Kiniškas telefonas „Lenovo S90u” po metų eksploatacijos

Maždaug prieš metus rašėme kiniško išmaniojo telefono „Lenovo S90u” (Sisley) apžvalgą, o šiame straipsnyje norime pasidalinti jo dabartine būkle ir išsklaidyti arba patvirtinti žinomų prekinių ženklų gerbėjų baimes.

Pirmieji sunkumai iškilo su operacine sistema, kurioje nebuvo Lietuvių kalbos ir buvo įdiegta nereikalingo šlamšto. Įdiegus neoficialią „Android 5.0“ versiją šios problemos dingo, tačiau darbas juntamai sulėtėjo. Dabar jame įdiegta oficiali „VibeUI 2.5“, sukurta „Android 5.1“ pagrindu. Ši versija dirba greitai ir stabiliai, tačiau pasirodė beveik beveik tuo pat metu, kada „Google“ jau pristatė „Nougat“, t.y. vėluodama beveik dvejus metu. Nekritiška problema, tačiau privalumu to niekaip nepavadinsi.

Korpuso medžiagų trūkumai išaiškėjo po kelių mėnesių, kada nusitrynė viršuje esantis plastikinis intarpas antenoms:

lenovo-s90u-virsus

Nukritus maždaug iš metro aukščio ant betono liko nedidelis įmušimas:

lenovo-s90u-apacia

Vėliau, prietaisui išslydus iš kišenės sėdint ant suolo, t.y. telefonas nukrito maždaug iš 10 cm aukščio ant medžio, įskilo ekrano apsauginis stiklas. Neaišku ką dėl to kaltinti: kinus, „Gorilla Glass“ ar ankstesnį kritimą.

lenovo-s90u

Po metų taip pat pastebėjau, kad įjungimo mygtuku apatinė dalis šiek tiek daugiau nei turėtų paniro į korpusą ir ją paspausti tapo sudėtingiau.

lenovo-s90u-sonas

Po kelionės kuprinėje sutrupėjo kameros stiklas ir atsirado ant korpuso atsirado gilus įbrėžimas, nors toje kišenėje, atrodo, jokių daiktų nebuvo. Žodžiu, nesupratau kaip tai nutiko.

lenovo-s90u-kamera

Aplamai, išmanusis  telefonas „Lenovo S90u” metus išgyveno gana sėkmingai ir, turint omenyje 140 dolerių kainą (dabar kainuoja apie 110 $), pateisino lūkesčius. Tačiau šiuo metu už tokią sumą jau galima įsigyti gerokai pranašesnių išmaniųjų telefonų, pvz. „Xiaomi Redmi 3s“, „Redmi 3“, „Xiaomi Mi4“ „Meizu M3 Mini“ ir t.t.

lenovo-s90u-priekis