Kaip išsirinkti televizorių 2015: keletas svarbių pakeitimų bendroms taisyklėms

Per 2014 metus televizorių gamintojai labai pasistūmėjo į priekį, todėl kas buvo rašyta metų pradžioje jau neatitinka laiko dvasios ir tam kad teisingai išsirinkti televizorių reikia atnaujinti kai kurias žinias. Pradėti, ko gero, reikėtų nuo to, kad plazma nueina į užmarštį. Daugelis gamintojų jau atsisakė plazminių televizorių dėl nuostolingos gamybos ir perspektyvių technologijų prieinamumo: viskas prasidėjo nuo Panasonic, iki metų vidurio visiškai nutraukusių gamybą, po to savo paskutinius plazminius televizorius išleido LG ir Samsung. Todėl jei planuojate pirkti plazminį televizorių skubėkite į parduotuves, kol dar kas nors lentynose yra. Nors Panasonic tinklapyje dar yra plazminių modelių, bet į mūsų klausimą ar jais dar prekiauja parduotuvės buvo atsakyta neigiamai.Kaip pasirinkti televizoriu 2015

Matricos tipas

LED LCD televizorių dabar užima didžiąją rinkos dalį: skystų kristalų ekranai su šviesos diodų apšvietimu, priklausomai nuo kurios tipo, galima pasiekti geresnį kontrastą, spalvas (tik modeliams su RGB diodais), sumažinti ekrano storį (tik modeliuose su galiniu LED apšvietimu) o taip pat mažesnį energijos suvartojimą. Tokie modeliai, lyginant su pagamintais naudojant kitas technologijas, yra ne daug brangesni ir gamintojai pateikia pakankamai platų jų pasirinkimas. LED LCD – rinkoje nėra nauja, tačiau 2014 metais, ši technologija atsirado daugelyje modelių ir padidino jos paklausą.oled

OLED taip pat pradėjo gaminti aktyviau. Šie televizoriai yra daug brangesni nei LED LCD, tačiau tam yra keletas svarių priežasčių. Pirma, tai plonesni ir labiau spalvingi modeliai: vidutinis OLED televizorių storis yra 5-8 mm, o LG dar prieš du metus išleido 4 mm modelį su 55 colių įstrižaine – LG 55EA980V. Tik OLED technologija sugeba perteikti tokią gilią juodą spalvą, o spalvas padaryti tokias sodrias. Antra, būtent OLED televizorių labiausiai „sveika” žmogaus akiai technologija: net ilgą žiūrint akys nepavargsta, o padaryta žala, nesilaikant tinkamo atstumo nuo ekrano, palyginti su kitomis technologijomis, yra gerokai mažesnė.

Žodžiu, šiandien OLED televizorius turi geriausio modelio vardą: kalbame apie LG 55EC9300 – 55 colių modelį su lenktu ekranu. 3 500 JAV dolerių kaina už tokios kategorijos techniką – normalu. Palyginimui: LCD ekranų klasės vienas geriausių tarp pigių televizorių Panasonic TC-AS530 – kainuoja šiek tiek daugiau nei 900 USD.

Raiška

Aukso vidurys renkantis televizoriaus ekrano rezoliuciją – tai Full HD (1920 × 1080 pikselių). Full HD puikiai tinka ne tik televizijos programoms, bet taip pat bet kuriam kitam turiniui – žaidimams ir multimedijai. Populiari ir brangi naujiena – televizoriai su 4K (3840 × 2160) raiška. Tai nereiškia, kad vaizdas 4K ekrane bus 4 kartus tikslesnis už Full HD, tačiau skirtumas vis viena matomas net plika akimi (ypač didelės įstrižainės ekranuose).4k

Taip, 4K suteikia nuostabų vaizdą, bet 4K televizoriai jau yra, o 4K turinio pakankamai dar nėra. Tiesa, technologija yra viena iš sparčiausiai besivystančių pasaulyje: 4K pradėjo diegti į kompaktiškus fotoaparatus ir vaizdo kameras (pvz, Sony Alpha A7S ir Sony FDR-AX100E), įrašyti 4K gali kai kurie aukštos klasės išmanieji telefonai (Samsung Galaxy Note 4, LG G3), todėl rinkos užpildymas 4K turiniu – tik laiko klausimas. Bet vis tiek šiandien 4K transliacijas dažniau galima rasti tik srautinėje televizijoje.

Be to 4K piktograma ant dėžutės nereiškia, kad tai tikrai gera technika. Kokybiškas 4K televizorius negali kainuoti kaip tradicinis LCD, todėl turite būti pasirengę mokėti didesnę kainą.

3D, IPTV ir kiti priedai

Srautinė televizija – ateities technologijos. Įsivaizduokite, kad bet koks turinys, kurį galima rasti internete, prieinamas televizoriuje: YouTube vaizdo įrašai, atskirų kanalų programos (pavyzdžiui, HBO), taip pat filmai ir animaciniai filmai, bet kokio žanro serialai ir bet kuria kalba. IPTV palaikymas – geras dalykas tiems, kuriems 150 palydovinės televizijos kanalų nepakanka pasirinkti ką pažiūrėti vakare.

Norint žiūrėti srautines transliacijas 90% atvejų jums reikės specialaus prietaiso (pavyzdžiui, Chromecast iš Google ar Apple TV priedo), bet 2014 buvo išleisti TCL modeliai su įmontuotu Rocu TV.IPTV

Dauguma šiuolaikinių modelių turi galimybę nuskaityti informaciją iš USB įrenginių, todėl viską ką galima rasti internete ir parsisiųsti, galite įkelti į išorinį kietąjį diską ar Flash atmintinę ir patogiu metu peržiūrėti.

3D ir Smart TV funkcijos šiandien nebelaikomos tik brangių modelių privilegija; galima rasti ir vidutinio kainų segmento televizorių, turinčių šias galimybes (pvz, SAMSUNG UE-32H6410 ir Sony KDL-42W817B – mažesnio ir vidutinio formato Full HD modeliai, kurių kaina neviršija 500 eurų).

Todėl perkant televizorių šiandien turime prisiminti, kad tai yra ne tik „dėžutė” skirta pamatyti vakaro naujienas – tai tikras multimedijos centras, kuriuo reikia tik išmokti naudotis.