvęs „Microsoft” teisininkas, o dabar rusų bendrovės „Информационное право“ generalinis direktorius Aleksandras Strachas, duodamas interviu „Lenta.ru“, priminė kad naujosios „Windows“ naudojimo sąlygos leidžia „Microsoft“ naudoti sistemos diegimo metu pateiktus duomenis prieš kompiuterio savininką. Diegdami „Windows 10“, nelegalių kopijų vartotojai sutinka su naujomis „Microsoft” sąlygomis ir todėl rizikuoja būti teisiškai persekiojami. Tačiau, atsižvelgiant į naują „Microsoft” verslo modelį, pastaruosius vargu ar domina bylinėjimasis su galutiniais vartotojais.

Vasarą 190 šalių visame pasaulyje pasirodysianti „Windows 10“ veiks kompiuteriuose, planšetėse, išmaniuosiuose telefonuose, „Xbox” žaidimų konsolėse, įvairiuose daiktų interneto prietaisuose ir nešiojamoje elektronikoje.